Резултати от 1 до 6 от общо 6

Защо се разреди акумулатора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #1

    Защо се разреди акумулатора?

    Имам Опел Корса "В" 1200 куб. на бензин и газ. Преди няколко дни опитах да запаля и не. Дори централното на вратите блокира. При замерване на акумулатора отчете около 9V, а той е на 8 месеца и до сега нямаше проблем. Заредих го и при поставянето преди да свържа минусовата клема към акумулатора поставих ампермер. При всички изключени консуматори и неработещ двигател ампера отчете 0.3 А. Разкачвах радиото и алармата все същото. Когато махна предпазител №1 стойността на ампера е 0.00. Нормално ли е това и ако не, от къде може да черпи ток ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Защо се разреди акумулатора?

    Сам си отговори - радио и аларма.
    но важното нещо не отчиташ.
    Колко км минаваш на ден. Колко пъти гасиш и палиш колата на ден. Освен фарове , пускаш ли и парното ?

    ще ти отговоря
    Аз също съм с такава корса 2000г, 16V
    дневно имам между 40 и 100км в зависимост от натоварването на деня.
    Ползвам парно и др. , но имам и много извън градски.
    Ако само караш колата в града и имаш на ден по 5-10 запалвания и само на фарове , за 8 м ако не си заредиш акумулатора , ще свърши.
    Това е заради фаровете и на парното / климатика за градското каране.
    Просто колата в градско шофиране не може да зареди акумулатора и той пада в рамките на 8-10м нормално каране защото главния консуматор са фаровете и парното. Отделно виж си крушките. Аз за стоповете отзад ги смених с други по-малко хар4ещи - 10W на габаритите са вече 6W. Предните габарити са диодни крушки икономични и добре светещи. Отзад всички от 15-20W , са вече 10W и чакам да ми доставят диодни.
    Сигурно си проверил алтернатора и ремъците - от там може да идва другия проблем, недостатъчното му зареждане.
    Отделно ако си купил акумулатор под минимума за колата - това е третата причина. Аз на моята си взех 60А/h и нямам грижи, но както казах имам много извънградски.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Отговор: Защо се разреди акумулатора?

    [QUOTE=Lazo65;609491] Преди няколко дни опитах да запаля и не. Дори централното на вратите блокира. При замерване на акумулатора отчете около 9V,
    - отколко време не е каран автомобила. Имай в предвид, че алармата си черпи около 30-50мА .

    Заредих го и при поставянето преди да свържа минусовата клема към акумулатора поставих ампермер. При всички изключени консуматори и неработещ двигател ампера отчете 0.3 А.
    - ако си пуснал алармата изчкай поне 30-40 сек ,след това измервай консумация


    Разкачвах радиото и алармата все същото. Когато махна предпазител №1 стойността на ампера е 0.00. Нормално ли е това и ако не, от къде може да черпи ток ?
    - алармата, ако е с вграден акумулатор, когато се скап започва да черпи от акумулатора на автомобила.
    - радиата -от ментеливите марки имат навика да черпят ток от побъркал се процесор. Ако имаш светодиод на радиотовиждал не цикли постоянно / свети/. Дори да е с падащ панел, пак го има този номер. Тогава променяш начина на свързване на радиото - работа само на контакт / недостък е, че си губи акъла и не помни запаметените станции/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #4

    Отговор: Защо се разреди акумулатора?

    Опитай със сверяване на часовника , след това изчакай да изгасне. Задължително задай час!След това най-честите проблеми са , освен радиото, лампата в багажника. Провери загася ли при затворен багажник.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: Защо се разреди акумулатора?

    Превключи всички плафончета и ги остави в изключено състояние. Махай крушки ако трябва докато изчезне консумацията.
    Виж за какво е този предпазител (кое не работи като го няма) и там търси проблема. Някоя дребна светлинка - 4-5 вата. - Може да изглежда че не свети пък да харчи - случвало ми се е.
    Колко дни стоя колата преди да изтощи акумулатора?

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Защо се разреди акумулатора?

    При всички изключени консуматори и неработещ двигател ампера отчете 0.3 А.
    Това са 300мА - в никакъв случай не е радио или аларма. Тяхната консумация в стенбай е по-малка от 100мА.
    Най вероятно има някъде утечка, правилно си се оринтирал за предпазителите - сега остава да разбереш за какво е този от който се влияе и ще намериш проблема - някъде по тази верига е - може и нарушена изолация на кабел да е....

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо ?!
    От dokkito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 17-10-14, 17:55
  2. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 19:29
  3. Отговори: 4
    Последно: 18-05-09, 23:07
  4. Защо?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 17
    Последно: 03-05-04, 12:25
  5. Защо??
    От Waverunner във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-03, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе