Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree11Одобрявам

Alfa Romeo GT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Alfa Romeo GT

    Здравейте колеги,
    търся ''нова'' кола за жената. Бюджета не е много голям, около 6к с регистрацията (+/- някоя друга 100чка). Ориентирах се към модела от заглавието главно заради дизайна. Абсолютно непонятно ми е как стои въпроса за двигателя 1.9дизел, електрониката и окачването. Ако има запознати, нека се изкажат. С радост ще изслушам всякакви мнения и препоръки по въпроса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Като бивш фен и собственик на две алфи, съвета ми е, -по-добре се откажи. Дизела не е лош, но окачване, електроника и обслужване е определено проблем. Алфа Ромео е чудесен автомобил докато е гаранционен, за бюджета който си отделил и ако е нов внос почти сигурно ще вземеш италианска морга.
    tony34al и burbeng харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Всички дизели са хубави.... докато са нови. На незнайно колко км. дизела изисква поддръжка, ремонти - има дюзи, помпа, турбо и т.н., които обикновено сдават багажа точно след като си купиш "икономичния" дизел. Разходите тогава стават съотносими с цената на колата.
    P.S. Aз, например, винаги си смятам така - годините на колата х 30 000км, и това за мен са горе долу реалните километри на колата., освен ако не си я купиш от първи собственик със сервизна книжка, попълнена до 1-2месеца преди сделката.
    Този пост е редактиран от tony34al; 05-05-16 в 10:23.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Alfa Romeo GT

    1. тея двамцата горе не ги чети/слушкай

    ГТ няма проблем с "помпата" и с дюзите рядко има, освен ако зареждаш "Нонейм" дизел от на Бай Гошо цистерната ...
    С турбото може да имаш, а може и да нямаш проблем.Зависи как е поддържан автомобила-а това е сила за всички А2У(автомобили втора употреба).
    2. на дизела на алфа винаги могат да се проверят километрите със съответния софтуер.Те не могат да се затрият с нищо, пазят се на няколко места.Отиваш в сервиз в който се занимават с талянки и си ти.

    3.В ей този форум: clubalfaromeo.com се регистрираш и питаш за всяка една кола която си харесал.Доста от членовете са наблизо и ще отидат да я видят или ще споделят впечатления ако вече са я гледали.

    4. 1.9 двигателя е доста здрав.Трябва обаче да се обслужва със съответното масло и на съответните километри.Като казвам здрав, вземи прочети ето този "пресен" случай от тази зима: Здравейте имам проблем ударих прасе със 130 км.Изтече ми антифриза колко мога да карам така?

    5. Сега се надявам разбра защо да не ги слушаш тези горе

    6. С двигателя ако е здрав и сменяш редовно маслото на 10 000 км няма да имаш никакъв проблем.Със скоростната кутия е същото-ако е здрава= нямаш проблем. С окачването - зависи, ако я караш в някой град с разбити пътища ежедневно, тоест ако се ползва за ежедневен автомобил, дори и да е ново окачването ще го разбиете по дупките.Тоест ако я карате ежедневно по паважи и асфалт с дупки.

    Виж за цени в Алфа ромео форума- мисля не е евтино, но ако окачването е здраво когато я купите и я пазите едва ли ще правите често(на 30000 км) окачването.

    Сега Блу1-то има разни "еротични" преживявания с АР и затова е толкова скептично настроен.


    Ако искаш автомобил с който да бъдеш забелязан, това е твоят/на съпругата/приятелката/любовницата ...

    Откакто съм закупил моята досега 4 пъти съм виждал как някой я обикаля и "се облизва" около нея докато си пия кафето и ме напушва смях, ама на малко хора им стиска да имат АР "щото много се чупи и всички казват така" .



    7. Не съм сигурен обаче за тези 6 000 лв колко читава ГТ ще закупиш.Погледни и във раздела "Продава" там от време на време се мярка по някоя свестна кола, а отгоре на това можеш по ника на собственика да се върнеш "назад" в постовете му и да прочетеш имал ли е проблеми с автомобила, какви са били и дали са отстранени успешно.

    Всъщност защо не попиташ жена ти какъв автомобил иска? Моята например меракът и немския бръмбар, макар за мен МиТо да е в пъти по-добро...

    Успех

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Вземи на жената една ей такава машинка - типично женска кола:

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Джъсти, нищо различно не съм казал и аз. Баща ми още си търкаля 146 цата, и тя е дизелак, но стар и такива драми като при новите модификации на мотора няма, не зависимо че е почти милионик. Читава GT, само че, е същият бюджет ама в евро. За 6 бона си взимаш морга и после плачеш много :-D. Драмите с другата ми алфа почнаха след като и навъртях 200 к км. и като основен проблем аз отчитам не скъпите части, а липсата на добри сервизи. А като изключим наистина впечатляващият дизайн на Алфо Ромео, то по всички останали критерии е един посредствен автомобил.
    sclera_bg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #7

    Отговор: Alfa Romeo GT

    МиТо-то е добра кола, но за тези пари ще се насоча към друга марка. GT-то хем красиво, хем евтино. Обаче щом викате че за 6к няма читаво такова... Другите коли които са на дневен ред са С класа W203 купе, 307CC.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Alfa Romeo GT

    И Audi A3

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Отговор: Alfa Romeo GT

    КилЮ, за този бюджет няма как да вземеш читава кола от моделите които си посочил. Не гледай цените в нашите автокъщи, там 99% са напудрени морги.
    tony34al, KI_YOOU и milanov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #10

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Alfa Romeo Brera... макар и през интернет, но се влюбих.
    Alfa Romeo Brera 2.2-NAVI-6sk




    Какво мислите за тази количка? Подлежи ли на газификация? С окачването на 159 ли е? Няма много инфо за модела, възникна 1 важен въпрос : Защо? Несполучлив модел или?

    п.п Жената ще почака за нова кола.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Такава брера под 10 к евро в Европа няма, освен ако не е смазана от каране или катастрофирала. Иначе модела е страхотен. Мотора е лаком и с директно впръскване, не подлежи на газифициране. Мисля че е опелски и страдаше от пукане на главата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Alfa Romeo Brera... макар и през интернет, но се влюбих.
    Alfa Romeo Brera 2.2-NAVI-6sk

    Какво мислите за тази количка? Подлежи ли на газификация? С окачването на 159 ли е? Няма много инфо за модела, възникна 1 важен въпрос : Защо? Несполучлив модел или?
    Ще слагаш газ на 185 коня спортна кола? Само данъка на тая Брера ще е към 300-400 лева. Абе я най-добре купи на жената една карта за градския транспорт и не се вкарвай в разни филми.
    justify одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #13

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Данъка ясно, каското също. Това са неща все през които се налага да минеш, за да подкараш една кола. Горивото обаче е друга работа Джак. Едно е да ти гори 9 дизел, 12 бензин или 16 газ - какъвто е случая при мен със сегашната ми евридейка. Само от по евтиното гориво избивам 800лв на година.
    Веки има право да разбира нещата по негов собствен начин естествено. Не страдам от скрупули, че зареждам CLK-то на газ колонката...А се кефя, че пътя до морето ми е 20лв

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Отговор: Alfa Romeo GT

    КилЮ, съвсем приятелски ти казвам, с този бюджет се насочи към малолитражна бензинова кола. Ако нямаш приятел или близък които е в бизнеса с автомобили и можеш да му се довериш за докарване на кола отвън, търси кола от собственик в България, регистрирана и с история. Разгледай се в чуждите сайтове за коли Autoscout 24 или Mobile de, ще се изненадаш колко по-скъпи са там колите и на колко стотици хиляди са тези с по-ниските цени. За да схванеш измамата, ще ти кажа, че само транспорта на една кола от Европа е около 800 лева, печалбата е от хиляда или две хиляди нагоре според автомобила, всеки що годе читав търговец, поддържа автосалон, плаща наеми, осигуровки заплати.....извади всички тези разходи от крайната цена на колите които гледаш и си направи сметката за колко са купени. Тази брера която гледаш, си залагам главата, че е с поне 200к км върнат километраж и е от третия ред. За незнаещите ще уточня, че третият ред е вертикален т.е. не са омачкани
    KI_YOOU одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #15

    Отговор: Alfa Romeo GT

    Благодаря за мненията Блу, ще изчакаме да излезе нещо читаво в близко бъдеще пък и бюджета ще увеличим. Имам познат в Русе който ми донесе сегашната кола и съм изключетелно доволен. Отдавна не съм го чувал, но при нужда ще се отзове човека е много точен. А към тези малолитражки съм нещо скиптично настроен, сегашната е такава и си полапва стабилно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SETCOM ALFA ROMEO Fan Club!
    От blue1 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 15-06-17, 14:03
  2. Продава се: Alfa Romeo 146
    От InternetZombie във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-06-12, 10:17
  3. Отговори: 1
    Последно: 09-02-12, 11:34
  4. Alfa Romeo Gulieta за части -продадена
    От green във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-09, 21:53
  5. Doom3 Alfa
    От janko във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-02, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе