Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By joro_kem
  • 1 Post By joro_kem

Добавка за дизел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #1

    Добавка за дизел

    Здравейте,
    Предложете добавка за дизел от която сте доволни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #2

    Отговор: Добавка за дизел

    bardahl bdc
    Peyo Ivanov и Slusatel харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #3

    Отговор: Добавка за дизел


  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Добавка за дизел

    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0...%B8%D0%BD.html

    С Бардал BDC може да хвърлиш горивна помпа. С някои други добавки също.

    Препоръчвам Равенол Diesel cetane booster и Ravenol Diesel performance optimizer.

    Зимата и студената част от пролетта и есента - Ravenol https://www.ravenol.de/en/product/wi...essverbesserer

    По-евтини които стават са добавките за дизел гориво на Манол, но в тях не трябва да се превишава количеството добавка, защото те почти всички съдържат дву етил хексил нитрат и от една страна 5ова може да доведе до отмиване на маслото от цилиндрите, а от друга до свиване на гумени и други уплътнения/гарнитури.
    Добавките с 2 етил хексил нитрат са полезни предимно в студено време(при температури под +7 градуса).

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #5

    Отговор: Добавка за дизел

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    С Бардал BDC може да хвърлиш горивна помпа.
    обоснови се, моля. ползвам го лично на два автомобила, и на двата от ден първи, за нови автомобили говоря. единия мотор е VAG 1.9 TDI PD 74kW - вече 220000 км, а другия VAG 2.0 TDI CR 110 kW вече 60000 км.
    Slusatel одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6

    Отговор: Добавка за дизел

    От как се помня, все дизели търкалям. Добавки не съм слагал, какво изтървам? Върви повече ли? Или като го продавам има точки за следващия собственик?
    Питам сериозно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #7

    Отговор: Добавка за дизел

    Не знам точно ти какво изтърваш. За себе си съм преценил, че качествена добавка поне донякъде компенсира лошото качество на дизела в милата ни татковина. Или, може би, теб качеството те устройва?

    Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: Добавка за дизел

    Пари на вятъра.
    Добавка за нов автомобил са пари на вятъра.
    Добавка на стар автомобил също.
    Дизела иска само да се кара предимно извънградско.
    Тука дизеляците, които се купуват са почти милионници, а в чужбина никой не сипва добавки, дори масло сменят на по 30к.
    Качеството на горивата не отстъпва по нищо при премиум сегмента, а цената е сходна ако се слага от евтиния с добавка, при евтиния вероятно също не е голяма разликата.
    Ако се сипва на бензиностанции с реноме, не трябва да има притеснения, а ако някой е прекомерно мнителен, има частни лаборатории и за 100тина лева правят анализ на горивото.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #9

    Отговор: Добавка за дизел

    Благодаря за мнението, към графата експерт на тема телевизори, перални и миялни, ще добавя и автомобилен експерт за потребителя ракеем! Ту би кънтинюуд [emoji6]

    Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10

    Отговор: Добавка за дизел

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    Благодаря за мнението, към графата експерт на тема телевизори, перални и миялни, ще добавя и автомобилен експерт за потребителя ракеем! Ту би кънтинюуд [emoji6]

    Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk
    Обади се, мога и маслото да ти сменя, безплатно, тъкмо ще спестиш да има за добавки

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: Добавка за дизел

    Зимата : 2мл Бардал БДС + 3мл двутактово масло на литър нафта,
    лятото 1мл Бардал + 4мл двутактово на литър.
    Отделно карам с чиста нафта - без биодизел.
    Като налея “бъркоча” още след минута двигателя леко утихва на празен ход, предполагам е от маслото.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Добавка за дизел

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    обоснови се, моля. ползвам го лично на два автомобила, и на двата от ден първи, за нови автомобили говоря. единия мотор е VAG 1.9 TDI PD 74kW - вече 220000 км, а другия VAG 2.0 TDI CR 110 kW вече 60000 км.
    Не виждам смисъл, ако си убеден в ползата от ползването й.

    Аз я ползвах 1 литър докато свърши, но накрая като член на една фейс група за автомобили няколко човека написаха, че са 1. не предпазва от появата/заразяване с гъбички/микроорганизми в резервоара - обикновенно това става или от престой по-дълго време на горивото в резервоара без да се изразходва или от външно заразяване - бензиностанция, туби, гориво закупено от някъде си и сипано...

    Тези микроорганизми затлачват филтрите/помпите - в резервоар обикновено(има си цедка като мрежика която се задръства), а след него и сменяемият филтър за горивото. Симптомите са загуба на мощност. Ако обаче това с енеглижира, а понякога и без тези симптоми тези "водорасли"/слуз стига до дюзите и като ги запуши се стига до ремонт на двигател - защото дюзите не правят мъгла, а "пикаят" и това води или до пробив на бутало или до пукането или до по-сериозни повреди.
    Виждал съм го на живо на комън рейл - бил карал 1-2 часа със 180-200кмч и една от дюзите не разпръсквала както трябва - буталото беше пукнато и по средата на пукантината имаше дупка 1.5- 2см.

    Трима такива колеги от форума казаха, че им се е случило точно това, и тримата са слагали бардал BDC и поради това са били спокойни.
    След това и тримата са правили ремонти на двигател - кой по-сериозен със смяна на бутало, кой се е отървал по-леко.

    Освен това точно при поредното препоръчване на BDC един от техниците в сервизите се включи и каза "Продължавайте с BDC-то, досега благодарение на него съм ремонтирал поне 30 горивни помпи за високо налягане всичките ползвали преди това Bardal BDC, благодаря ви за парите."
    Съсипва уплътненията по пътя си.

    Аз говоря за комън рейл дизел.
    От на OMV предишния аплин дизел също хвърляха колите горивна помпа.И то от различни марки - предполагам може би прекаляват с добавката, но пък всеки път и на всички ОМВ...

    Написъл съм кое е най-доброто като добавка - добавят го на ЕКТО, но добавката колкото и да я търсих я няма в България на дребно - до 5 литра в разфасовка, а не виждам и на едро да се продава.

    На Равенол добавките за дизелово гориво са пречистен керосин и там единствено трябва да се внимава с количеството. Флиебебесерера и Една добавка стаблизатор на горивото, само те не са пречистен керосин, тост "стабилизатора е 51% преичстен керосин, другото са други химични съединения. Флиебебесерера на равенол на мен ми влияе най-добре особено зимата - той не може да се предозира, тоест няма никакъв негативен ефект дори да сложиш 3-но количество повече, но няма никакъв смисъл. Та той след нормално количество 2-3 мл на 1 литър след между 50 и 250 км пробег колата се "отпушва" осезателно ако преди това е шофирана няколко месеца градско - за зимата и при ниски температури имам предвид.

    Помпа - дюза е друг свят.Тях изобщо не го броя.Те работят и на 50% пречистена растителна мазнина/олио + 50% дизелово гориво от бензиностанцията. Та дори има на 70-80% растителна мазнина. На комън рейл това не можеш да си го позволиш - дюзите дават фира.

    Добавка за дизела трябва да се слага най-малко зимния период, а летният може и с обикновен дизел да се даде почивка от "разредителите" на добавките.

    На моята +235 коня ЕКТО дизела веднага се усеща, ако съм напълнил 90-95% от него резервоара.
    И някои от добавките се усещат в + мощност, но аз не съм от "състезателите" - слагам ги в горивото предимно заради дюзите и зимата колата когато нощува навън при -5, -7, -10 градуса под нулата и надолу без добавка дизела в дюзите и тръбичките до дюзите започва да се парафинизира и се мъчат двете помпи да вдигнат налягане заради "гела" образуван от парафина.Дори филтър може да се затлачи.
    Е, може вместо добавка - ЕКТО дизел...

    И аз сипвах премиуми, Авиодизели, ОМВ Алпин...BDC, накрая като прочетох мненията изразходих БДЦ и спрях всякакви добавки за около 2.5 години, но зимата като отида някъде на планина при -15 през нощта и като тръгна да си тръгвам след няколко дни първото завъртане излиза сурова нафта и мирише зад колата при първото стартиране на двигател - нафтата е на гел и не може да се разпръсне както трябва от дюзите и двигателя върти по дълго докато запали. Като започнах с Флиебебесерера и равенол добавките, дори само Флиебебесерара колата си палеше нормално дори да е стояла 20 дни без да пален двигателя.

    Добавки си трябват, защото зимата постепенно започват да се образуват наслагвания при градско шофиране и изобщо си трябва профилактично на 3-4 месеца по 1 резервоар с добавка или премиум дизел да се изразходва.



    Ето я основната съставка за 90% от добавките за дизелово гориво - в САЩ го продават с 99,99% чистота, но трябва да се внимава, защото предозиране може да има като резултат отмиване от горивото на маслото по цилиндри и да се стигне до основен ремонт на двигателя. Толкова силно "отмива".
    Слушайте внимателно какво казва:
    Този пост е редактиран от justify; 17-03-22 в 10:13.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #13

    Отговор: Добавка за дизел

    благодаря за изчерпателния отговор! нямам такива впечатления сред моя кръг познати, ползващи бдц, т.е. явно има изключения и в двете посоки. основния критерий за зареждане на дизел за мен е да се зарежда от бензиностанции с много оборот, т.е. да не са "залежали" горивата (при наличие на избор) - в крайна сметка (почти) всички обикновени горива идват от рафинерията в Бургас.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Добавка за дизел

    Само 40% е от Лукоил.

    Беше преди 5-6 години 80%.

    Иначе съм съгласен, че по-добра добавка от доброто гориво няма.

    Аз зареждам от 3.5 години от Круиз.

    Сега има и производители и вносители различни от Лукоил.

    Например Инсаоил имат рафинерия край Първомай.

    Криуз също имат бази 2 или 3 за гориво, но са без рафинерия, само складове/петролни бази.за гориво - дизел, бензин.

    До Русе има рафинерия също - те внасят петрол предимно от Румъния.Румъния си има собствен добив.

    П.П.

    И накрая за капак когато решавах дали да продължа с BDC , за да разбера нещо повече за BDC се оказа, че вносителя за България ни лъже жестоко - в Холандия пишат "Икономия до 3%" в България "Икономия до 10%".

    Ей го на, ама в друг сайт този път: https://www.misteroil.eu/en-eu/shop/...tment-bdc-1203

    Останалото над 3% е вашата фантазия...

    Пише/рекламира се още: "Повишава цетановото число", ама "С колко" не пише... Онази добавка на Афтон кемикъл изрично пише "Повишава цетановото число с 4 до 6 пункта". На манол има добавка пише "Повишава цетановото число с 2 до 5 пункта" ...

    Всичко е реклама, след като няма точни параметри които да бъдат проверени, а производителят да може да защити написаното твърдение на етикета при проверка от независима лаборатория...

    И това със "замръзването" след -31 пак е пунта мара --> паднат ли температурите до -16-17 през нощта и колата пренощувала ли е на открито може да имате проблем, ако не сте с качествен премиум дизел или с качествена добавка.БДЦ не струва и за това.

    Общо взето едва ли някой от този форум е отделил повече време от мен за четене и проучване на BDC, a някои "случки" с тази добавка ми станаха известни случайно без да съм търсил.


    И най-важното дръжте си резервоара винаги пълен над половината.Започнете ли да "падате" на резерва ще имате проблеми рано или късно...
    Този пост е редактиран от justify; 17-03-22 в 17:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Добавка(и) за бензин?
    От vencifcl във форум Автомобили
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-22, 08:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе