Резултати от 1 до 7 от общо 7

Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Ще окача LCD телевизор на стената и тока и кабела на антената трябва да стигнат до него. Мога ли да вкопая кабела за антената направо в стената без да го слагам в гофрирана тръба? (

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    За моженето - можеш, не че е желателно. Поне вкопай по-хубавичък кабел, че да изкара по-дълго.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Мерси за отговора! Знам, че не е желателно. Какво ще рече по-хубав? Какви са проблемите, за да "не изкара"? Мостовия как изкарва, а при това има нагряване при него?

  5. SAGE
    Guest
    #4

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Като си решил да копаеш, защо не вкопаеш една гофрирана тръба ф32 или с по-малък диаметър и да си изтегляш какъвто си поискаш кабел

    Не бях прочел че не искаш в гофрирана тръба

    Не се притеснявай, кабела ще изкара много време (повече от телевизора )

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Вземи по-скъп кабел, не от ония китайските в Практикер и Метро. С по-дебело медно жило и с по-гъста оплетка. Има български хубави коаксиални кабели, има и чужди добри. Но да не са china, или едни дето пише California, USA - нищо вярно.
    Не разбрах кабела накъде ще води от телевизора?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    ....Какви са проблемите, за да "не изкара"? Мостовия как изкарва, а при това има нагряване при него?
    Мостовия кабел Е предназначен за директно замазване. Коаксиалния НЕ Е предназначен за директно замазване и затова се полага в тръби. Въпрос на вида на пластмасата за изолация, зависимост на параметрите на коаксиалния кабел от прегъвания, смачквания и въобще от нарушаване геометрията на кабела. А при замазване такава опасност виначи има. Нека все пак не забравяме и какво върви по кабела - при мостовия - 220V/50Hz, при коаксиалния микроволти с честоти до 900MHz.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Re:Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?

    Благодаря на всички за отговорите!

    Като си решил да копаеш, защо не вкопаеш една гофрирана тръба ф32 или с по-малък диаметър и да си изтегляш какъвто си поискаш кабел :default
    Принципно точно това и мислех да направя, но от прозореца от който идва кабела вече се спускат 2 гофрирани тръби и трета ще дойде малко множко. Ще видим де това все пак е по-цивилизования вариант.

    Не разбрах кабела накъде ще води от телевизора?
    Ами всъщност той отива от прозореца в TV.

    Коаксиалния НЕ Е предназначен за директно замазване и затова се полага в тръби. Въпрос на вида на пластмасата за изолация, зависимост на параметрите на коаксиалния кабел от прегъвания, смачквания и въобще от нарушаване геометрията на кабела. А при замазване такава опасност виначи има.
    Да и аз разсъждавам в този ред на мисли. Прегъвания и смачквания няма да има, по-скоро пластмасата ме притеснява, все пак не ми се кърти стена отново след години, сега имам същата боя и ще замажа лесно, ама ако се скапе след време... Между другото старият кабел на антената го сменихме, защото за повече от 10 години висене пред фасадата буквално беше изгнил. Като е замазан е по-друго, ама все пак...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА
    От gera4ko във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-02-12, 11:57
  2. Отговори: 7
    Последно: 07-12-11, 13:18
  3. откъде мога да си купя кабел S/PDIF ?
    От kiroslavov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-10, 21:36
  4. Монтаж на климатик перпендикулярно на стената
    От zdravko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-08, 17:07
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-10-07, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе