Резултати от 1 до 15 от общо 15

DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    12
    #1

    DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Здравейте,
    много се надявам някой да ми помогне тук, защото вече съм в ужас.
    Имаме 2 от тези страхотни климатици, но единият прави вибрации по стената, които водят до едно нискочистотно бучене (което дори комшиите не могат да изтраят и блъскат по тавана си с каквото намерят). Преди време имахме проблем с едно капаче, което резонираше и бръмчеше, но сервизно го оправиха.
    Сега проблема е, че когато климатика започне да работи в по-натоварен режим започва да вибрира стената и се чува слабо, но изнервящо нещо, като бучене...
    Днес се надявах, че като му сложа тампони отдолу ще спре, но уви без никакъв резултат, даже май се усили.
    Това ме влудява, защото е точно в детската, а не пускам климатика, защото бучи и изнервя всички.

    Моля ви за идеи от къде може да е този брум и как да го спра и изолирам.

    П.П. Усещам вибрации по тръбата отвън, когато я пипна и не знам до къде и колко са нормални...

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Почти всички хора с инверторни климатици се оплакват от същия проблем... Ето темата:

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55773.0.html

    Ето и решението на проблема:


  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    За решението на проблема не разбрах, Sanyo ли се казва?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    И аз с такова впечатление останах

    gera4ko, махни горния капак и разтопи с гореща вода всичкия лед, който се е събрал в тавата. Или се надявай на майката природа, след няколко дни би трябвало сам да утихне.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    ATXS са си така и аз имам 1 такъв - тресе стената като трамбоваща машина, има и тампони. Чудя се дали няма опасност стената да падне. Другия ми дайкин FVXS не тресе (без тампони е), само решетката му подрънква понякога.

    По моите наблюдения ATXS са голям боклук, не чак толкова зле като FTX..JV, защото все пак топлят МАЛКО повече.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #6

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Решението според мен е климата да се монтира по този начин Така вибрациите ще отиват в земята. Гледам по разни сайтове, че хората в белите държави така си монтират климите

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Гледам по разни сайтове, че хората в белите държави така си монтират климите
    Така ги монтират на тези, които живеят в еднофамилни къщи. Тука в БГ, как ще стане този монтаж като може би 80% от населението обитава панелни блокове и малки кооперации?!

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #8

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Ясно е че няма как...

    p.s.

    Между другото съседа над нас ми е писал че не може да спи от климатика ми... MHI-то... И се чудя какво да правя сега... С нова дограма нищо не се чува, а той съседът има стара дървена дограма. И какво да му отговоря сега не знам... Нито той има вина че няма пари за нова дограма нито аз че климата е малко по-шумна... А майка му е стара на човека... Дали има как нещо да се направи да се наблъска нещо около компресора знам ли... Четох за един съфорумник за Ge-Va-то му една фирма как му била оправила вътрешното тяло на климатика да не пука с някакви изолации... да го махна климатика - грехота... върши си идеално работата.. да купя на съседа ми дограма ли... не знам.. Дайте акъл..

    ето колко е шумна климата:

    http://imageshack.us/clip/my-videos/810/y8t.mp4/

    p.s. Само да кажа за какъв тип човек става дума. Като косят тревата от общината и той излиза на балкона и почва да псува че не можел да спи.. Работи като охранител нощно време и малко се е побъркал... Като някой във входа шумне леко или затвори по-шумно собствената си врата той пак почва да псува
    Проблемът явно е при него щом от целия вход винаги само той се оплаква и мрънка за всичко... Според вас струва ли си заради такъв изрод да си съсипвам техниката? Аз си мисля че не...

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    12
    #9

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Благодаря за мъдрите отговори!

    За съжаление съм на третия етаж и няма как да го монтирам на земята.
    Освен това и моите комшии не са от най-нормалните, но то кой ли остана нормален в милото ни Отечество.

    Тук темата е ако някой се е преборил да каже.
    Аз тук мисля да пиша до Дайкин да плача на тях...

    Току виж измислили други тампони на които да лежи компресора и пратят заместители или Бог знае какво, но така не се идръжда, все едно живея в лошо озвучена концертна зала, на която никой не е изчистил брума от микрофоните.
    Просто буши самата стена от резонанса, пак казвам, че не става въпрос за звук отвън

    Поздрави!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #10

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Вкъщи съм с три броя FTXS25G/J, панелен блок на последния етаж и дори като отворя прозореца и долепа ухото си до външните тела не се чува дали работят.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #11

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Вкъщи съм с три броя FTXS25G/J, панелен блок на последния етаж и дори като отворя прозореца и долепа ухото си до външните тела не се чува дали работят.
    Явно не чуваш добре , приятелю ! Моите и през стената ги чувам понякога , макар и с тампони...

    п.п....И вземи махни вече тоя грозен АВАТАР !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #12

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Имах подобен проблем с бучене . Слагах тампони 2-3 вида и не се оправи. Накрая намерих едни пластмасови стойки ,смених металните и всичко стана ОК .

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Имах подобен проблем с бучене . Слагах тампони 2-3 вида и не се оправи. Накрая намерих едни пластмасови стойки ,смених металните и всичко стана ОК .
    Е я дай едно фото поне да ги видим тия стойки или кажи де ги има да предложа на съседите едни че бученето им е страшно дори и с тампони.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    Предлагат ги Микар в Сф...Но на сайта им липсва снимка на пластмасовите стойки.Това беше преди 2-3 г и не знам в момента дали имат още. Освен да им звъннеш и да питаш. Бяха италиански,много хубаво оребрени за по-голяма якост .

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #15

    Re:DAIKIN ATXS25E/ARX25E ЖЕСТОКИ ВИБРАЦИИ ПО СТЕНАТА

    A най-добре пък вместо тръби да се поставят маркучи за високо налягане за да обират и остатъчните вибрации .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ATXS25E не охлажда
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 12-07-12, 22:54
  2. Мога ли да вкопая директно в стената кабел за антена?
    От SET_time във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-10, 17:58
  3. Вибрации във вътрешно тяло
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 14-12-09, 15:25
  4. Монтаж на климатик перпендикулярно на стената
    От zdravko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-08, 17:07
  5. В момента по ТСМ дават "Стената" на Пинк Флоид
    От MitkoS във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-03-08, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе