Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 227

Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    На познат му трябва универсално дистанционно, защото му писна от много отделни.
    Лошото е, че трябва да управлява непопулярни марки - цифров кабелен приемник на Естнет Hondon или Handon беше марката, Hannspree телевизор, някаква куча уредба, ДВД Нео или Елит беше....
    Та какво трябва да си купи за да има гаранция, че дистанционното ще работи с всички уреди?
    Има някакви, които са с вградени кодове за дадеени модели, с такова е малко вероятно да стане, има ли модели, които се обучават от оргиналното дистанционно, които твърдо да гарантират използваемостта поне на основните функции на всички уреди?
    Въобще не съм наясно с технологията... ако има как става обучението - дистанционно едно с/у друго, натискаш копче на оргиналното, натискаш съответно на универсалното..?
    Някакви конкретни модели да предложите? Видях в Техномаркет един Филипс, който в брошурката му пише, че работи с всичко, но... 170лв множко ми се види.
    Как стои въпроса с покупка, проба и ако не си доволен връщане... примерно в Техномаркет Miro_Vampiro ако може да каже?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #2

    Re: Универсално дистанционно?

    Аз лично имах обучаващо се дистанционно с предишния ми ресивър. Точно така се работи - дистанционните едно срещу друго.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #3

    Re: Универсално дистанционно?


  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4

    Re: Универсално дистанционно?

    Спасението е само в Обучаемо дистанционно.
    Има и по-евтини варианти, като турските Pilot http://www.sarelektronik.com/, и Visa http://www.visaelectronics.com например.
    Цените бяха към 36лв., но миналата година. Сега не съм търсил.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #5

    Re: Универсално дистанционно?


  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Re: Универсално дистанционно?

    Реши се проблема за без пари - Tevion MD 81299 - управлява 8 у-ва, учи се, приличен дизайн, че и дисплей с дата, час и аларма за... 15лв от склада на TCM се оправи с всички у-ва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #7

    Re: Универсално дистанционно?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Реши се проблема за без пари - Tevion MD 81299 - управлява 8 у-ва, учи се, приличен дизайн, че и дисплей с дата, час и аларма за... 15лв от склада на TCM се оправи с всички у-ва.
    къде се намира този склад?
    трябва ли да са налични оригиналните дистанционни за да проработи този Тевион?


  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Re: Универсално дистанционно?

    Ами без оргинални не знам как да стане... нали трябва да го обучиш...
    Намира се в Хаджи Димитър, на ул. Ильо Войвода.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Универсално дистанционно?

    Универсалните дистанционни имат режим сами да откриват модела на управляваното устройство или то да се въведе с код от 3-4 цифри директно от клавиатурата му. Тези дето копират сигнала са други и не мисля, че са удачни.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Универсално дистанционно?

    Що ли съм мислил досега че универсалното копира сиганла от ИР клетката и посредством няколкото стандарта подава правилните кодове ?

    Нищо чудно да съм в заблуда

    Крис - що не ползваш Nokia 7650 със програмата Тотал ИР ?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Re: Универсално дистанционно?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Универсалните дистанционни имат режим сами да откриват модела на управляваното устройство или то да се въведе с код от 3-4 цифри директно от клавиатурата му. Тези дето копират сигнала са други и не мисля, че са удачни.
    Всяко универсално дистанционно има зададена база от кодове, което в повечето случаи не върши никаква работа при техника с непозната марка. По-скъпите имат и функция за обучение, която естествено, че няма как да не е удачна. Така че, не става въпрос за други, а за различен клас дистанционни - само кодове или кодове+обучение.
    Mr.Techno... що за странна идея??? Да ползваш телефон за постоянно дистанционно е доста безумно... Да си поиграеш да, за употреба не става.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #12

    Re: Универсално дистанционно?

    Универсалното е с въведени кодове на различни марки/модели, които са записани в упътването.
    Обучаемото за мен е по-удобно, защото можеш да задаваш различни функции на бутоните - поне в скъпите е така. За целта трябва да имаш оригиналното дистанционно на компонента, което се слага срещу другото и т.н.
    Аз имам VCR Panasonic, на който дистанционното му управлява доста марки TV. За съжаление не всички бутони действат с верните функции, а за някои от тях само се извежда менюто, без да може да се местят опциите с навигационните клавиши.

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: Универсално дистанционно?


    "Philips SRU 5010 - Водоустойчиво , издържа на удари - издържа на пръскаща вода и падане от височина до 1 метър." A.L.F направо "изкърти" мивките с този сайт. Как ли са го изчислили - 1 метър.Това е направо за една тема от "Дъра-Бъра" , не е случайно ,че не можеш да маркираш надписите на тоя смешен сайт. И 800 лв. унив. дистанционно , освен да го научи жена ми да прави мусака и да си сабира багажа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #14

    Re: Универсално дистанционно?

    има и по-добри решения но не са за всеки : http://www.homecinema-bg.com/remotes.html

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #15

    Re: Универсално дистанционно?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga

    "Philips SRU 5010 - Водоустойчиво , издържа на удари - издържа на пръскаща вода и падане от височина до 1 метър." A.L.F направо "изкърти" мивките с този сайт. Как ли са го изчислили - 1 метър.Това е направо за една тема от "Дъра-Бъра" , не е случайно ,че не можеш да маркираш надписите на тоя смешен сайт. И 800 лв. унив. дистанционно , освен да го научи жена ми да прави мусака и да си сабира багажа.
    А ти направо се изложи с този си пост.

    Като не ти харесва сайта на DDM, иди на този на Philips и прочети какво пише за SRU 5010. Подсказка - на втора страница в колонката вдясно, Splash and shock resistant. На Philips-кия сайт има и форма за обратна информация - питай ги как са го изчислили.

    А ако се поразходиш и из нета, не само във форума, ще видиш, че има дистанционни и за по 1300 евро - пак Philips, но Pronto TSU9600. А щом го се произвежда и продава, очевидно има и хора, които не държат на мусаката толкова, колкото теб.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. универсално програмируемо дистанционно
    От get във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-14, 15:28
  2. универсално дистанционно -ТВ
    От getzov във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-10, 19:18
  3. Универсално дистанционно
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-03, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе