Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 227
Like Tree3Одобрявам

Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    23
    #151

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Здравейте , имам проблем с настройките на макросите на Хармони 785. Когато старирам някой макрос, не се изпълняват зададените настройки , примерно пускам да гледам ТВ+Булсат+Дом.кино, обаче или не се пускат всички устройства или не са на зададените изходи, макар че този макрос вече по рядко прави проблеми. Проблем има и с останалите макроси , или ТВ или Дом.кино или др.устройство не се пускат или са на друг вход/изход от зададения. Дали е от времето за предаване на ИР сигнала от дистанционното или е друго, сега са ми на дефолт , макар че слагах и по-дълки и по-кратки времена на някой устройства. Как да избра какво време на изчакване да сложа - по-дълго/по-късо ? Само времето за включване ли се променя или и другите времена? А с индивидуалните устройства няма проблеми , нито за вкл./изкл. нито при управлението. При превключване м/у макросите трябва ли да се изключат първо всички устройства или може без проблем да се привключват, че при мен при втория вариант нещо прави мизерии.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    32
    #152

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Здравейте,
    гледам, че от сайта на Logitech могат да се правят и покупки, аз примерно съм си харесал най-евтиния вариант (30EUR), който обаче е нов модел и, мисля, ще ми свърши работа (за плазмен телевизор + set-top-box устройство):
    http://www.logitech.com/en-roeu/remo...s/devices/6812
    Някой тествал ли е този вариант.
    Също - econt имат услуга за доставка от офиса си във Великобритания/Сащ, заслужава ли си и с колко би се оскъпило цялото удоволдствие (не ми се занимава с митници и т.н. при доставка от ebay...).

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #153

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Ако намериш някой да доставя до България от Европа няма митници. Направо ти го носят до у вас или най-много в пощата.
    Провери в базата им данни дали поддържат твоя телевизор и сет-топ-бокс.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    17
    #154

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Примерно това One For All Universal Remote Controller Stealth 5 Digital е на цена 79 лв. и е обучаемо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    32
    #155

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от l_zarev
    Примерно това One For All Universal Remote Controller Stealth 5 Digital е на цена 79 лв. и е обучаемо.
    Гледам, че го има в plesio. Изглежда добре, но не можах да намеря отзиви и по-подроби ревюта. Ще съм благодарен някой, който го има, да сподели впечатления; също макроси поддържа ли ?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #156

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Аз си взех такова Chunghop RM-L987E
    http://www.chunghop.com/en/products_view.asp?id=343

    Основната ми идея беше да ползвам макросите - към всеки има таймер и с тях да управлявам климатиците.
    Макросите са 4 работят без проблем в дадените часове /24ч таймери/ и може до 15 команди на макрос. Исках вечер в 6 /преди да се приберем/ да дава 23 градуса на двата климатика, в 22:30 - 20 градуса , сутрин преди ставане пак да ги увеличава и после намалява на 18. Това работи за 4те макроса, но проблемът е, че трябва да е насочено към климатика, за да хване командата иначе в даденото време си излъчва и нищо не се случва. Сега съм го поставил на един рафт, където има видимост към климатика, но така пък не мога да го ползвам за друго, а и не може да управлява двата климатика и мисля да си взема още едно за втория.
    Ако някой знае къде ги продават тук да каже, ако не ще поръчвам пак от Китай, но са си скъпи и се чака....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #157

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Изглежда супер!
    На каква цена е?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #158

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Около 40 лв. Въпросът е, че трябва по едно на климатик за автоматичните таймери.
    Търсих IR излъчвател, който да запомни дадени кодове и да го излъчи в дадено време, но не намерих. Има една опън сорс платформа на такъв излъчвател/приемник, но няма таймер - трябва допълнителен модул някакъв. А най-интересното, че цената му беше подобна - без всичките тези допълнителни функции и копчета.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #159

    Re:FAQ: Универсално дистанционно/ мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от gbiuz
    Здравейте,
    гледам, че от сайта на Logitech могат да се правят и покупки, аз примерно съм си харесал най-евтиния вариант (30EUR), който обаче е нов модел и, мисля, ще ми свърши работа (за плазмен телевизор + set-top-box устройство):
    http://www.logitech.com/en-roeu/remo...s/devices/6812


    Някой тествал ли е този вариант.
    Също - econt имат услуга за доставка от офиса си във Великобритания/Сащ, заслужава ли си и с колко би се оскъпило цялото удоволдствие (не ми се занимава с митници и т.н. при доставка от ebay...).
    Отскоро имам Хармони 300 и съм супер доволен - управлявам плазмен телевизор, приемник на Булсат, home cinema и мултимедиен плеър ASUS. Уникалното в случая е възможността да съвместиш 2 дистанционни в един режим. Например в режим TV след обучаване на част от бутоните може да се управлява и сателитния приемник, без да се превключва от горните бутони.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #160

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от danideli
    Здравейте , имам проблем с настройките на макросите на Хармони 785. Когато старирам някой макрос, не се изпълняват зададените настройки , примерно пускам да гледам ТВ+Булсат+Дом.кино, обаче или не се пускат всички устройства или не са на зададените изходи, макар че този макрос вече по рядко прави проблеми. Проблем има и с останалите макроси , или ТВ или Дом.кино или др.устройство не се пускат или са на друг вход/изход от зададения. Дали е от времето за предаване на ИР сигнала от дистанционното или е друго, сега са ми на дефолт , макар че слагах и по-дълки и по-кратки времена на някой устройства. Как да избра какво време на изчакване да сложа - по-дълго/по-късо ? Само времето за включване ли се променя или и другите времена? А с индивидуалните устройства няма проблеми , нито за вкл./изкл. нито при управлението. При превключване м/у макросите трябва ли да се изключат първо всички устройства или може без проблем да се привключват, че при мен при втория вариант нещо прави мизерии.
    Аз имам същото дистанционно и нямам грижи с филипса от подписа. Всичко е въпрос на настройки, като адваш телевизора те пита как му се сменят входовете - с едно копче, всеки вход с отделно копче или излиза меню с входовете. При филипса например за всеки вход си има команда.
    При превключване на макросите, автоматично се изключват устройствата които не участват, освен ако за някое устройство не си казал изрично да не се гаси.
    Примерно ако искаш ТВ+Булсат+Дом.кино, трябва да укажеш че каналите се сменят от приемника, усилването се регулира от киното и да зададеш съответно входа на телевизора и киното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    14
    #161

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Примерно ако искаш ТВ+Булсат+Дом.кино, трябва да укажеш че каналите се сменят от приемника, усилването се регулира от киното и да зададеш съответно входа на телевизора и киното.
    Да разбирам ли,че ако си взема такова дистанционно,ще мога да си сменям програмите на телевизора и в същото време,когато променям звука да управлява домашното кино.
    Телевизора е Panasonic TH-P 42 G 20E а домашното кино LG HT-762-PZ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #162

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от de4ev72
    Да разбирам ли,че ако си взема такова дистанционно,ще мога да си сменям програмите на телевизора и в същото време,когато променям звука да управлява домашното кино.
    Телевизора е Panasonic TH-P 42 G 20E а домашното кино LG HT-762-PZ.
    Да,ще можеш!
    Взимай смело!Супер е

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #163

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Всичко можеш да правиш. Въпрос е на настройки. Всеки един бутон може да му бъде указано какво да прави в конкретния режим.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #164

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Това добро ли е? Philips

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #165

    Re:Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

    Здравейте !
    Решил съм и аз да сменя моите дистанционни с едно такова ,но не ми се дават много кинти .
    Затова се поразрових ,най вече в Ибея и намерих това Kameleon 4

    Някой би ли ми помогнал .
    Въпроса е , че ми трябва такова за климатик , тел. ЛСД , булсата и ДВД .Не са много работите ,но 4 дистанциони на масичката са си много.Дали ще може да работи с климатик?
    Цената му е 10 паунда, значи към 23 лева
    Или този METRONIC-Universal-Remote-ZAP-6-Black

    цена 4 паунда


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. универсално програмируемо дистанционно
    От get във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-14, 14:28
  2. универсално дистанционно -ТВ
    От getzov във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-10, 18:18
  3. Универсално дистанционно
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-03, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе