Вижте резултатите от анкетата: Желаете ли да четете във този форум сводка за бъговете в ICQ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не

    31 59.62%
  • Да

    21 40.38%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Бъговете в ICQ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #16

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Точно това е проблемът - въпросните теми нямат за цел да помогнат и да са полезни, а са оформени по начин, който да изтъкне, "хакерските умения" на авторът им, понеже бил открил поредния бъг в ICQ. Това е дразнещото и по тази причина не желая да гледам теми от сорта - "Who's Your Daddy", "Познайте кой откри новата дупка", "I'm The Man" и др подобни изстъпления и пубертетски изяви. С "елитния хакерски жаргон", предполагам, може да се впечатляват седмокласнички в IRC, но тук аудиторията не е такава (макар да ме изненадва броят на гласувалите "ДА").

    При това идиотизмът в оформлението на темите съвсем не е случаен - няма начин авторът им да не знае как се оформя доклад за открита дупка в сигурността (security advisory) или доклад за открит бъг (bug report), щом се занимава с подобна тематика...

    Все пак дори незапознатите могат да си направят изводите от едно такова стравнение:

    http://www.guninski.com/ex$el2.html
    http://www.cisco.com/warp/public/707...729-ipv6.shtml

    и от друга страна:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,31076.0.html

    Липсата на добри намерения у автора личи и по друго - самият той каза, че нямало да уведоми производителите на уязвимия продукт. Това вече говори само по себе си за почтеността на намеренията му. Липсата на обяснение как е стигнал до откриването на даден проблем пък ме навежда на мисълта, че не го е открил той самия, ами му е бил подсказан/показан от трети лица, т.е. той не е наясно на какво се дължи проблема, а просто повтаря като папагал.

    Арогантността, просташкия език и инфантилното му поведение, които са в разрез с правилата на този форум просто не заслужават моя коментар.

    Липсата на намерение този път да се докладва бъга е мотивирана от неоказването на помощ от страна на ICQ админите на мой приятел админ на прокуратурата в Шумен, чийто номер бе хакнат от брутъри. Всъщност бъгът е докладван чрез изпращането на съответните лица на скрийншоти, че съществува, но никакви подробности относно това каква е тайната му.
    Другото няма да го коментирам, защото отдавна не съм в първи клас.
    Темата ти звучи като оплакване на прелъстена и изоставена девойка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #17

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Добре е да има теми за бъгове не само в ICQ, а и в други софтуери.
    Много правилно. Тук има специалисти по Jabber, но за съжаление не са поустнали нито един Jabber bug


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #18

    Re: Бъговете в ICQ?

    Здравейте и от мене,

    Аз лично гласувах "не", тъй като анкетата визира поста на "superfly" ... въпреки че тази информация е полезна, но когато е представена подходящо. Аз лично намирам следните проблеми специално в този случай:
    - Не намирам смисъл да се публикува, че "еди-къде-си" има бъг, ама няма да ви го кажа, или пък админите им са "арогантни" и не ме "е...ха за ....." и няма да им го рипортна. Админите, макар и служители, не представляват ICQ или AOL, т.е. ако те е грижа за ICQ като messenger, по-добре им кажи, а те да направят каквото сметнат за добре. В противен случай, наистина, за мене това си е чиста проба хвалба тип "who's your daddy" ...
    - Не намирам подходящи изказвания от рода на вижте "who's your daddy", тъй като повечето хора може да не са гледали навремето "joe cartoon" и едва ли ще хванат бъзика - това е все едно да ти отговорят "you suck, but your mamma's sweet" ...
    - Определено смятам, че си културен и знаещ човек, но това не е начина ...

    П.С. Тъй като има доста заинтересувани от messenger hacks, ето ви една адски интересна информацийка, на която попаднах преди година и която визира възможен начин за "hack"на Skype. Информацията, специално за мене, е по-интересна от "идейна" гледна точка, отколкото от "кракерска" такава. Доста интересни защити има реализирани в "skype" като приложение и протокол, а как хората са стигнали до тези неща - нямам представа, но явно са мнооого добри ... и с достатъчно свободно време
    http://www.secdev.org/conf/skype_BHEU06.handout.pdf


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #19

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    "who's your daddy", тъй като повечето хора може да не са гледали навремето "joe cartoon" и едва ли ще хванат бъзика
    Ето един образован посетител на форума. Да, за съжаление, изглежда в България "joe cartoon" не е така популярен.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #20

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от superfly
    Ето един образован посетител на форума. Да, за съжаление, изглежда в България "joe cartoon" не е така популярен.
    Как реши, че гледането на анимационен филм е критерий за образованост??

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #21

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от Cvetanov
    Как реши, че гледането на анимационен филм е критерий за образованост??
    Хехе, ето още един обиден "a la Данчо Лечков"

    http://www.mediapool.bg/show/?storyid=126548

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от superfly
    ....на мой приятел админ на прокуратурата в Шумен....
    Цитат Първоначално публикувано от superfly
    Известен ми е телефонния номер, но не бих го публикувал, тъй като не съм получавал разрешение за това. При това админите на NetInfo са ми в ICQ contactlist-ата и на мен лично този номер не ми е нужен.
    Телефоните на тези хора, както и на други важни личности ще са много по-ценна информация отколкото тази за бъговете в ICQ. [] Не е ли време за катинар?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #23

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    ще са много по-ценна информация отколкото тази за бъговете в ICQ.
    Хора като теб и Ghost чудесно биха се вписали в епохата на социализма като цензори от ДС.

    Известно е, че никой не е пророк в собствената си Родина.
    Виждам раздразнението на някои люде тук, че друг българин различен от тях самите е в час с дадена област от нета. Е, не можем всички да сме велики
    Такъв е живота.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #24

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Телефоните на тези хора, както и на други важни личности ще са много по-ценна информация отколкото тази за бъговете в ICQ. [] Не е ли време за катинар?

    И теб си те бива...завидна памет ;-)
    Иначе цитатите ги намирам за доста добра илюстрация на някои "качества" на изказалия се. Към тях ще добавя и:
    Цитат Първоначално публикувано от superfly
    Е, не можем всички да сме велики
    Такъв е живота.
    Относно катинара..ами тя анкетата се опорочи, след като оригиналната тема беше редактирана и бяха изрязани изказванията на автора, а за капак, тоя я и преименува от "Who OwnZ ICQ" на нещо друго.

    Сега който влезе в анкетата и погледне въпросната тема, остава с впечатлението, че аз вдигам шум за нищо, след като простотиите бяха изрязани.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #25

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    ...
    Сега който влезе в анкетата и погледне въпросната тема, остава с впечатлението, че аз вдигам шум за нищо, след като простотиите бяха изрязани.
    Само разсърди човека с тоя шум за нищо. Виж к'во стана сега! Гадняр!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #26

    Re: Бъговете в ICQ?

    И какво толкоз е станало сега? Човекът загря най-накрая, че тук не е редно да се пише по този начин и разигра мелодрама, с публична молба да му се изтрие акаунта. Който е сърдит и не смята повече да пише в даден форум, просто престава да пише там, а не търси популярност...Поне аз така си мисля.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #27

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Само разсърди човека с тоя шум за нищо. Виж к'во стана сега! Гадняр!
    Той откъде да знае, че ще се засегне от една забележка. То това даже не е сърдене, ами си е чиста поза и още повече пада в очите на хората. Ама си е за него, щом така е решил - така е постъпил, а ние като го коментираме само му правим излишна реклама. Да е жив и здрав и на добър час. Пък може някой ден да четем за него в новините в секюрити бюлетините

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #28

    Re: Бъговете в ICQ?

    Ти да не го взе на сериозно?! Мнението ми, де. В началния си вариант беше доста ъ-ъ-ъ... хапливо. Та се самоцензурирах (май прекалено). Но такова инфантилно поведение от човек на нормална възраст и то в сериозен форум не бях виждал. Жокерче - не става дума за Ghost. ;-)

    Надявам се, че поне Призрака ме разбра още тогава.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #29

    Re: Бъговете в ICQ?

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Надявам се, че поне Призрака ме разбра още тогава.
    Предполагах, но не бях сигурен.

    Както и да е, въпросният човек едва ли ще пише повече и ако го прави, едва ли ще е под същия псевдоним и в същият стил. Това праваи настоящата тема абсолютно ненужна - според мен е за кофата или поне за катинар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе