Вижте резултатите от анкетата: Одобрявате ли свързването на "Българската Коледа" с Коледа? Или Коледата трябва да си бъде

Гласували
17. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Одобрявам - идеалното време за благотворителност.

    4 23.53%
  • Не, не одобрявам - Коледата си е Коледа

    13 76.47%
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Одобрявате ли свързването на "Българската Коледа" с Коледа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Одобрявате ли свързването на "Българската Коледа" с Коледа?

    Е, одобрявате ли асоциирането на Коледа с тежки съдби, сирачета, нелечими болести, благотворителност?
    Нека първо да кажа че аз съм определено за благотворителността и помощта за тези нещастни души.
    Но... още месец преди Коледа като почне тази кампания по телевизията и думата Коледа за мен вече се асоциира с разни тежки заболявания, нерадостни съдби и т.н.
    Не е ли сериозна грешка това? Човек се труди цяла година, в очакване на тези светли празници и изведнъж още едно чудо Made in Bulgaria. Както се знае мнго характерно за нашенският манталитет е по време на работа да си говорим за почивка, а по време на почивка - за работа. Така и този празник свързахме с нещо нерадостно. Защо? Малко ли други дни има в годината, защо трябва точно по Коледа?
    Какво пречи да се нарече "Българската Доброта" и да бъде цяла седмица даже честването в друго време на годината. Защо не и по Великден например. А Коледата да си я оставим чиста - светъл и отпускащ празник.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Одобрявате ли свързването на "Българска

    Дори когато правиме благотворителност, си я правим по Български.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Одобрявате ли свързването на "Българската Коледа" с Коледа?

    против съм

    защото типично по "капиталистически" решението на социален проблема не се търси в ангажимента на най-силния субект (държавата, следвана от бизнеса), а се разчита на добротата и милосърдието на обикновения човек. същия този дребен човек трябва да помогне, късайки от своя оскъден залък, за да може държавата да се занимава с по-важните неща - възлагането на едрия бизнес на европроекти, разработването на пясъчни кариери, обезлесяването и т.н., и т.н....

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re:Одобрявате ли свързването на "Българската Коледа" с Коледа?

    Против. Сещат се за децата само по празниците. Не стана ясно освободиха ли смс-ите от данък. Управляващите въртят бизнеси за милиони и не помагат, а разчитат на моя смс. Иначе пращам всяка година.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #5

    Re:Одобрявате ли свързването на "Българска

    Aз съм против облагането на даренията чрез SMS- с ДДС.
    Тва е пълна пародия. Държавата пак печели,но на гърба на децата в нужда.
    Няма отговор на запитването ми защо е така.

    Отделно, че всичко е по празниците, когато хората са по-благосклонни.
    Всичките тези кампании са си чист ПР.
    Скоро имахме нужда от такава помощ и се оказа, че трябва да си рекламно лице на фирмата която води кампанията. Не рекламно лице в точния смисъл. Прост на гърба на твоето нещастие се прави реклама.
    Много грубо, но факт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. избор на телевизор за коледа
    От ilkopc във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-11, 23:38
  2. 40-42 LED за Коледа :)
    От FreeSoul във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 15-12-11, 22:45
  3. Весела Коледа
    От dindo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 25-12-07, 20:59
  4. Отговори: 10
    Последно: 02-12-05, 13:18
  5. Българската Коледа
    От Growsser във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-03, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе