Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 136
Like Tree59Одобрявам

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #121

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Феар понякога ти се получава - стига да понамалиш сравненията, олицетворенията или остроумните забежки, когато излагаш възгледите си

    Против съм да се мърдат стрелките на часовника. Преместването е като да се надрусаш - това не променя реалността освен личните усещания за нея...
    Като предпочитания съм за астрономическото време - все пак да сме максимално точни с реалността...
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #122

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Това, че нещо не е било използвано в миналото, не означава, че след въвеждането му няма да има ползи. И обратното, премахването му няма да доведе до особено значителни проблеми. За мен лично си е факт, а не резултат от "надрусване" ползата от наличието на 1 час повече светла част от деня след работа в периода, който описах. И това удобство лично за мен не се изразява в икономия на ел.енергия. Пример - при "лятното" време, след втора смяна отивам да играя тенис на корт след 19.30 и е възможно до 21.30-22.00. Жената отива да кара колело и тя по това време (не работи при мен). Или пък нещо по двора на къщата да свършим. За друг може да не носи толкова субективна полза. Ясно е, че сме различни и всеки си има собствени условия и предпочитания.
    tony34al одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #123

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Аз принципно съм за астрономическото (зимното) часово време, но ако трябва да се направи компромис бих отстъпил с половин час.
    Ако и привържениците на лятното часово време направят този компромис - воала! Имаме сделка!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #124

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Аз принципно съм за астрономическото (зимното) часово време, но ако трябва да се направи компромис бих отстъпил с половин час.
    Ако и привържениците на лятното часово време направят този компромис - воала! Имаме сделка!
    Ти като направиш компромис с половин час и идваме точно на лятното време.
    Иначе, държането непременно да се спазва астрономическото време ми напомня на една сюрия американски филми, в които някой изневерява на жена си с най добрата и приятелка и след това много държи да и каже истината, защото не може да живее в лъжа... и иска най вероятно да прехвърли собствения си товар на нея - ми тя да го носи. След това си ляга и заспива блажен и... с чиста съвест.
    Още малко остана - 15тина дена и ще настъпи спокойствие. След 28ми, като изляза със секстанта и замеря къде точно се намира слънцето и установя, че е в зенита си точно в 12.00 на обяд живота ми ще придобие отново смисъл. Надявам се и за Феара да е така....
    Даже, може да се умиля, като се сетя колко хубаво ми е било в 9ти клас, когато никой не пипаше стреките и бай Тошо държеше юздите здраво.
    Този пост е редактиран от tony34al; 15-10-18 в 17:50.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #125

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Когато слънцето е в най-горната си точка на небето трябва да е 12 часа
    за мен това е реалното време
    а кога ще си пия ракията - по икиндия.........
    podredko и Jack Krauser харесват това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #126

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    за мен важното е да няма излишни движения, ако ще в 15:00 слънцето да е в зенита си

    вероятно преекспонираш количеството на шит-а, който гиввам по въпроса

    поантата ми е, че когато едно нещо се обезсмисли, то мястото му е в историята, а не в спазването "по инерция"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #127

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    За мен има по-добър вариант, но той изисква подмяната на всички часовници. Механичните ще трябва да ги изхвърлим.
    Всички часовници ще бъдат електронни с нов софтуер компенсиращ промяната в дължината на деня и нощта, така че винаги да показва 12,00 на обяд когато слънцето е в зенита си - независимо за кой ден от годината става въпрос.
    Софтуерът ще следва алгоритъм свързан с изгрева и залеза.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-10-18 в 00:06.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #128

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Христославе, дължината на деня няма отнашение към проблема. Слънцето е винаги в зенита си, когато е 12.00 часа и наблюдателят се намира в средата на дължината на часовата зона, без значение от географската ширина.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #129

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За мен има по-добър вариант, но той изисква подмяната на всички часовници. Механичните ще трябва да ги изхвърлим.
    Всички часовници ще бъдат електронни с нов софтуер компенсиращ промяната в дължината на деня и нощта, така че винаги да показва 12,00 на обяд когато слънцето е в зенита си - независимо за кой ден от годината става въпрос.
    Софтуерът ще следва алгоритъм свързан с изгрева и залеза.
    Часовника не бива да е 'неточен уред' - иначе му се губи смисъла. Ние всички (или повечето) си разчитаме времето а представи си да мръдне с 5-10 мин. и ти прецаква разчетите...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #130

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    dodo_pv
    Сам си противоречиш..
    Напротив. Смяната на зимното с лятно и обратното е свързана именно с промяната в дължината на деня и нощта.
    Часовите зони определени по държавните граници не съвпадат с географски зададените чрез меридиани зони. За това има разлика в времето на изгрева и залеза(да не пропуснем и разликата предизикана от надморската височина).
    В електронният часовник ще може да зададеш географските си кординати и той автоматично ще компенсира промяната. може да има вградена система за позициониране и по този начин при пътуване с влак, самолет, автомобил, кораб ти винаги ще виждаш точният час за позицията си.

    ivodivo
    Часовникът остава точен уред за измерване в коя част от денонощието се намираш според географската ти позиция.
    ако искаш да засечеш нещо си има хронометър.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #131

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Христославе, прочети пак какво съм написал. Абсолютно последователен съм. Времето за мен е единствено астрономическо. Съгласен съм, че часовите зони не съвпадат с географските. Бях дал пример с Канарските острови.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #132

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Х2 ами какво ще стане ако аз съм в София а ти във Варна и ти кажа в 21:00 пусни да гледаш фермата по бтв - дали при теб ще започне в твоето 21:00 или има да смяташ аз де съм и колко е изместването а още по сложно ще е и ако е по някакво трето време... Една голяма каша ще стане с този твой алгоритъм - дори не ми се мисли за компютрите или още по не ми се мисли за сървърите... Абсурдна идея откъдето и да я погледнеш!
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #133

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?


  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #134

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Смяната на зимното с лятно и обратното е свързана именно с промяната в дължината на деня и нощта
    Не можеш с манипулации на часовника да промениш дължината на деня или нощта.
    Ако щещ премести стрелките с 12 часа напред - дължината на деня си е същата с часовник или без часовник, както и на нощта си е същата.
    ... Не бях влизал в тая тема, ама FearMe я е цитирал в една друга ...

    ПП.
    За протокола - предпочитам да има зимна/лятна смяна на времето.
    Дискомфорта ми е за два-три дена, но пък ползите през останалото време в годината лично за мен са много повече.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-11-18 в 17:43.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #135

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Макар и да осъзнавам, че въртенето на стрелките е против всякакви природни и астрономически закони, то лично на мен ми е по удобно да е постояно лятното време. Някакси не ме кефи още 4-5 часа след обяд да е тъмно. А сутрин дали ще съмва в 6-7 или 8 ми е все тая така или иначе по това време повечето хора още спят или са си у дома.
    VanDan, hadean и grischa харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 30-09-18, 23:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-04-12, 23:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе