Ще го решат така че всички да са доволни: зимата зимно, лятото лятно. Т.е. пак същото.
Ще го решат така че всички да са доволни: зимата зимно, лятото лятно. Т.е. пак същото.
Аз така и не можах да преодолея регистрацията (след три опита), така че ще минат и без гласа ми... [имам усещането че сайтовете на държавната/общинска администрация, НАП и т.н. си стоят някъде в 90-те на миналия век]
Щях да гласувам за астрономическото (зимно) време, което намирам за правилно.
Ето как става, когато хората се занимават с глупости и не знаят какво искат... Получават това, което не искат!
Експертите на МОН: Трябва да останем на зимно време (Обзор)
https://www.24chasa.bg/novini/article/7097288
48% от читателите на “24 часа” избират зимното часово време, 33% - лятното
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7092141
Европа ще бъде разделена на нови часови зони
https://www.24chasa.bg/novini/article/7095811
Актуално – Exacta Research Group
Европейската комисия предложи от следващата година да отпадне сезонната смяна на часовото време и всяка от държавите-членки на ЕС да реши кое време ще прилага като постоянно – лятното или зимното.
„Екзакта Рисърч Груп” в свое национално представително проучване тестира обществените нагласи по темата. В периода 28 септември – 5 октомври, по домовете им бяха интервюирани 1000 пълнолетни българи в 125 гнезда в 92 населени места.
48% от участвалите в изследването предпочитат в България да се приеме като постоянно зимното часово време, а 32% от българите искат лятното часово време да се въведе за постоянно у нас. Една пета от интервюираните нямат мнение по въпроса. Най-често без мнение са младите българи на възраст под 30 години.
От данните се вижда, че в обществените нагласи има известен превес позицията в подкрепа на зимното часово време като постоянно за страната ни.
Привържениците на позицията зимното часово време да бъде постоянно у нас са по-често жени, хора на възраст над 59 години и жители на провинцията. В полза на избора на лятното часово време за постоянно се изказват по-често хора на възраст между 30 и 40 години, високообразовани респонденти и жители на столицата.
Профилите на подкрепящите тези две позиции са показателни за това, че съществуват прагматични и рационални аргументи сред определени групи хора. Това предполага да се проведе широка и открита дискусия по въпроса, за да се стигне до оптимален избор. Така ще се даде шанс и на хората без мнение по темата да направят своя избор. Още повече, че въпросът кой вариант ще бъде предпочетен за страната ни не е предрешен.
пак "мъдреците" в действие...
вариантът източна европа са е само +1 не блести особено с акъл, защото:
в психологически аспект работното време зависи далеч повече от слънцето, отколкото си мислим
началото на деня:
германецът се събужда на разсъмване, което да речем при него се пада в цифрата "7:00"
при нас също е 7:00, но слънцето отдаааавна грее
какво правим?
спим насила по светло, за да стане 7:00 и да станем за работа, или ставаме при НАШЕТО разсъмване в 6:00 ?
край на деня:
тук се е стъмнило по времето, когато часовникът показва числото "17:00", но работното време е до числото "18:00"
германецът работи също до числото "18:00", но при него е още светличко...
и с'я к'о пра'им?
Ми нищо - ще спим по светло и ще работим по тъмно. Нали това искат всички.
Ми аз бих станал в 6.00 и работил до 17.00. Примерно! Не, че германецът става в 7.00 В същност, прави го доста по-рано и работи много повече.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
И ти ще получиш не това, което си искал.
Ще ставаш по тъмно и ще работиш до тъмно.
Додо, при нас като се покрива 12 часа работно време (на 1-ва, 2-ра и 12ч.смени) 7 дни в седмицата, че някои и нощем даваме разположение, категорично е по-добре +1 час.
+1 час означава, че в 12.00 часа Слънцето ще се намира най-високо на хоризонта на 30°ИД. Ние сме на около 25°, което предполага +1. Така в 7.00 сутринта ще е точно толкова тъмно, колкото в 17.00 часа. Важно е за биологичния часовник.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Късна пролет, ранна есен, цяло лято имам един час повече светла част след 2-ра и 12 часова смяна. Никак не е лошо. Но това са си лични предпочитания. Каквото и да бъде решено, продължаваме напред, както е казал класика.
Естествено, че живота си продължава. Най доброто си е в момента и общо взето задоволява всички желания с малки компромиси. Каквото и да въведат отсега нататък, то ще е по кофти и поне 40% от хората няма да го одобряват въобще. Ще мине време и ще се върнем на сегашния модел, но кампаниите на организации, които живеят от усвояване на средства явно са по силни от нормалния човешки разум.
искаш да кажеш, че след като сме въвели една неестествена схема и се върнем към естествената, после ще решим, че неестествената е по-добра и ще я възстановим?
някой чувал ли е за различната продължителност на субективното денонощие?
моето денонощие, лично моето, субективно денонощие, е в следния формат: 6-7 часа сън, 20 часа бодърстване, през които съм активен, продуктивен и напълно с всичкия си
всеки ден се насилвам да се впиша в 24-часовата рамка, като най-често си лягам, без да ми се спи, защото ако остана до момента, в който ми се доспи, ще стане 3-4 часа, но после няма как да си вземе нужните ми 6-7 часа сън, защото цивилизацията отвън не ме чака
същото е и с този казус
някой си едно време не искал да дава пари за свещи и решил да измъдри "решение", което да му отърва, но да не е съобразено с вселената
вече няма нужда от пестенето на свещи, така че най-разумното решение е да се върнем към вселенския порядък
нещо като изчезването на налбантите... просто вече няма нужда от тях
Зависи от гледната точка. И точно този въпрос е на тема, която според мен заслужава референдум.
И не съм забелязал, че се противопоставям на вселената, даже се съобразявам с вселената. С "моята" вселена
А дали има нужда - научни аргументации, просветна кампания + референдум и ще се види.
P.S.На мен също не ми стигат 24 часа, но ако тръгнем да забавяме въртенето на земята по бих се съгласил, че се противопоставяме на вселената.
Само се замислете,че сме живели във време, в което нямаше смяна на времето и това време тогава на никого не му пречеше.Защо сега трябва да пречи на някого.