Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 136
Like Tree59Одобрявам

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #106

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ще го решат така че всички да са доволни: зимата зимно, лятото лятно. Т.е. пак същото.
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #107

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    че и регистрация, че и лични данни...

    а размера на патката ми не искат ли да знаят?

    'баси държавата....
    Аз така и не можах да преодолея регистрацията (след три опита), така че ще минат и без гласа ми... [имам усещането че сайтовете на държавната/общинска администрация, НАП и т.н. си стоят някъде в 90-те на миналия век]

    Щях да гласувам за астрономическото (зимно) време, което намирам за правилно.
    Pat, dodo_pv и podredko харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #108

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ето как става, когато хората се занимават с глупости и не знаят какво искат... Получават това, което не искат!
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #109

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Експертите на МОН: Трябва да останем на зимно време (Обзор)
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7097288

    48% от читателите на “24 часа” избират зимното часово време, 33% - лятното
    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7092141

    Европа ще бъде разделена на нови часови зони
    https://www.24chasa.bg/novini/article/7095811

    Актуално – Exacta Research Group
    Европейската комисия предложи от следващата година да отпадне сезонната смяна на часовото време и всяка от държавите-членки на ЕС да реши кое време ще прилага като постоянно – лятното или зимното.

    „Екзакта Рисърч Груп” в свое национално представително проучване тестира обществените нагласи по темата. В периода 28 септември – 5 октомври, по домовете им бяха интервюирани 1000 пълнолетни българи в 125 гнезда в 92 населени места.

    48% от участвалите в изследването предпочитат в България да се приеме като постоянно зимното часово време, а 32% от българите искат лятното часово време да се въведе за постоянно у нас. Една пета от интервюираните нямат мнение по въпроса. Най-често без мнение са младите българи на възраст под 30 години.

    От данните се вижда, че в обществените нагласи има известен превес позицията в подкрепа на зимното часово време като постоянно за страната ни.

    Привържениците на позицията зимното часово време да бъде постоянно у нас са по-често жени, хора на възраст над 59 години и жители на провинцията. В полза на избора на лятното часово време за постоянно се изказват по-често хора на възраст между 30 и 40 години, високообразовани респонденти и жители на столицата.

    Профилите на подкрепящите тези две позиции са показателни за това, че съществуват прагматични и рационални аргументи сред определени групи хора. Това предполага да се проведе широка и открита дискусия по въпроса, за да се стигне до оптимален избор. Така ще се даде шанс и на хората без мнение по темата да направят своя избор. Още повече, че въпросът кой вариант ще бъде предпочетен за страната ни не е предрешен.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #110

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    пак "мъдреците" в действие...

    вариантът източна европа са е само +1 не блести особено с акъл, защото:

    в психологически аспект работното време зависи далеч повече от слънцето, отколкото си мислим

    началото на деня:
    германецът се събужда на разсъмване, което да речем при него се пада в цифрата "7:00"
    при нас също е 7:00, но слънцето отдаааавна грее

    какво правим?
    спим насила по светло, за да стане 7:00 и да станем за работа, или ставаме при НАШЕТО разсъмване в 6:00 ?

    край на деня:
    тук се е стъмнило по времето, когато часовникът показва числото "17:00", но работното време е до числото "18:00"
    германецът работи също до числото "18:00", но при него е още светличко...

    и с'я к'о пра'им?
    grischa и jonny33 харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #111

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ми нищо - ще спим по светло и ще работим по тъмно. Нали това искат всички.
    grischa одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #112

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ми аз бих станал в 6.00 и работил до 17.00. Примерно! Не, че германецът става в 7.00 В същност, прави го доста по-рано и работи много повече.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #113

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    И ти ще получиш не това, което си искал.
    Ще ставаш по тъмно и ще работиш до тъмно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #114

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Додо, при нас като се покрива 12 часа работно време (на 1-ва, 2-ра и 12ч.смени) 7 дни в седмицата, че някои и нощем даваме разположение, категорично е по-добре +1 час.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #115

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    +1 час означава, че в 12.00 часа Слънцето ще се намира най-високо на хоризонта на 30°ИД. Ние сме на около 25°, което предполага +1. Така в 7.00 сутринта ще е точно толкова тъмно, колкото в 17.00 часа. Важно е за биологичния часовник.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #116

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Късна пролет, ранна есен, цяло лято имам един час повече светла част след 2-ра и 12 часова смяна. Никак не е лошо. Но това са си лични предпочитания. Каквото и да бъде решено, продължаваме напред, както е казал класика.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #117

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Естествено, че живота си продължава. Най доброто си е в момента и общо взето задоволява всички желания с малки компромиси. Каквото и да въведат отсега нататък, то ще е по кофти и поне 40% от хората няма да го одобряват въобще. Ще мине време и ще се върнем на сегашния модел, но кампаниите на организации, които живеят от усвояване на средства явно са по силни от нормалния човешки разум.
    VanDan одобрява това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #118

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    искаш да кажеш, че след като сме въвели една неестествена схема и се върнем към естествената, после ще решим, че неестествената е по-добра и ще я възстановим?



    някой чувал ли е за различната продължителност на субективното денонощие?
    моето денонощие, лично моето, субективно денонощие, е в следния формат: 6-7 часа сън, 20 часа бодърстване, през които съм активен, продуктивен и напълно с всичкия си

    всеки ден се насилвам да се впиша в 24-часовата рамка, като най-често си лягам, без да ми се спи, защото ако остана до момента, в който ми се доспи, ще стане 3-4 часа, но после няма как да си вземе нужните ми 6-7 часа сън, защото цивилизацията отвън не ме чака

    същото е и с този казус
    някой си едно време не искал да дава пари за свещи и решил да измъдри "решение", което да му отърва, но да не е съобразено с вселената
    вече няма нужда от пестенето на свещи, така че най-разумното решение е да се върнем към вселенския порядък

    нещо като изчезването на налбантите... просто вече няма нужда от тях
    ivodivo одобрява това.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #119

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Зависи от гледната точка. И точно този въпрос е на тема, която според мен заслужава референдум.
    И не съм забелязал, че се противопоставям на вселената, даже се съобразявам с вселената. С "моята" вселена
    А дали има нужда - научни аргументации, просветна кампания + референдум и ще се види.

    P.S.На мен също не ми стигат 24 часа, но ако тръгнем да забавяме въртенето на земята по бих се съгласил, че се противопоставяме на вселената.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #120

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Само се замислете,че сме живели във време, в което нямаше смяна на времето и това време тогава на никого не му пречеше.Защо сега трябва да пречи на някого.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 30-09-18, 23:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-04-12, 23:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе