Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 136

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1

    Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Имате възможност да гласувате за две опции.


    Винаги съм се питал не може ли да си останем само с едно часово време....тъпо е да преместваме стрелките на часовниците и обикновено всички тогава ругаят, защото се нарушава биологичният ритъм на човешкия организъм, всичко това е дразнещо, хората или се успиват или се събуждат по-рано и не знаят къде да се дянат през излишния час.

    От 1997 година към лятно часово време се преминава в последната неделя на месец март всяка година в 03:00 часа, и тогава времето на часовниците се премества 1 час напред. Към зимно часово време се минава в последната неделя на месец октомври, когато в 04:00 часа часовниците се преместват с 1 час назад.
    През 2012 година към лятно време се минава на 25.03.2012, а към зимно време се преминава на 28.10.2012.

    Зимното часово време си е нормалното астрономическо време.

    Лятно часово време — Уикипедия

    EUROPA - Пътуване в Европа - Кога да пътуваме?

    Някои държави са премахнали тази смяна на часовете със закон.
    Свят | Медведев отменя зимното часово време в ***** - Dnevnik.bg



    По-долу е показан пълния текст на Постановление 94/13.03.1997, с което се въвежда тази система за преминаване между зимно и лятно часово време, и се отменя старата социалистическа система на зимно и лятно часово време.



    Препис
    Постановление Nº 94 на МС
    от 13 март 1997 година
    ЗА въвеждане на лятно часово време в Република България
    /Обнародван, ДВ, бр. 24 от 1997 г./

    М И Н И С Т Е Р С К И Я Т С Ъ В Е Т
    П О С Т А Н О В И:
    Чл. 1. Лятно часово време в Република България се въвежда в 03,00 часа местно време в последната неделя на март, когато часовниците се преместват с 1 час напред.

    Чл. 2. Връщането към астрономическото време става в 04,00 часа местно време в последната неделя на октомври, когато часовниците се връщат с 1 час назад.

    Заключителна разпоредба

    Параграф единствен. Отменят се:

    1. Постановление Nº 6 на Министерския съвет от 1979 г. за въвеждане на лятно часово време в Народна република България (ДВ, бр. 12 от 1979 г.).
    2. Точка 12 от Разпореждане Nº 15 на Министерския съвет от 1980 г. за допълнителни мерки за изпълнение на решенията за икономия на горива и енергия (необнародвано).

    МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ: /п/ СТЕФАН СОФИЯНСКИ

    ГЛАВЕН СЕКРЕТАР НА
    МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ: /п/ НЕЛИ КУЦКОВА

    Кое да бъде възприето - зимното или лятното време ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-12 в 20:19.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Мисля че е по добре зимата да се стъмва към 6 без нещо а не 5 без нещо (много рано за ракия ) и ще е добре според мен да си останем на лятното целогодишно.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    И аз съм за лятното часово време да остане за постоянно.
    Може да давате повече от един отговор.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-12 в 20:22.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Определено лятното е по-удобно, но зимното си е астрономическо. Може би ако лятото се премахне и си остане астрономическо ще се разхлажда не в 20.00 а в 19.00, но пък от много рано ще става жега. Така че голяма разлика няма. Лятното е въведено, за да имат хората един час още да работят. Сега този вид труд е сведен до минимум. Може би ако се въведе за зимата ще е доста по-удобно.

  6. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #5

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Може би ще е добре да се направи средно часово време за постоянно - да се бутне с половин час и така ще е универсално времето. Иначе аз съм за астрономическото.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Re: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Честно казано, с нищо не ми пречи сегашното положение. Напротив, вариант без смяна на времето ще е значително по-неудобен помоему. Въвеждането на единно време ще доведе до много по-дълготрайни неудобства отколкото прословутото приспособяване, което трае няколко дни след смяната на времето сега.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Лятото нощното отчитане на електричеството започва в 23ч, а зимата в 22ч. Докато ЕРД не вземат това предвид, аз съм за зимното. Някой ще каже, че 1 час повече дневно отчитане не е кой знае какво, но на мен не ми харесва, особено след като се говори, че и 2013 ще е период на възход в цената на електроенергията.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?


  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #9

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Да си го кажа откровено-до към50-зимно,лятно...хич не го и мислех,но с годините адаптацията взе да става по трудна!Сега 5-6 дни много ме боли тиквата,нервен и раздразнителен съм!Може и да си въобразявам,че е от това,ама...факт!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #10

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Това лятно часово време е антихуманно-като го сменят вместо в леглото ми става в колата на път за работа и няма кой да обере краставиците-е-е-е.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Сега 5-6 дни много ме боли тиквата,нервен и раздразнителен съм!
    Боли те главата от малоумията на управляващата тройка,не е от времето
    Много ми дреме лятно ли е зимно ли е- лягам 03:00, 04:00, 05:00 ставам когато си искам...аз часовник не нося

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #12

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Боли те главата от малоумията на управляващата тройка,не е от времето
    Едва ли ! Колегата е в чужбина , но наистина го боли главата само като ги гледа и слуша нашите управници какви са убавци .

    Иначе и мене не ме бърка смяната на времето - свикнал съм , а и това не е от вчера . Но нали трябва да се прави нещо , вместо да се решават наболелите проблеми ефективно . Смяната е била , доколкото си спомням , въведена да се използва светлата част на деня с цел икономия на електричество , а ние си имаме излишък и никаква сериозна индустрия , която да го спестява .

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #13

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Утро,ти да не си на социални помощи бе бате,как тъй лягаш по никое време и ставаш когато си поискаш!?Не се ли трудиш?.....Че и без часовник!?.....И пак честно да си го кажа,отдавна управници не ме интересуват,не,че не ми пука,но малко или много съм възприел по друг начин на мислене,както и повечето хора тук,знам кой е министъра на земеделието и каква политика следва,но друго....не ме касае!По ми е важно фирмата да е добре,да съм здрав и да мога да работя,а пък коя партия ще дойде на власт.......Нали имаше един лаф,дърт като мен-Боли ме ханша!..Владо 66,абе ти оная песничка -Хей ръчички,хей ги две.....Не я ли знаеш!?.Баф маа му-пост666,числото на дявола!Хип-хип...ура!
    Този пост е редактиран от slovaka; 22-09-13 в 21:25.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #14

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?


  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #15

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Каквато и да е промяна от сегашното положение ще разкаже играта на половината софтуер...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-18, 00:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 19:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 26-04-12, 00:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе