Вижте резултатите от анкетата: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е нужно

    37 44.05%
  • Да нужно е

    12 14.29%
  • Колебая се

    6 7.14%
  • Да остане лятното - за постоянно

    22 26.19%
  • Да остане зимното - за постоянно

    19 22.62%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 136
Like Tree59Одобрявам

Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Ама то и аз не се влияя от смяната, но просто така съм свикнал - някак си, не мога да си представя лятото в 20.30ч. да ми е тъмно. А, дали е смислено или безмислено никога не съм се замислял.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #32

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    През дедовия ми е по кое време ще ме курдисват. Аз почти винаги не зная кой ден е от седмицата...вие тук за някакъв си час...

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #33

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Искам да е лято и само лято!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #34

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?


    Европарламентът призова европейската комисия, да направи оценки за ефекта от промяната на времето, след това да предложи промяна ако е необходимо.
    Това означава, че ще са нужни няколко месеца за целта. Ако отменят смяната, ще възникне друг въпрос - кое време да оставят за постоянно? Лятното или зимното?
    Северните страни са против лятното, понеже тогава остава светло дълго време - почти до полунощ. Докато южните са за неговото оставане, понеже така имало време за мероприятия на открито и светло след краят на работният ден.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #35

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Европарламента е от 750 души. При толкова много хора се чуди как да си уплътнява времето и през повечето време се занимава с глупости.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #36

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Занимават се с това, което избирателите искат. Има доста европейци, които искат да няма смяна на времето всяка година по 2 пъти.
    Христо аз бих го написал астрономическо вместо зимно. Аз съм за едно време цяла година и лично бих предпочел лятното, а не астрономическото. Не знам в дългосрочен план дали ще се появят проблеми от това.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #37

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Времето (часа) е астрономическа величина, и не разбирам защо трябва да му придаваме сезонно прилагателно. Ако има някакъв проблем с времето за работа и почивка, там би трябвало да се пипне.
    dodo_pv и ruuni9 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #38

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Лятното часово време е много по-приятно, по-късно се стъмнява, човек може да излезе да се разходи, а зимата в 5 часа вече е тъмно.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #39

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov Виж публикацията
    Лятното часово време е много по-приятно, по-късно се стъмнява, човек може да излезе да се разходи, а зимата в 5 часа вече е тъмно.
    За тези, които обичат да им е топличко, лятното време им е по-приятно, разбира се. За скиорите е по-приятно зимното време, особено когато има повече сняг. Времето може да бъде още дъждовно или сухо; може да ни стига или да не ни стига
    Тук коментираме астрономическото време, което е точна величина, зависеща единствено от географската дължина. Понятието "лятно часово време" е глупост от самото си създаване, нещо като "солена захар". Първо се появи то, после джендърите, любопитен съм докъде се простира и дали е крайна простотията при управляващите ни?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #40

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Бизнеса трябва да промени работното време(стартира един час по-рано), а не с натиск, да се сменя времето два пъти в годината.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #41

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Времето си се сменя 2 пъти годишно вече 40г. Не мога да разбера, на кого точно сега, изведнъж, това почна да му пречи и с какво.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    е, то от тази гледна точка времето не се е сменяло от 4,5 млрд години, как пък тъй изведнъж преди 40 години хората се оказаха по-хитри от астрономията
    dodo_pv и grischa харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #43

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Какво пречи ако се премахне смяната на времето всяка държава да си избере часови пояс, в който да остане? Говорим за 1 час +/- разбира се.
    Аз ЗА премахването на смяната и за оставане на "лятно" време.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #44

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Като отидеш на някой от Канарските острови, ще разбереш. Ръчният часовник няма да има много общо с положението на Слънцето над хоризонта и биологичния. Испанците са направили вече тази грешка. Така две малки съседни държави биха могли да имат два часа разлика във времето. Лятно време, като астрономическо понятие не съществува.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 23-02-18 в 14:57.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #45

    Отговор: Нужно ли ни е лятно часово време и кое от двете времена бихте предпочели да остане за постоянно ?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Времето си се сменя 2 пъти годишно вече 40г. Не мога да разбера, на кого точно сега, изведнъж, това почна да му пречи и с какво.
    Отдавна берем грижи с пипоркането на часовника и то 2 пъти годишно... Пречи на компютрите... Може на 100 у-ва да е ОК ама на един сървър да блокира някой сървиз отговорен - честито ето ти загуба на ресурс та и на средства!
    Твърдо против съм да се пипа часовника... Да си караме на едно време най-добре!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-18, 00:11
  2. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 19:09
  3. Отговори: 3
    Последно: 26-04-12, 00:49
  4. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе