Вижте резултатите от анкетата: Kill Switch - за или против?

Гласували
14. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, нека всяко мобилно устройство да има опция за дистанционно унищожаване

    8 57.14%
  • Не, всичко ще се обърка и ще има много неволни грешки

    6 42.86%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree3Одобрявам

Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #16

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

    Да добавя това което каза Утрото, двама познати са на тази права с Icloud и 5s - и двата телефона са закупени от Англия, единия го е купил 2-ра ръка, другия юнак си е забравил паролата.
    В момента положението е:
    Тел. 1 е ударен няколко пъти силно в асфалта, хванах случката накрая когато двама юнака оглеждаха малките айфончета по асфалта, след това е закупен Галакси 4 плюс много псувни в посока овошки.
    Тел. 2 доколкото знам е в стендбай и чака Вожда.
    Стелни е прав - този майтап на локализацията на адроид е смешна, всеки по навътре с нещата ще го прекара през рековъри и някой къстъмка.
    А пък аз съм прост и затова съм фен на роботите, доста машини с роботче изтъркалях през годините, ябълките ми паднаха още повече в очите когато преди няколко месеца разбрах какво кино си е прехвърляне на файлове или смяна на мелодийка, чудни неща чух.
    Според мен тези нови защити звучат добре ама май ще искат още шлайфане за да не стане като огризките - и за 4'' таблет не става след лок-а.
    В хардуер бг някой беше казал : че Ейпъл се превръщат в бутикова компания.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #17

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

    ами те строят бутици в които продават техниката.

    ще погледнете след 10-тина години назад и ще видите че ябълките са винаги прави... просто трябва да си малко crazy one...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

    преди 10 години имаше и дъна EPOX

    знам, че сравнението е доста неудачно, но историята показва, че за 10 години и компании с фантастични продукти могат да изчезнат яко дим

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

    Аз по-скоро съм за блокиране на Imei в страната, съответно цяла Европа/ЕС.

    Такава функция обаче би трябвало да има за лаптопи и то според мен трябва да хардуерно/фърмуерно закрепена в BIOS или другаде така че да не може да се сменя дори при смяна на БИОС. Веднъж активирана да може да деактивира само и единствено в оторизиран сервиз.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #20

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?

    Безсмислено, всяка защита е обречена да бъде преборена рано или късно. Доказателства навсякъде. Подобни централизирани решения са повече опасни отколкото полезни. Какво ще кажеш ако някой пробие нечии сървъри и направи "неизползваеми" всички телефони с IMEI 123XXXXXXXXXX например в името на....ограничаването на свободата на патагонските видри? Ще ли приемеш извинение от фирмата с оправдание, че съжаляват за причиненото неудобство, но се очаква да бъдат разбрани, защото това се прави за твое/мое, наше добро и молят няколкото стотин хиляди преебани да се насочат към най-близкия оторизиран сервиз с номерчета в ръка? Какъв е смисъла постоянно поевтиняващите изделия наречени телефони с актуално време на живот 1-2 години, обикновенно изпускани, намокряни или дефектиращи далеч преди този срок и как ще накараш знайни и незнайни китайски производители, които по никакъв начин не могат да бъдат принуждавани да спазват директиви и патенти да вкарат тези блокажи в изделията си?

    Всяко ограничение с цел преодоляване на някаква нерегламентирана дейност, печалба, пазар довежда до нова нерегламентирана дейност, печалба и пазар и никога не е било друго.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 02-04-14 в 14:43.
    oddi одобрява това.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #21

    Отговор: Kill Switch в смартфони и таблети - за или против?


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 12-06-14, 11:00
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-13, 10:48
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 14:24
  4. Kill Bill vol 2
    От izwerga във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 32
    Последно: 19-06-04, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе