Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

YAMAHA vs. PIONEER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #1

    YAMAHA vs. PIONEER

    Сега... И двете марки вече не са това, което бяха.
    Но разхвърлих старата си Hi-Fi уредба и ми предстои закупуване на нова.

    Въпросът ми е към каква марка да се насоча?

    От YAMAHA съм се спрял на евентуална комбинация:

    Усилвател - AX-497
    CD плейър - CDX-497 (плейъра свири WMA и mp3)
    Касетен дек - KX-493

    Чудех се дали да не взема вместо усилвател ресивъра им RX-497, но нещо имам лош опит с тунер-усилвателите

    С Pioneer не съм съвсем запознат обаче... Старото ми CD беше PD-202, дека CT-S520S, а усилвателя - Philips ...
    Като им гледам каталога нещо ми се виждат слабички за един и същ ценови клас...
    И като капак - ще ми се усилвателят да е до 550 лв, дека до 400, а CD-то пак до 500.

    PS За сметка на това обаче с Pioneer нямам проблем да поръчвам от каталог, но с YAMAHA е зор в Стара Загора

    Да допълня че не съм фен на домашните кина и си предпочитам якото стерео.
    Идеи или мнения?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Аз лично имам наблюдения върху двете марки двете марки. Доскоро ползвах ресийвър YAMAHA RX-V750 /сега нямам колони за него/ и съм мега доволен. Вярно че е купуван от Германия, но не мисля че това е толкова важно в случая. Имам проятел голям фен на Pioner и съм виждал доста неща на тази марка и мисля, че не отстъпва пред Yamaha. Разбира се, всичко е в категорията "дом. кино", а не "стерео".
    По принцип в Техномаркет имат YAMAHA и може да ти доставят до Ст. Загора. Аз лично съм за Yamaha, но определено са лични предпочитания.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #3

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    YAMAHA определено, Pioneer е малко, как да кажа, дрънчи, а YAMAHA-та има мек и натурален звук, близък до истинския.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Ако ще си купуваш звук а не марка ми драсни лично да те насоча към това което мисля че ще ти е по-добре или по-скоро към този който да ти го направи
    Може и #329743794

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #5

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Работил съм като DJ от 1990 до 1995-та и през мен мина много техника - и за работата и за в къщи. Та значи не искам да събарям жилищният блок, но искам запас от мощност - примерно 2х100 W на 8 ома. В момента карам временно на усилвател YAMAHA AX-570 и в сравнение със старият ми Pionneer A-445 свири по-добре на същите колони. Преди това карах на един Technics SU-V65A.

    Искам да комплектовам система от една марка и в момента ме устройва това, че CDX-470 може да просвирва mp3 - т.е. няма да се налага да купувам DVD само заради емпетройките. Не искам правени тонколони или hand-made електроника, защото уредбата ми е в хола и естетиката в нея също е важна.

    Спрях се на YAMAHA защото продължават да поддържат касетни декове в този ценови клас. За справка - Pioneer предлагаха до последно една смешка, която не мога да я сравня дори с касетофон, а двукасетков не ме устройва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #6

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Мисля, че правилно се насочваш .
    И според мен ЯМАХАТА е за предпочитане. Но след като си DJ, надали точно ти имаш нужда от съвет PIONEER или YAMAHA

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #7

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Работех като DJ едно време... Просто не знам как са дековете и CD-тата на Yamaha... Пък и ми трябва като за у дома, а не за озвучаване - за такъв случай още си държа скътано "малкото" стъпалце :D

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #8

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    При Ямаха ( по мое мнение разбира се ) липсват компромиси с качеството като цяло. Имат традиции, които все пак гарантират грамотно направени изделия. Но разбира се е малко по-скъпа марка

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    @ARTU, имам свободна Yamaha RX-396RDS, made in France. Ако те интересува - пиши ми съобщение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #10

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Ресивър - не, благодаря Вече съм си планирал какво точно ще купувам и съм го записал по-горе.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    4
    #11

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Сега... И двете марки вече не са това, което бяха.
    Но разхвърлих старата си Hi-Fi уредба и ми предстои закупуване на нова.

    Въпросът ми е към каква марка да се насоча?

    От YAMAHA съм се спрял на евентуална комбинация:

    Усилвател - AX-497
    CD плейър - CDX-497 (плейъра свири WMA и mp3)
    Касетен дек - KX-493

    Чудех се дали да не взема вместо усилвател ресивъра им RX-497, но нещо имам лош опит с тунер-усилвателите 

    С Pioneer не съм съвсем запознат обаче... Старото ми CD беше PD-202, дека CT-S520S, а усилвателя - Philips ...
    Като им гледам каталога нещо ми се виждат слабички за един и същ ценови клас...
    И като капак - ще ми се усилвателят да е до 550 лв, дека до 400, а CD-то пак до 500.

    PS За сметка на това обаче с Pioneer нямам проблем да поръчвам от каталог, но с YAMAHA е зор в Стара Загора

    Да допълня че не съм фен на домашните кина и си предпочитам якото стерео.
    Идеи или мнения?
    Аз имам AX-596, много добра машина. Тестван е от списание AUDIO.DE и оценката е мн. добър. Моят съвет е ако можеш от някъде да намериш някой от последните броеве и да погледнеш класацията на усилвателите ще ти е от голяма полза.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    255
    #12

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    допреди няколко месеца имах Пионер А-102 купен на старо
    сега си купи Ямаха АХ-397
    с пионера имах проблеми (беше си на старо) и беше със СТК интегрална схема
    ямахата е с глупави транзистори
    не исках ресивър, защото бях дал навремето една заплата за тунер сони
    усилвателите при моето проучване (всъщност ниският клас) имаха малко по-добри характеристики
    предпочитам дискретни устройства
    ямахата е направена като хората със симетричн9и неща кеф да ти стане

    абе квото и да си говорим
    трябва да се чуе едното и другото на еднакви озвучителни тела и да се реши

    ЕДИТ
    тунера ми има доста силен изход и го минавам през компютъра за затихване :-)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    85
    #13

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    Аз към момента съм с тази комбинация, която за домашни не толкова високи изисквания е ОК. Усилвател Yamaha AX-630 , плейър Pioneer DV-585A и тонколони Pioneer CS-7070

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    6
    #14

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    аз сам с усилвател пайнер А-7 4/105вата не е ресийвар колони джамо D 365 kaто ги чуеш как работят и после новите прехвалени
    ресийварчета ти става ясно за какво става вапрос ресийвар под 1000лв рядко нещо добро май ж старите машини има доста хляб още ако ти работи добре
    кав ти е проблема

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: YAMAHA vs. PIONEER

    alex6667, малко правопис и пунктоация не са навредили никому

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. YAMAHA RX-V571 или PIONEER VSX 921
    От svetlio1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-01-12, 20:10
  2. YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K
    От ikarus във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-10, 22:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 15:20
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 14:46
  5. Yamaha 744
    От Ofink във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 15-11-02, 07:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе