Резултати от 1 до 8 от общо 8

YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    15
    #1

    YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    Здравейте на всички членове на форума и по-специално на тези, които се интересуват от аудиотехника.

    Наскоро се сдобих с комплект Jamo 606 HCS3 и съм много доволен от звученето им - конкретно ги използвам при гледане на филми в HD формат от компютъра. За момента не мога да си позволя да добавя и субуфър към конфигурацията, а и басовите говорители на предните колони са ми достатъчни за момента.
    За сега ползвам един стар ресивър Pioneer VSX-D710, който обаче трябва да върна в най-скоро време, защото през сезона го ползваме в едно заведение.

    Идеята ми е да взема ресивър във входящото ниво с всички необходими актуални декодери. Не съм меломан, така че слушането на чисто стерео с уникален звук от машини от по няколко хиляди лева не ме вълнува.
    В крайна сметка ресивърът и озвучителните тела трябва да съответстват едни на други по качество и затова и съм се насочил към тези два модела.

    Моля споделете ако имате впечатления от единия или другия модел - за и против конкретните модели.
    Предполагам, че някой от вас имат наблюдения и върху двата модела.
    Предварително искам да споделя, че съм прочел предишните теми във форума, но така и не успях да намеря сравнение между моделите в ниския клас със HD декодери.

    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    Щом си ползвал досега Pioneer по-добре остани с марката. Ямаха имат малко по-твърдо звучене.
    При 465 нямаш меню на екрана, което е малко тъпо. Не знам дали при Pioneer го има. За ползване с ipod Pioneer е много по-удобен.

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    @ikarus
    Предполагам, че вече си направил избора си, но сега видях темата. Имам от скоро Pioneer VSX-819 и като цяло съм доволен. Особено ми допадна, че може да не пуска аудио към телевизора, когато всички връзки са HDMI.
    @lazarus18
    Има меню на екрана, но:
    - интерфейса е толкова опростен, че на практика няма разлика с това което ще видиш на дисплея на ресивъра. Единственото предимиство е, че няма съкращения в названията и обозначенията.
    - излиза само през композитен или компонентен изход, което ако имаш HDMI система е неудобно.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    Аз също бих предпочел Пайнъра ! Навремето много исках да си го взема , но вноса у нас се бавеше и не можах да го дочакам , но не съжалявам ! Взех си Онкио !

  6. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #5

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    @civica
    Кой модел си взе - 607?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    15
    #6

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    Взех Ямахата и съм много доволен - комбинирах я с един плеър DIVA HD и сега се наслаждавам на филми с висока резолюция и многоканален звук.
    За това и ми е нужна.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @civica
    Кой модел си взе - 607?
    507 !

  10. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #8

    Re:YAMAHA RX-V465 B или PIONEER VSX-819V-K

    @ikarus
    Честито! ;-)

    @civica
    Да, в последствие погледнах посписа са ти и там е написано...ама кой да чете ;-) Попитах, защото аз се чудех за 607, но сметнах че са излишно повече пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. YAMAHA RX-V571 или PIONEER VSX 921
    От svetlio1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-01-12, 19:10
  2. Отговори: 1
    Последно: 16-09-10, 23:20
  3. Yamaha RX-V465 импеданс на колоните ?
    От daneco във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-10, 20:18
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 13:46
  5. YAMAHA vs. PIONEER
    От Sletu във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 05-07-07, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе