Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

помощ от разбиращите за ресийвър+колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #16

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    ...извинявам се за допълнението. Дали не е по-добре за начало само стереоусливател(но такъв който после може да се включи към ресивър с HD) с две хубави колони пак за около 1500- 1800.
    Пак може да се включи към ТВ, е няма да е съраунд, но ще е в пъти по-добро от нищо

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Най-добре да отидеш да ги чуеш. Според мен като за първи колони ще ти харесат. Хубаво е човек да развива системата си постепенно. Ако сега забодеш колони за по 5 бона няма да ги оцениш

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #18

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Най-добре да отидеш да ги чуеш. Според мен като за първи колони ще ти харесат. Хубаво е човек да развива системата си постепенно. Ако сега забодеш колони за по 5 бона няма да ги оцениш
    Чувал съм S606 в ТМ, но там има всякакви други шумове, а и бяха пуснати от най-обикновен 2 канален усилвател...пускаха и колоно по-висок клас, но не долових съществена разлика...
    Май ще е по-добре за начало да се погледне само 2 бр. S606 (529лв) с усливател, което ще излезе примерно 1000 лв. общо. После тези 2 бр. да отидат за задни и да направя 5.1 с Ямаха 663.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Целия пакет от 5 колони струват 800 лева. Не съм сигурен, че си заслужава 530 само за двете. Отделно помисли и за субуфер. Само с 2 фронтални няма да усетиш нищо от филмите. Не съм убеден и че ще хванеш разлика във звука между стерео усилвател за 400 лева и ресийвър за 500-600 лева със едни и същи колони.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #20

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Целия пакет от 5 колони струват 800 лева. Не съм сигурен, че си заслужава 530 само за двете. Отделно помисли и за субуфер. Само с 2 фронтални няма да усетиш нищо от филмите. Не съм убеден и че ще хванеш разлика във звука между стерео усилвател за 400 лева и ресийвър за 500-600 лева със едни и същи колони.
    Офф, и аз така мисля...просто нямам впечатления и не мога да сравня.
    Едиснтвеното, което съм чувал и ми хареса беше един Маранц + Веги(чисто стерео). Естествено беше пуснат рап и поп...но беше много добре, направо чупеше стомаси...
    Значи засега да се ориентирам към Ямаха 663 с нещо...знам че първите ми колони няма да са каквито искам, но поне ресивера да е по-годе добре...
    Каква е разликата между 663 и 863, освен май в мощността, въобще заслужава ли 500 лв разлика

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #21

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Основната разлика е повишаващото конвертиране на аналогов сигнал от 480i до 1080p при модела 863 на Ямаха.При 663 има само деинтерлейсинг от480i на 480p

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #22

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Основната разлика е повишаващото конвертиране на аналогов сигнал от 480i до 1080p при модела 863 на Ямаха.При 663 има само деинтерлейсинг от480i на 480p
    Звучи...в посока, че 863 е супер ресивър. Имате ли представа дали ще подобри картината от цифрова кабелна на ЕВРОКОМ? Май няма да стане, сега погледнах цифровия приемник (ако го знаете МСАТ пише на него) - има 1 бр. VGA вход и 3 бр. (2 за аудио и 1 за видео) чинчове.
    Още един въпрос малко страни от темата - ако се сложи усилвател на сигнала на аналоговата кабелна преди влизането в цифровия приемник, ще има ли подобрение на образа в ТВ от цифровия сигнал ...и изобщо 863 може ли да реши този въпрос

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #23

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Още един въпрос малко страни от темата - ако се сложи усилвател на сигнала на аналоговата кабелна преди влизането в цифровия приемник, ще има ли подобрение на образа в ТВ от цифровия сигнал ...и изобщо 863 може ли да реши този въпрос
    НЕ - Това съм го пробвал! Ако идва гаден сигнал до теб НИЩО - нито усилвател , нито ъпскалер няма да ти реши проблема. Аз го разбрах след като се понабутах малко с пари...
    Не се нядвай да се оправи кабелната. Няма начин просто!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #24

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    НЕ - Това съм го пробвал! Ако идва гаден сигнал до теб НИЩО - нито усилвател , нито ъпскалер няма да ти реши проблема. Аз го разбрах след като се понабутах малко с пари...
    Не се нядвай да се оправи кабелната. Няма начин просто!
    Кабелната ми е сравмително добра, биха казал много добра за Бг, но има още какво да се желае...та се питах дали 863 може да подобри положението. Явно с този применик, който са ми дали (с посочените входове) няма да стане

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #25

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Проблема е, че в ресийвъра може да вкараш най-много S-Video сигнал от този цифров приемник, което е крачка назад спрямо RGB от СКАРТ-а. Според мен леко подобрение ще усетиш ако си вземеш ресийвър с компонентен или още по-добре HDMi изход и оставиш 863 да прави деинтерлейсинга и ъспкелинга. Пак казвам подобрението ще е леко забележимо.
    Варианта с композитен канел в ресийвъра го забрави.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #26

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Взимаш си един видеорекордер/аз съм със Сони/.Подаваш му сигнал от цифровия тунер по висока честота с приложеният коаксиален кабел.Сканираш с тунерът на рекордера,намираш входящият сигнал.Връзка с HDMI между Тв и рекордера.
    И...получавате възможно най-високото качество от наличният цифров тунер.
    Качеството видимо се подобрява,но да си призная рядко го пускам.
    Успех!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #27

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Поне се убедих, че няма да стане...т.е. да не го мисля....
    При това положение се чудя дали изобщо да търся ъпскалер или просто да си купя един ХД плеар. От друга страна пък дори сега из нета има доста филми с качество до 720п и тогава ъпскалера ще си каже думата...до 1080 п.
    Все пак балагодаря - бях си въобразил, че мога да подобря кабелната

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #28

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Мне, не ги може тези работи ъпскалера. Може от максимум DVD да вдига нагоре. За 720p ти трябва HD плейър.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #29

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Напротив,става.
    Аз съм със SONY RDR-GX350 http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=3204 .Освен това ,също ползвам Евроком.
    Подобрението на цифровият сигнал е значително,тъй като изцяло избягваш аналоговите връзки.
    Да не говорим,че SONY RDR-GX350 има и една от най-добрите картини при плейване на DVD/определено по-добра от другият ми плеър PIONEER DV-600AV-K/. http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=14112

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re:помощ от разбиращите за ресийвър+колони

    Ако си вземеш който и да е HD плеър той ти скалира всеки клип/филм до 1080р. И то го прави поне толкова добре колкото ресийвър от класа на 863. Обаче разлика между филм 720р, скалиран до 1080р от плеъра и същия филм без скалиране, няма да хванеш на практика. Виж някое SD avi си се усеща, че има подобрение. Ако изобщо сваляш такива формати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ за колони, ресийвър и т.н...
    От Vanquished във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-14, 19:03
  2. Питане за ресийвър и колони
    От mazev във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 28-05-14, 05:39
  3. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  4. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  5. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе