Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree1Одобрявам

Питане за ресийвър и колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #1

    Питане за ресийвър и колони

    Здравейте, искам да попитам имам ресийвър Pioneer VSX 416 който го дават 8ohm, с колони Thunder съм, които са комплект обаче ohm-овете са различни (центъра и двете задни са на 8ohm, a предните са на 4ohm - THS8000 e модела) по малките ohm-ове ги дават фатални за усилвателя, oбаче при мен вече работи така 7 години. Късно съм се сетил но все пак ако е проблем да сменям колоните, че се попритесних тия дни от изчетеното в нета?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Ако имаш пари - сменяй , но щом работи , защитата би трябвало да сработи при претоварване . Предните можеш да ги смениш спокойно с нещо по-така .Джамо S426 свири прилично и не е скъпо за чифт .Има и избор от 3 цвята .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    vsx416back.jpg
    На спецификацийте в интернет пише, че е само на 8ома, а това е ресийвъра отзад, виждам нещо за говорители 6 и 8ома, тия джамо са 6 ома, та въпроса ми е не е ли по добре да търся нещо на 8ома?
    п.с.
    Иначе при всичкото думкане през годините ми изключи само веднъж и то бях забравил едни списания отгоре и нямаше от къде да излезе топлия въздух.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    6 ома си е добре !

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Значи имаш опция на рисивъра да избираш 6 ОМ и 8-16 ОМ. Направи си го ресивъра поне на 6 ОМ, по подразбиране (заводски настройки) е на 8 ОМ. Мисля че трябва да натиснеш две копчета на панела ама прочити упътването на ресивъра там е обяснено. Иначе когато и да си смениш сегашните колони няма да сбъркаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Благодаря за помоща, утре като се прибера ще ги направа предните на 6ома и ще си карам с тях докато събира някой лев за нещо по читаво
    п.с.
    Направих го на 6ом дано да няма проблем, иначе какво ще кажете за този комплект
    JAMO S-626 HCS BLACK ASH

    Този пост е редактиран от mazev; 23-12-13 в 09:35.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    JAMO S-626 HCS BLACK ASH

    Нещо да кажете за тези? Заслужават ли си парите?

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Със сигурност са по-добри от твоите, ама едва ли струват тези пари. Аз лично тези не съм ги слушал но от това което съм изчел по-форомите за JAMO не е добро. Трябва ти да си ги чуеш и харесаш това е най-важното, ако някой ти каже супер са това не означава че и на тебе ще ти харесат или пък обратното. Много хора твърдят че тези: VE 8F CERWIN VEGA HOME AUDIO SPEAKERS са много добри, а в случая и по-евтини от JAMO. Един съвет наблегни на фронталните те са най-важните (там хвърли най-много пари) след това центъра а за сателити каквото сложиш, ти май си и имаш (повече не ти и трябва)
    п.п. Ако ти се чете, ей така за обща култура: Полезни Съвети при Избиране на Домашно Озвучаване , и това което май всички най-желаем и трудно докарваме.Hi-Fi България

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #9

    Питане за ресийвър и колони

    Обиколих, чух и се спрях на Jamo s-606, до тези пари това най много ми хареса (като съм търсил и визия). За сега ще се ползва със стария субуфер Thunder 12"

    2013-12-28 10.56.59.jpg На това разположение как да ги нагласа ? Дупката им е отзад, трябва ли да има разстояние от стената и басовете на къде да ги насоча?
    Този пост е редактиран от mazev; 30-12-13 в 09:16.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Всяка колона има нужда от отстояние около нея за да свири добре. Тези със заден порт искат и доволно разстояние зад тях. Понякога и над 50 см.
    Най-лесно е с проби. Изключи тоя събуфер, сложи колоните на LARGE/FULL и пусни едно парче със ясно изразен бас.
    Примерно това:
    Massive Attack - Angel - YouTube

    Ама си го намери с хубаво качество.
    Пускаш и местиш докато ти хареса как звучи.
    Също така, може да се наложи да завъртиш колоните една идея към центъра за по-добра сцена.
    competition одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Цитат Първоначално публикувано от mazev Виж публикацията
    Обиколих, чух и се спрях на Jamo s-606, до тези пари това най много ми хареса (като съм търсил и визия). За сега ще се ползва със стария субуфер Thunder 12"

    2013-12-28 10.56.59.jpg На това разположение как да ги нагласа ? Дупката им е отзад, трябва ли да има разстояние от стената и басовете на къде да ги насоча?
    Добър избор! Аз съм със същите колони и същия субуфер и разстоянието ми зад колоните до стената е около 50см. Басовете да са навътре освен ако нямаш от външната страна голямо пространство и на двете колони. Ако оставиш малко разстояние от към баса и бас рефлекса може да усетиш неприятни звуци Само субуферите ни са за смяна

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Аз съм ги дръпнал на 10см от стената, просто защото няма къде по напред да ги дам, ще дойдат в средата на хола. Елхата в момента е няма и съм доволен от звука и баса е добре ( има разлика спрямо в началото, като ги бях залепил за стената ) На какъв субуфер се точиш, че мисля до лятото да взема да го смена моя? Да ги направа комплект с Jamo Sub660 или има по добро решение за тези пари ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Дръпни ги поне още 10-20см. напред, по добре ще е. А за субуфера и аз на към sub660 съм се насочил. Има много по добри но бюджета не позволява Жената накрая ще ме изгони

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #14

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Цитат Първоначално публикувано от mazev Виж публикацията
    Аз съм ги дръпнал на 10см от стената, просто защото няма къде по напред да ги дам, ще дойдат в средата на хола. Елхата в момента е няма и съм доволен от звука и баса е добре ( има разлика спрямо в началото, като ги бях залепил за стената ) На какъв субуфер се точиш, че мисля до лятото да взема да го смена моя? Да ги направа комплект с Jamo Sub660 или има по добро решение за тези пари ?
    Колега mazev нищо не казваш, смени ли тъндъра със Jamo SUB 660? Аз свърших тази работа вече и съм много доволен а съседите вероятно още повече са ме намразили . Има добър запас от мощност и свири много добре. Винаги има и нещо по добро но според мен за парите си е перфектен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #15

    Отговор: Питане за ресийвър и колони

    Цитат Първоначално публикувано от batNIKI Виж публикацията
    Колега mazev нищо не казваш, смени ли тъндъра със Jamo SUB 660? Аз свърших тази работа вече и съм много доволен а съседите вероятно още повече са ме намразили . Има добър запас от мощност и свири много добре. Винаги има и нещо по добро но според мен за парите си е перфектен.
    Още не съм, че изплащам и TV. До края на лятото ще гледам да го сменя сега ти ме надъха още повече дано да не изчезне от техномаркет. Обаче ми трябва цвят тъмна ябълка да си отива с S606 а последно гледах, че хо има само черен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SONY vs. Pioneer ресийвър + колони.
    От Arkadietz във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 01-12-16, 09:54
  2. СЪВЕТ ЗА СЪВМЕСТИМОСТ НА КОЛОНИ С РЕСИЙВЪР
    От ivchoni във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-13, 17:54
  3. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  4. помощ от разбиращите за ресийвър+колони
    От casa във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 09-03-09, 11:32
  5. Въпрос за ресийвър и колони
    От chech0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-08, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе