Резултати от 1 до 8 от общо 8

въпрос от лаик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #1

    въпрос от лаик

    Здравейте! Тъй като съм лаик в тази област искам да попитам как мога да използвам колонките си от PC-то (Creative inspire p5800) като система за домашно кино.Току що си взех нов телевизор Philips 32PFL7803D и искам освен картина и добър звук.Телевизора ще използвам най-вече за гледане на филми от лаптопа,но искам звука да минава през колонките също и когато гледам телевизионен канал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re: въпрос от лаик

    Трябва да използваш допълнителния вход на аудио системата си - Auxiliary input for listening to MP3 and music players while gaming
    Към него свързваш с подходящ кабел звуковия изход на телевизора - audio output.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: въпрос от лаик

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Трябва да използваш допълнителния вход на аудио системата си - Auxiliary input for listening to MP3 and music players while gaming
    Към него свързваш с подходящ кабел звуковия изход на телевизора - audio output.
    Така няма как да получи многоканален звук. Трябва карта с поддръжка на 5.1, най-вероятно вградената на лаптопа не е, така че решението е на USB или на PCMCI слот.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: въпрос от лаик

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Така няма как да получи многоканален звук. Трябва карта с поддръжка на 5.1, най-вероятно вградената на лаптопа не е, така че решението е на USB или на PCMCI слот.
    ......и когато гледам телевизионен канал.
    Че за какво му е 5 канален звук от телевизора?

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re: въпрос от лаик

    Щом нищо не разбира ще реши че му трябва.После и за това ще пита.
    Кво стана със звука.

  7. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #6

    Re: въпрос от лаик

    благодаря за дадената информация! за наистина не знаех,че от телевизионен канал не може да се получи многоканален звук! ще разгледам какви външни карти се предлагат и на каква цена!Тъй като колонките ми не са от високо качество, не ми трябва и карта високо качество.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: въпрос от лаик

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    благодаря за дадената информация! за наистина не знаех,че от телевизионен канал не може да се получи многоканален звук! ще разгледам какви външни карти се предлагат и на каква цена!Тъй като колонките ми не са от високо качество, не ми трябва и карта високо качество.
    Защо не сравниш качеството на колонките и качеството на високоговорителите на телевизора. преди да се заемеш с идеята? Да не се окаже, че резултата е отрицателен...

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #8

    Re: въпрос от лаик

    Това напълно е възможно,тъй като колонките са стар модел(даже и като ги купувах бяха по скоро бюджетен клас), но все пак са 5.1, а на телевизора са две, а и ми се иска да ги оползотворя.Иначе колоните на телевизора вадят добър звук според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-11-14, 21:58
  2. Един лаик си търси добър фотоапарат
    От MrD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 19
    Последно: 03-11-10, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе