Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ресивър PIONEER VSX 1018AH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1

    Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Здравейте-
    имам следният проблем-след като се прибрах от работа намерих племеницата ми да си играе с дистанционното и сега
    проблема е че при пускане на NEO-6 cinema нямам звук на централният говорител/преди това си имаше/
    при другите настройки-DOLBI Pro Logic , DOLBI Pro Logic 2 , NeuralTHX има звук на централният говорител
    какво трябва да променя в настройките за да се появи пак звукът на централния говорител

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #2

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Направи му един reset на настроиките , и го настрой .

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #3

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Как се ресетва? Не намерих в книжката

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #4

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Как се ресетва? Не намерих в книжката
    Погледни някъде в менюто трябва да има връщане на фабричните настройки.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #5

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Как звучи PIONEER-a линейно,без обработка/директен режим/.Аз имах преди един VSX-АХ3 и докато новият собственик не му взе ELAC EL-75ІІ,така и не просвири с нови тонколони/PIONEER S-H710V и Jamo С-607/.
    Иначе за многоканалните варианти,влез му в менюто и разреши централният канал.След това пусни настройка с микрофона.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #6

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Направих му ресетване на настройките и всичко си дойде на мястото.Но ми беше чудно каква комбинация от бутони е натиснала малката че да изчезне централният канал.Ако не си го калибрирал с МСАСС системата-тоест в директен режим си звучи много добре-след калибровката звукът е по мек/ниските честоти са изрязани и намалени/започва от 63Hz/ Иначе настроиките за реверберация и стояща вълна са си доста добри.Звукът на ресивор Ямаха или Сони е по-твърд.Според мен проблема е в тонколоните които съм свързал-те нямат хубави нискочестотни говорители-ограничени са от към честотен диапазон 60Hz-50КHz би било доста по различно ако свържа тонколони с
    диапазон 28Hz-100КHz
    другият му проблем според мен е че средношният режим и лоуднеса се включват заедно едновремено-не можеш да ги включваш поотделно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Re: Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    да питам в тая тема за модела 1016 - изкарва ли звук на колоните през ХДМИ че в мануала му е много неясно описано ,има ли ъпскейлинг към ХДМИ ( нищо по въпроса в мануала) и като цяло как е като машина и какви са разликите с актуалния модел 1018

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    да питам в тая тема за модела 1016 - изкарва ли звук на колоните през ХДМИ че в мануала му е много неясно описано ,има ли ъпскейлинг към ХДМИ ( нищо по въпроса в мануала) и като цяло как е като машина и какви са разликите с актуалния модел 1018
    1016 си е 1015 в нов дизаин. Доста ги ругаха Пайнер през 2006 година, но 1015 беше уникален модел и освен новия радиатор не са могли да подобрят нищо. Да има ъпскелинг и няма проблем с HDMI и звука. Объркано си задал въпроса, не очаквай да закачиш колони в HDMI. Аз съм виждал как ъпсейлва 1017, не усетих някакво вълшебство.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    ТОй пита по-скоро дали като вкараш звука през HDMI може да го настроиш да се чува през колоните, а не направо да отива в HDMI out както е на по-ниския клас.
    Та отговора е да, може да изкараш звука. За ъпконвършън към HDMI не знам. По този показател много марки спекулират и не го записват ясно. Особено Pioneer.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    д а,искам да изкарва звук на колоните когато получава сигнал от ХДМИ ,а за ХДМИ пише следното в мануала - поддръжка на ХДМИ - звук и картина само с 1 кабел ... а после на схемата на свързване е даден отделен оптичен или коаксиален кабел за звука ??? Дали си струва за около 500 лв тоя ресивър ,на 2 години е.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Ако ще сменяш Sony DG500 си струва. За парите незнам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #12

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Ако ще сменяш Sony DG500 си струва. За парите незнам.
    Дааа точно Sony DG500 ще сменя!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Re:Ресивър PIONEER VSX 1018AH

    Сонито вече е в elcos ,мисля да мина на някакъв по висок клас но се оказа дърво тая манипулация новите които ми харесват се въртят около 1000 лв ,за това позагледах и втора ръка какво се предлага .. тоя Пайнер 1016 ако го има някой да сподели как е с ъпскейлинга и изобщо има ли такъв към ХДМИ ,имам и други въпросчета

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Ресивър Pioneer VSX-917V
    От nice във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 12:53
  2. Ресивър Pioneer Въпрос
    От donnuzzo във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 21-03-11, 10:40
  3. Продавам ресивър Pioneer VSX 515s
    От svetoslav във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-10, 14:35
  4. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 06:13
  5. Избор на AV Ресивър: Sony vs Pioneer
    От bicubic във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-06, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе