Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Ресивъри Ямаха 2009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Ресивъри Ямаха 2009

    По традиция Ямаха до 1 март обявяват новото за годината.
    Ето малко изпреварваща информация за Ресивърите :


    http://www.fullcompass.com/common/fi...a%20RXV365.pdf

    http://www.fullcompass.com/common/fi...a%20RXV465.pdf

    http://www.fullcompass.com/common/fi...a%20RXV565.pdf

    http://www.fullcompass.com/common/fi...a%20RXV665.pdf

    http://www.fullcompass.com/common/fi...a%20RXV765.pdf

    Добрата новина е, че DTS-HD High Resolution Audio и Dolby TrueHD стават стандарт !!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Страхотна новина. Спести ми много скорошна подмяна на ресийвъра.
    Бях тръгнал да взимам 563. Заместника му е с 4 HDMI входа, HD Audio декодери, видео ъпскалинг и тн.
    Единствения минус е, че за зарязали тотално S-Video входовете и не знам как ще вкарам цифровия приемник, но не е голяма болка.

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Абе гледам, че в 565 са спестили и винтовите клеми за колоните !!!!

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    На фронталните са с винтове.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #5

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Румене, вземи си 2309 не се излагай с тези я-маха я - не... с щипки!!!

    Майтапа настрана ама като ги гледам отзад ... все едно в час по трудово са правени !
    Не чи отпред са цвете де ... можеше да скрият половината копчалък .. а и дистанционното ... абе мани !

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    много даже добре са подредени отзад ,липсва обичайната бъркотия а наличието на ХД декодери още в 4та серия е похвално ,вече потривам ръце кога ще идват в БГ ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Аз имам сериозен проблем с мястото. Не мога да сложа ресийвър над 153 мм височина.
    Реално имам 2-3 модела, които стават.
    Единствените читави модели с този размер са разни "аудиофилски" модели на Cambridge Audio и други подобни. Вярно, хубав звук, но тотално орязани като видео ресийвър. Да не говорим за тройните им цени.

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Румене, вземи си 2309 не се излагай с тези я-маха я - не... с щипки!!!

    Майтапа настрана ама като ги гледам отзад ... все едно в час по трудово са правени !
    Не чи отпред са цвете де ... можеше да скрият половината копчалък .. а и дистанционното ... абе мани !
    Абе ти да не си рекламен агент на Денон или пък си роднина на Веско Доневски ?
    Стига сте флудили само за едни и същи марки. С какво примерно 2309 е по-добро от 1909 ? Има предусилвател ще кажеш .... ми ние си имаме стерео усилватели, бил правен в Япония ... кой се връзва на тия локуми вече.
    За всеки влак си има пътници, Денона за който говориш е страхотна машина, но е ДВА ПЪТИ по скъп от Ямаха 5 серия. Стига сте сравнявали постоянно марките, това е новина. Вярно е че с тия щипки Ямаха се връща назад в 5 серия, но не си чувал сигурно за Фишер как свири с такива "щипки". Тези "щипки" са за сараунд колони и не пречат, освен ако наистина нямаш 7 фокала 800 за сараунд у дома.
    Спрете се с това - купи си Денон, вземи Наим, чуй Бостън акустик и т.н ........ тук има нормални хора с нормални доходи и за тях и ресивър за 300 лева върши работа.


    ПП. Lazarus ако имаш проблем с височината на "нишата" дето ще е ресивъра... струва ми се че задължително ще имаш и проблем с охлаждането му .

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #9

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Ботев, прибери знамето и пии един алка залцер!
    Много нерви много пот!
    Относно 2309 - да има предусилвателен изход и това за мен е доста важно. Защото така можете да свържете 2309 към стереоусилвателите, които уточни, че вече си имате и ползвате 1 чифт хубави предни колони и за кино и за стерео - нещо чудесно, и много удобно!
    Това разбира се зависи и от това какъв е стереоусилвателя.
    Че е правен в Япония, на мен също ми допада, въпреки че съм нескрит фен на братски китай ... но като империя и политика .. не като производство .... въпреки че произвеждат много хубави китайки чат пат ...
    Друга примерна разлика е алуминиевия панел .. за разлика от пластмасовия при 1909 ... но това са козметики... има и разлики в захранванията .. но да не се отплесвам.
    Въпреки това за някои са от значение.

    Ако е въпрос аз бих го насочил направо към 2809 но за колоните, които има .. няма смисъл. Пък и разликата в цената тук вече е осезаема.

    От друга страна не мисля че е уникално добра идея на колони за 1800 лв само фронта .. Румен да сложи рисивър за 300 или 500 лв ...или за 800 ако щеш ...но ти си революционера ти ще кажеш

    Дотук с обясненията за рисивърите .. а относно поста ми, с Румен съм се закачал и преди на тема Ямаха-Денон ... традицията е по-силна от мен .

    А за нервите .. чай мента помага ... и е евтин!


  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #10

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Аз съм си много доволен от Denon 1909 , не му харасвам само неудобното дистанционно .Няма ли скоро да излязат някакви читави карти за комп за HDMI1.3 да ги пробваме тези HD стандарти.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    навсякъде Денон Онкио и Ямаха еквивалентни като функции и параметри ресивъри са на една и съща цена само в БГ първите 2 марки са на двойна цена ,да си ги слуша вносителя !
    EDIT :кога се очакват в БГ ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #12

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    кога се очакват в БГ ?
    Винаги след 30-40 дни идват в България, питай в ТМ.

    ПП. Evlampio не го приемай лично това е форум, а и не подлагам на съмнение опита ти. С интерес чета мненията ти, защото никой не се е родил научен. Ако вносителя погледне цените на Денон в Европата и ги пипне с 250-300 лева (което е реално) с удоволствие ще сменя сегашната си Ямаха с 1909

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #13

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Като гледам колко са леки,предполагам че няма да бъдат особено "гласовити"?!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    по интересното е как с 300 ватов траф вади 6х100 вата към 200% КПД има ,Ямаха ( и не само те ) явно са открили перпетуум мобиле

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Ресивъри Ямаха 2009

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    по интересното е как с 300 ватов траф вади 6х100 вата към 200% КПД има ,Ямаха ( и не само те ) явно са открили перпетуум мобиле
    То пък все едно не е така при 90% от ресийвърите. Ясно е, че в посочените стойности от производителите няма грам истина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AV РЕСИВЪРИ ONKIO И DENON
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 13-06-14, 14:12
  2. AV РЕСИВЪРИ
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 05-04-14, 10:11
  3. Продавам hi-fi усилватели и ресивъри
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-13, 20:55
  4. Ресивъри
    От skalata6290 във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 29-06-08, 18:37
  5. Ха да ви видя сега разбирачи - Ямаха+SB Live!...
    От LordOfEvil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 20-01-02, 02:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе