Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Съвет при избор на ресивър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #1

    Съвет при избор на ресивър.

    Добър вечер.
    Стигнах до покупката на ресивър и колебанията ми се въртят около тези два модела
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09066322 /има го и вариянт 565 Т - ако знаете каква е разликата между В и Т ще съм благодарен да я разбера/
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09066322

    Както вече сте съобразили, бюджета е ограничен и в тези случай изборът е още по-труден. Помещението не е голямо и ще се ползва за слушане предимно на музика и в скоро време и гледане на БлуРей филми.
    Бюджета е 900 лева:-( и ще съм ви благодарен да кажете вашето мнение за посочените два модела. Също така ще приема и всяка предложена от вас алтернатива. Не робувам на марка, а като всеки БГ гражданин търся най-добрия баланс мужду цена/900лв/ - качество.
    Благодаря предварително на всеки отзовал се със съвет.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Разликата е само в цвета на корпуса - черен или титан !Онкио 507/607 , Денон 1610/1910 , Пайнер 819/919 са в този ценови диапазон , погледни и тях ! Успех при избора !

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #3

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Благодаря ти.
    Май ще неправя като Lazarus понеже съм ограничен от към място и може би ще заложа на този Marantz и дано не сгреша
    http://www.marantz.com/new/index.cfm...27&series=comp
    Какво е вашето мнение за него?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Добър избор , нов модел и като цяло няма широки отзиви за него , но според мен и според това , което четох , много добър модел . Но нали бюджета беше 900 лв ? В Европа е 500 евро без транспорта до БГ !Колегата го взе от Щатите и така цената е значително по-ниска !

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Мислех че в БГ ще може да се намери до 1000 лева......
    Защото като гледам твоите предложения май ще трябва да добавя още 100 лв
    Онкио 607 е 1200 лв:-(
    Пайнера919 ме устройва като цена - 919 лв от Авител

    Може би ще огранича избора си между yamaha-та и въпросния Пайнер. Като височена и цена и двата ме устройват

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Защо да се ограничаваш с покупка от БГ ?Моя ресивър е Онкио и е взет от Германия и цената все още е по-ниска от тази в БГ , да не казвам , че цените в Европа постоянно падат !Онкио 607 се намира за около 350 евро + транспорт до Бг и цената е далеч от 1200 лв. !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #7

    Re:Съвет при избор на ресивър.


  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Marantz 1501 се продава тук за 1200 лева.
    Добре е да споделиш и с какви колони ще го слушаш да прецени донякъде нивото.
    Ямаха-та е добър вариант и ако не бях притеснен от мястото щях нея да взема.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #9

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Не успях да намеря много инфо тук във форума за Пайнер 919. Имате ли някво няблюдение върху него и съпоставка с Ямаха 656.
    Също така ще ходя да чуя и Denon 1910.....Мараннца отпадна поради високата си за мен цена....

    Съжалявам ако досаждам с питанията си, но стесних изборът си до тези три вариянта и ако може няква сравнение между тях. В началото ще се слушат едни руски вековища:-). Предимно музика и няколко /4-5/ филма на месец:-)

    Благодаря ви предвартелно.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Ако е предимно за музика защо не си купиш стерео усилвател?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #11

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    А как да слушаш (евентуално и гледаш) многоканални музикални записи (концертни ДВД-та, BD-дискове) ? Даунмикса им в стерео звучи по-лошо...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #12

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от omax
    В началото ще се слушат едни руски вековища:-). Предимно музика и няколко /4-5/ филма на месец:-)
    Защо въобще ти е многоканален ресиивър? Стерео усилвател за 900лв ще свири по-добре от три-четери пъти по-скъп многоканален ресийвър.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    А как да слушаш (евентуално и гледаш) многоканални музикални записи (концертни ДВД-та, BD-дискове) ? Даунмикса им в стерео звучи по-лошо...
    Зависи дали е приоритет,за това питам.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #14

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Такааа,
    вчера ходих и чух денон 1910 на едни Монитор аудио и звука ми допадна страшно много. Изборът почти е приключил за мен, но днес на обяд ще отида да чуя и Ямаха RX-V 765, защото за същите парички като Денон-а, Ямахата предлага и пре-аут / да са ми отворени врътите за едно бъдещо надграждане-просто 2310 ми идва над бюджета доста/ и THX сертифизиране /макар че надали филмите на Лукас ще са приоритет за мен:-) /

    И в тази връзка, ако може да получа последни компетентни напъствия и съвети при вече ограниченият от мен избор до тези два модела:

    Денон 1910 - 1000 лв.
    Ямаха RX-V765 - с отстъпката която ползвам в ТМ - 996 лв.

    Благодаря ви предварително.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #15

    Re:Съвет при избор на ресивър.

    Колеги, кой ще ми обясни какъв е смисълът от този пре-аут и за какво надграждане може да става на въпрос? Ако ще служи да си подвържеш стерео усилвател за музика, то и CD плеъра ще си го вържеш директно към него, а не да минава през ресивъра. И ако имаш втори стерео усилвател, а само един чифт предни колони, има ли фабрично решение за превключването им между двата източника, а не да разкачваш и свързваш кабели ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  2. съвет за ресивър или.............
    От DUNDURMA във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 06-04-14, 01:29
  3. Избор на ресивър и ОТ???
    От vanko21 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 27-04-12, 08:22
  4. съвет за AV ресивър
    От stefan_t във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-09, 23:31
  5. Съвет за стерео ресивър+колони до около 2000 лв.
    От kotlon във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-09, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе