Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    Значи наскоро си везех 5.1 колони за ресиивара и купих оптичен кабел да пусна звук от ПЦ през оптика. Значи пуснах кабела пускам тест от звуковата карта с Win7. Там имам 3 варианта за тест DTS Dolby и Win аудио някакво. Давам тест на DTS-a ресиивара не светва, давам тест на Dolbyto светва си и работи нормално. Пробвах с 3 4 HD филма които са с DTS звук пак не тръгва, качил съм кодеци всичко. Не съм пробвал с друг източник за дтс-а. Ако някой има идея да помага.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #2

    Re:Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    Значи ресивъра не познава ДТС сигнара който му подаваш? А Долби познава ли? Какво пише на ресивъра като му пуснеш сигнала и чува ли се поне нещо от колоните?

    Сигурен ли си, че му даваш ДТС, с какъв плеър си, и там пише ли, че сигнала е този?

    След това, ако и ресивъра може да декодира този сигнал, проблема ти е софтоерен в настройките ти, на кодеците и плеъра, имах доста проблеми докато си пусна и аз многоканални звук. Щом искаш ресивъра да декодира всичко, от РС трябва само да дава сигнала чист без никаква обработка.

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    И аз доста си играх докато го подкарах. Горния пост е много правилен - сигнала трябва да достигне до ресивъра не обработен. Работя под Win 7 и ползвам Media Player Classic - Home Cinema x64. С кой плеър гледаш? Аз не ползвам кодеци - по лошо е с тях, бърка се всичко. Не съм разгледал спецификата на ресивъра ти, но предполагам поддържа разкодиане на DTS? Сменил ли си от аудио настройките звука да минава през SPDIF?

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #4

    Re:Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    Минава през SPDIF защото пуска Dolby през оптичния кабел. Явно довечера като се прибера ще видя кодеците нещо сигурно се е омазало там.

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    Да възможно е някой кодек да поема потака и да се обърква нещо!

    Така си проверявам кои филтри сработват при декодирането и точно какво правят!

    Ако е нужно ето файлче да тестваш.

    @raiders би ли споделил с каква ОС, кои плеъри - е трудно е да се опишат всички настройки - като цяло как си пуснал звука при теб?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #6

    Re:Проблем с ДТС и ресиивар Sony STR DE598

    Всичко е наред мерси за бързите отговори

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем със sony dsc-wx1
    От joiner във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-14, 19:04
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. ПРОБЛЕМ SONY
    От toki_boki във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-12, 15:34
  4. Проблем с BD Sony
    От pavlin_s във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-10, 09:46
  5. Помощ за проблем с SONY TV LCD KDL-32EX500 и SONY DVD REC AT100
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-10, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе