Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

Marantz 6003 в стерео режми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #31

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Тук и аз се изкушавам да кажа няколко думи...защото много харесвам Маранц 6003 (както и 5004 като нов модел), но реших да имам...Денон 2310. Сравнявал съм двете машини, колкото и да е субективно...в различни помещения, с различни колони, кабели и т.н.
    Като визия - Маранц са може би с най-добрия дизайн (при някои това е много важно)...характерните чупки, особено като насложиш няколко неща става перфектно стилно.
    Специално 6003 е много добър в стерео режим, доста приличен. В крайна сметка, всичко зависи обаче от това с какви колони си - при мен се оказа, че имам изключително пасващи на Денон. Получи се наистина странно хубава комбинация... и демонстарция как стари колони пасват чудесно на нов уред. Засега изобщо и не мисля да сменям централната двойка МВ Quard, само може би един хубав център ще подобри киното ми.
    2310(с предусилвателни изходи) за мен е почти идеалното базово съпало, когато желаеш ъпгрейд на системата. Има всичко, видео секцията му отговаря на същата чак 7-ма серия при Маранц, а в скелинга е наистина доста добър (макар че скелинга при наличието и на други устройства със скелинг в системата и носители на информация с 1080р, не е чак толкова определящ). Стереото му също е доста прилично. Четох, един форумец се изказа непотготвено, че ресийвърите до 2000 лв. звучали като мини аудио системка... което е доста далеч от истината, а специално мен ме накара да се усмихна .
    И да не забравяме най-важното - говорим за ресийвър, т.е. стерео звученето (е, знам- всеки иска всичко и да е най-хубавото и ако може да е за 1000лв.) е леко на заден план. Смея да твърдя, че за филми и концерти - 2310 е прекрасен ресийвър с всички необходими екстри, обработки на сигнала, входове, изходи и т.н. Звученето на Маранц 6003 обаче само в стерео режим е като че ли една идея по-добро
    Г-н подготвен айде да не ми даваш наклон на мненията,кво ще кажеш а ?Това си е моето мнение с моите уши ,ако си на друго мнение ок парите са си твои ушите са си твои и ми е все тая какво и как слушаш,ама дай да не се коментираме по този начин.Точно ти да коментираш,кой подготвен кой не дето до вчера питаше за елементарни работи от сорта коя жена харесвате русата или брюнетката че да си я взема ,леко не ти отива,а това,че си дал там около 2000 лв. за рисийвър не те прави суперспец в аудио-видеото и особено като гледам как се прехласваш по многоканалния звук ,мога да си представя какво е виждането ти за качествен звук.Накрая и сам стигаш до извода,че стереото не е най-силната страна ,ама нали трябва се изкажеш къв си спец.Като ти попремине еуфорията около новата придобивка ,намери си един стереоусилвател средна ръка ако щеш и послушай малко и сам за себе си си направи изводите що за стерео има рисийвъра.За удобствата всичко да е вързано на едно място и за ползването по основното му предназначение спор няма, супер си е и нищо лошо в тази насока не може да се каже.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #32

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Не си мисли, че ще водя спорове по разни форуми и то на елементарна тематика. Аз тук вече само чета, просто по една случайност съм се колебал точно между посочените модели ресийвъри. Ако си забелязал, тази тема е за цитираните модели ресийвъри и специално за 6003. Основното мнение е, че като че ли (при всички субективни фактори) 6003 има лек превес в стерео режим пред 2310. 2310 обаче е по-добър като ресийвър.
    И да, моето мнение е насочено към човека към темата. Теб дори не съм те цитирал някъде. Знам какво искаш да кажеш, но прочети заглаваието на темата.
    Що се отнася до това колко пари съм дал, на кого и т.н., пак не си разбрал...с 2000 лв. направих съвсем читава система 7.1 + 2310. Много хора тук искат да направят това и се интересуват. Аз успях, от което можеш да си направиш извода, че не съм чак толкова неграмотен. Когато реализирам и крайната си идея: надграждането на 2310 с хубав стерео усилвател и С-200, тогава може и да ме разбереш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #33

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    ...
    Що се отнася до това колко пари съм дал, на кого и т.н., пак не си разбрал...с 2000 лв. направих съвсем читава система 7.1 + 2310. Много хора тук искат да направят това и се интересуват.
    ...
    Предполагам, че 2 хиляди са само тонколоните?

    Понеже не виждам как за 2 хиляди общо можеш да направиш изобщо някаква 7.1 система, при положение, че само рисийвърът ти струва 1800 лева.

    Питам от искрен интерес.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    20
    #34

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Благодаря на Bojidar_Iliev за изчерпателния отговор - личните впечатления при прякото сравнение на Denon 2310 и Marantz 6003 в стерео режим.

    Доколко е правилно да сравняваме тези модели , създадени основно за многоканален звук със стерео усилвател - дори и нисък клас е съвсем друг въпрос.




  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #35

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Понеже не виждам как за 2 хиляди общо можеш да направиш изобщо някаква 7.1 система, при положение, че само рисийвърът ти струва 1800 лева.
    Човекът неволно ни заблуждава - слага в сметката комплект озвучителни тела на старо 5.1 за 300 лв + ресивъра (не е ясно за колко, но от крайната сума изглежда е за 1700), а пропуска да каже, че предните фронтални колони МВ Quard вече ги има от преди , отделно кабели ... За това се получава тази симпатична крайна сума

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #36

    Re:Marantz 6003 в стерео режми.

    Цитат Първоначално публикувано от feti
    Благодаря на Bojidar_Iliev за изчерпателния отговор - личните впечатления при прякото сравнение на Denon 2310 и Marantz 6003 в стерео режим.

    Доколко е правилно да сравняваме тези модели , създадени основно за многоканален звук със стерео усилвател - дори и нисък клас е съвсем друг въпрос.



    Цитат Първоначално публикувано от feti
    Благодаря на Bojidar_Iliev за изчерпателния отговор - личните впечатления при прякото сравнение на Denon 2310 и Marantz 6003 в стерео режим.

    Доколко е правилно да сравняваме тези модели , създадени основно за многоканален звук със стерео усилвател - дори и нисък клас е съвсем друг въпрос.



    Просто си казвам мнението най-безпристрастно, изобщо нямам претенции за голям специалист. Надявам се, че съм полезен с парченца информация от личните ми впечатления. Аз едно време ценях абсолютно всяко мнение. Не мога да се съглася с това че 6003 звучи по-лошо от нисък клас усилвател. Друг е въпроса е че нисък-среден-висок клас усилвател при различните потребители е различно понятие.
    За прословутите вече 2 бона - има цяла тема за това. Двете МВ ги имах от преди, но дори те не натежават в сметката - само 240 лв. ги взех. Просто ми се случи много изгодно да си направя 7.1, което с 2310 звучи съвсем прилично.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. MARANTZ PM8200,бартер
    От splitservice във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-04-14, 16:11
  2. Ресивър Marantz SR5007 7.2 канален
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 07-12-13, 20:48
  3. Marantz 5006 или DENON 3312
    От gmbh във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-12, 12:06
  4. Продавам ресивър Marantz SR4320
    От danneyTEAM във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-12, 14:20
  5. Заменям усилвател и тунер MARANTZ
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-11, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе