Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на ресивър за домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #1

    Избор на ресивър за домашно кино

    Както става ясно още в заглавието,опитвам се да избера ресивър,който ще се ползва най-вече за домашно кино..засега битката е между DENON AVR-1906 и DENON AVR-1610B Eто и адреси с технически характеристики http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=154 и http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=252 ... Комплекта колони,с който ще работят е Jamo S606 3CH http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024973

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Този Денон 1906 е стар модел / няма кодеци за новите звукови формати - DTS HD-MA , Dolby Digital TrueHD / , 1910 се намира трудно , че се поизчерпа , но е по-добър ! И защо само тези модели на Денон ? Онкио , примерно 507 или 607 ?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Ами това намирам по магазините във Варна..а все пак искам да го чуя как свири преди да го купя,не ми се ще да поръчвам на сляпо през интернет....аз първоначално бях много навит на Денон 1910,обаче никъде не можах да го намеря,дори и за поръчка

    п.с. Сега като гледам в Електрон,има си го Онкио 507,обаче...пак опираме до това,че ще трябва да е на сляпо покупката

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Като цяло ресивъра не свири , свирят колоните и от там идва разликата в звука , но и всеки човек чува различно !Ходи ли до магазина до Първо районно на МВР - от Голямата Валентина надолу и първата в дясно ? Може и да го имат , но трябва да се провери ! Иначе Онкио 507 си свири прилично / личен опит / , но пак си зависи от колоните , разположението , акустиката и големината на стаята и т.н. !

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #5

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от memory_of_music
    Сега като гледам в Електрон...............
    Въобще не гледай тоя Електрон .... в него има на живо 10 чивта колони, 2 ресивъра и малко залежала стока. Всичко е на поръчка и не може да го чуеш и там.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    За тези пари рисийвърите са еднакви. Всички имат настройки на честотите и можеш да си ги регулираш по твой вкус. Моя бил свирел дигитално и не бил подходящ за Rock и Heavy Metal (така се изказаха на някои места), след регулирането все едно съм на концерт . Взимай най-натъпкания с мощност и екстри и най-важното най-красивия според теб, защото ти ще го гледаш всеки ден. Първо обаче трябва да си сигурен в избора на тонколони, защото както ти казаха "ТЕ СВИРЯТ". Четенето на характеристики, ревюта и мнения по фурумите е чудесна база за изграждане на първия избор, но за съжаление финала се провежда чрез слушане. До колкото разбирам си от Варна (най-красивия град за мен в България) и там нямаш голям избор, отиди в този магазин, където ще можеш да откажеш, върнеш или замениш стоката ако не ти хареса. Jamo са читава фирма, но само високите класове. Помисли и върху варианта да си вземеш само фронтални и в последствие да доизграждаш системата - много хора сме така поради липса на достатъчно финанси и нежелание към компромис с това, което сме си навили на пръста. Успех !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #7

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Доверих се на критерия на @ermenkov и вече поръчаният ресивър е PIONEER VSX-919AH-K http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=20907 (поръчан е от Деком,на тоя адрес е много надута цената )..Чух го в един приятел,хареса ми по критериите,за които ме посъветхвахте - Мощност , Екстри , Дизайн....сега ще ходя за колоните,тоя ресивър го чух с Jamo S606 3CH , имаше чист и ясен звук,различните инструменти се отличаваха идеално , и чудесно реагираха на резки смени на динамиката...единственото нещо,което не ми хареса беше , че когато е прекалено намален(имам предвид да звучи тихо) всичко звучи леко мътно,приглушено,с някакъв облак над цялата звучност...Нооо прекрасно знам че За толкова пари - толкова качество...а и кой си купува такава система,за да я ползва на 1-2% от възможностите ѝ

    п.с. А варианта за закупуване само на фронтални колони и в последствие доизграждане на системата не ме устройва,все пак ще се позва изключително за домашно кино и концерти...

    Сега остава само да разбера как се връзват тия пущини една за друга...това ,което засега знам е : Лаптоп - HDMI -Ресивър - HDMI - TV....Обаче самият ресивър как се връзва с колоните е terra incognita за мен...единственото полезно нещо,което намерих в интернет беше това - http://pics.data.bg/categories/1/%D0...080f3/imgp3950 ...и не знам дали това е най-удачният начин за свързване...ако някой му се занимава да ми обясни като за абсолютен новак,нищо не разбиращ от кабели и накрайници ще ви бъда много благодарен...
    Това е засега от мен..Поздрави

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Колега , вързването е елементарно , всичко си пише на всеки вход , +/- , и това е ! Жиците са малко повече , но за дом. кино е така ! Може да ползваш и банан-щекери , но не знам Джамото с какви конектори е ! Но си е играчка - първо трябва да си ги купиш и да ги запоиш за кабелите ! Варианта е някой да ти го направи или да търсиш готови такива кабели , но няма смисъл , но това са подробности !

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #9

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Фронталните ми тонколони са свързани по този начин като на снимката. Важно е да спазиш "+" към "+" и "-" към "-" за да не стане беля. Кабела гладай да не е най-евтиния, но и супер скъп не ти трябва, защото няма да оцениш качеството му (моя е около 10лв/м).

  12. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #10

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Взех кабели,свързах ресивъра с лаптоп и телевизор...обаче звук никакъв не излиза..@ermenkov,гледам в подписа ти че си със подобен ресивър,имаш ли идея как да го реша тоя проблем...всичко е свързано с HDMI кабели,видеото си върви перфектно,обаче нямам звик на ТВ-то...четох някъде да си изтегля новите драйвери на видеокартата,обаче и това не помогна..А в упътването пише,че по ХДМИ върви Видео и ВСИЧКИ видове аудио сигнал...да не би да има някаква настройка,нещо което пропускам...знам ли и аз?!?!?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Настройки на входовете на ресивъра правени ли са ? Ресивъра трябва да знае на кой вход какъв източник на сигнал има !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #12

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Благодаря на всички за отговорите,справих се с проблема...само че за целта 1 изречение от упътването трябваше да го чета 20 пъти...имам чувството,че е превеждано с някой онлайн преводач?!?...Просто в една от аудио настройките трябваше да наглася HDMI THROUGH ...иначе е нагласено автоматично сигнала за аудио да не отива до телевизора,а да спира при ресивъра в очакване да вържа колоните

    Хайде със здраве

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #13

    Re:Избор на ресивър за домашно кино

    Остава само и ! Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно ресивър за домашно кино
    От pci във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 24
    Последно: 06-06-11, 12:10
  2. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-11, 09:38
  3. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-10, 16:45
  4. Избор на ресивър за домашно кино за колони
    От pr0gressive.vibes във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-10, 20:00
  5. Въпрос за домашно кино-ресивър и WD-TV
    От tomkat във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе