Резултати от 1 до 13 от общо 13

цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #1

    цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Здравейте на всички , нов съм във форума препоръча ми го един приятел , като каза , че това е можеби най - добрият форум за моя проблем
    Наскоро си купих един тв Сони Бравиа 32" и реших да си го вържа към двд-то , което е neo ht602qq , но немога да изкарам звукът от цифровата телевизия , а само от аналоговата , единственият начин за който се сетих е с чинч кабел но така звукът е гаден а пък и всеки път трябва да го махам и слага , има ли варянт при цифровата да стане както аналоговата , само като пусна двд-то на режим АUX и се пуска

    за аналоговата съм включил скарт букстата към тв-то а другият край съм ги наредил в жълтите белите и червените входове на двд-то ( както е на снимката по долу) , но останалите входове от дясно си нямам на идея за какво служат можеби там трябва да включа нещо за цифровата

    http://www.prikachi.com/images/846/2262846y.jpg

    надявам се да сте ме разбрали какво точно искам защото не го напирах много правилно а също така дано не съм объркал и раздела за темата angel

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #2

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Я снимай целия заден панел на DVD-то и на приемника на цифровата. Защо искаш сигнала от цифровата да минава през плеъра. Има смисъл, когато ползваш рисийвър и той ъпскейлва сигнала след, което го подава на TV-то.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #3

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Ето и дясната част на двд-то там няма нищо важно споредн мен http://prikachi.com/images/198/2264198Y.jpg

    А това са единствените свободни букси на приемника http://prikachi.com/images/207/2264207T.jpg има и една скарт в дясно под нея пише VCR

    Искам да го направя заради музикалните канали по телевизията и заради някои филмни , все пак има доста голяма разлика в звука на тв-то и този на системата

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #4

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Приемника на цифровта има ли SPDIF out /coaxial /(не ми се отваря последната снимка ) а ресивера има ли SPDIF IN ако имат боцкаш един кабел/DIGITAL AUDIO 75 Om/ от едното към другото и си ок.Е ще имаш разминаване на звука но с ресивъра можеш да го коригираш . А и какви са тези стрнни системи на свързване звука от кабелната да минава през двд .
    Другият вариант е да ползваш изходите на телевизора директно в ресивъра , но ще имаш само стерео (ако нямаш многоканлно аудио на цифровата това е
    най- лесния и прост вариант- каквото гледаш това и ще слушаш)
    За връзка от DVD до TV използвай 3-те кабела от дясно на първата снимка Y PrPb / компонентния изход/ на двд-то купи си същия кабел /по цветове / и позвай същия вход Y Pr Pb на телевизора , звука го взимаш от аудио изхода или от скарта и го вклюяваш в същия видеоканал /EXIT/ на телевизора ,който е с компонентния вход .
    За звука от DVD към ресивъра бих ти препоръчал да ползваш coaxial /digital audio/ при условие ,че имаш повече от един вход digital audio in на ресивъра а ако нямаш а имаш digital optikal in можеш да ползваш него на dvd също имаш такъв изход.
    Надявам се ти стана горе долу ясно ,това не са всички варианти на свързване зависи от входовете /изходите/ и това което искаш ако не те устройва пиши ще мислим пак.





  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:цифрова телевизия към система за домашн

    Хм знаеш ли какъв ти е проблема.Купил си си телевизор сега ще се наложи да смениш и системата.Как така тв е сони а системата нео-от една краиност на друга. .Значи проблема на тея нео е че липсват декодерите за звука.Тоест само двд диск ще е 6 канален не и звука на тв-то.От външен източник -през входовете не работеха декодерите.Дано не се окажа прав, но ако тръгнат само предните 2 тела да не се чудиш защо така става.Моят съвет е да не инвестираш в кабели а в нова система.Тази я подари на някои.Не знам какво ти е сонито ма със сигурност звучи по добре от всички нео-та взети заедно.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #6

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    http://www.izgodnobg.com/ceni/83411-...?info=opisanie олеле това ли е системата а аз си мислех .че си с система с отделен ресивър и отделно DVD като компоненти поне от това което си написал ми прозвуча така. Ако наистина е така granity може да се окаже прав .Затова единствения вариант е да използваш SPDIF / DIGITAL AUDIO in -out/ COAXIAL или OPTIKAL при условие ,че имаш такъв вход на мини системата и се молиш да тръгнат декодерите ако ли не си ползвай звука от изходите на телевизора . Това е братче- за грош петел за грош пее!
    За картината си ползвай компонентния изход/вход както съм ти писал по-горе ,качеството е по-добро от скарта

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Не може ами и ще се окажа прав.Сега се сещам ,че някои от тея модели имаха и радио само че китаеца бе забравил да сложи бутон за включването му. И дефакто все едно че нямаш радио та и с декодерите е така.Това което е написано като параметри на хартия е на половина истина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #8

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от loshdancho
    единствения вариант е да използваш SPDIF / DIGITAL AUDIO in -out/ COAXIAL или OPTIKAL при условие ,че имаш такъв вход на мини системата и се молиш да тръгнат декодерите ако ли не си ползвай звука от изходите на телевизора . Това е братче- за грош петел за грош пее!
    За картината си ползвай компонентния изход/вход както съм ти писал по-горе ,качеството е по-добро от скарта
    Ясноо мерси все пак , а значи имам СПДИФ на приемника ( http://prikachi.com/images/207/2264207T.jpg ) на цифровата имам и КОАХИАЛ и ОПТИКАЛ на "мини системата" ( http://www.prikachi.com/images/846/2262846y.jpg ) можеш ли да ми кажеш какво представлява тоя кабел от спдиф към коахиал ли е или спдиф към коахиал и оптикал , многоо са ми далечни тея работи , както можеби си личи :D

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:цифрова телевизия към система за домашн

    SPDIF или коаксиал е едно и също нещо -вземаш най- обикновен чинч и го връзваш от приемника към киното и ако тръгне ,тръгне.SPDIF на приемника към коаксиал на нео-то.Мисля че имаше в комплекта на киното един кабел единичен жълт чинч ,които е за видеото ,опитай с него ако те задоволи резултата може да смениш с по- добър.Но аз лично не виждам смисъл.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #10

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    SPDIF е патентована система за пренос на цифрово аудио /от сони и филипс/ самата система има 2 варианта на предаване на сигнала : по оптичен /optocal/ път и по коаксиален кабел/digital audio 75 Om coaxial кабел /. http://translate.google.bg/translate...ff%26prmd%3Dis
    какъвто изход ползваш от приемника на цифровата такъв вход трябва да ползваш и на мини системата. http://www.google.bg/images?q=spdif+...art=20&ndsp=20
    И като за капак - от снимките на мини системата не може да се разбере дали това са входове или изходи не пише in или out ???? ако са изходи ЛОШО няма как да стане приемането на сигнала/ това нео няма ли ръководство (книжка) и там да е описано точно тези 2 гнезда вход ли са или изход/

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Има голяма вероятност да са сложени за парлама само тея цифровите.Да изглежда системата като истинска.И едва ли са описани в книжката.Колега, каквото можахме направихме.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #12

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Ок , мерси много и на двама Ви , ще гледам да го наглася някак си , а пък ако не стане , здраве да е

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #13

    Re:цифрова телевизия към система за домашно кино 5.1

    Ейй измислих го , ПРОСТО и ЕЛЕМЕНТАРНО , едни обикновенни камбанки , на двд-то Аудио ИН и към примника на Аудио ОУТ , вярно не е 5.1 но е доста по добре от телевизора !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Система за домашно кино Sony
    От Borislav Petrov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-14, 16:21
  2. Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?
    От collapse във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 29-06-13, 00:30
  3. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  4. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09
  5. Система за домашно кино Panasonic
    От vortexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-08, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе