Резултати от 1 до 13 от общо 13

Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #1

    Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Здравейте, не съм писал в тази част на форума до сега, но никога не е късно... От известно време се чудя с какво да се обзаведа? Дали система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Първо да кажа какво искам да постигна - гледам всичко на телевизора си (Самсунг D6000) като съм вързал лаптопа с All Share, от време на време използвам флашка или HDD за гледане на филми или клипове. Имам Кабелна телевизия от Мсат - със Сет топ бокс, като съм включил отделно и антената в телевизора, за да гледам и HD каналите. Понякога играя игри на тв-то, като включвам лаптопа посредством HDMI. Така - искам когато гледам нещо да мога, като включа системата да ми изкарва звука през колоните, без да се налага да пускам още кабели към ново устройство... Предварително да кажа DVD или Blue ray плеър не ми трябват за момента, но ако цената е добра може и да се замисля. Другото което е - телевизора има само оптичен изход, та задължително и системата/колоните трябва да имат същия задължително... ако не се лъжа разбира се... и има някакъв друг начин да извадя звука...(Да го пускам през скарт не е опция). Та така искам да попитам разбиращите - кое е по-добре да си взема - система за домашно кино или само колони 5.1, 7.1? Да не забравя и оптичния вход...
    Ако някой може да помогне Благодаря предварително. Определил съм си бюджет от около 300 лв за покупката - ако някой може да даде предложения ще съм благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    То най-добре е ресивър и колони , ама с тоя бюджет ... Виж по-добре някое блу рей "домашно кино" - имаше модели на Сони около 450 лв с 2 HDMI входа - така няма да ти се налага да ползваш други кабели и звука ще идва директно от тв по HDMI(ARC) .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #3

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Ок, значи ако има HDMI ще мога да ползвам колоните при всички начини, по които искам? Защото ако пусна игра на лаптопа през HDMI ще може ли звук да излиза през друг HDMI...? Можеш ли да ми изпратиш някакви оферти за ресивър и колони, нещо не толкова скъпо, но приемливо като качество... Мерси предварително!

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Обикновено ТМ и ТП имат оферти с начален клас ресивър и колони за около 800-1000 лв , които са си по-добре от всякакви пластмасови "домашни кина" . При ресивър или "дом. кино" поддържащи HDMI(ARC) и тв с такъв звука си върви по един HDMI кабел в двете посоки (към и от тв) .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #5

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Обикновено ТМ и ТП имат оферти с начален клас ресивър и колони за около 800-1000 лв , които са си по-добре от всякакви пластмасови "домашни кина" . При ресивър или "дом. кино" поддържащи HDMI(ARC) и тв с такъв звука си върви по един HDMI кабел в двете посоки (към и от тв) .
    За съжаление това много надхвърля бюджета ми...Явно ще се насоча към другия сегмент. Какво би ми препоръчал от колоните 5.1,7.1?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Цитат Първоначално публикувано от collapse Виж публикацията
    За съжаление това много надхвърля бюджета ми...Явно ще се насоча към другия сегмент. Какво би ми препоръчал от колоните 5.1,7.1?
    Колега, тази система от 5.1 колони, нали трябва да я свържеш с "нещо"?
    Аз също не чувам разликите между колони за 3- и 4- цифрена сума, но все пак за бюджет от 300 лв. за всичко, мисля че е "мисията невъзможна". Дори и ТМ-те да ги купиш, най-евтините комплекти колони са към 5 стотака.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    За 7.1 нямаш бюджет , а и нормалните помещения (20-30м2) са малки за разполагане на 7.1 . Виж из между блу рей "домашните кина" имаше няколко модела до 500лв , които имаха и оптичен и HDMI вход , а и сега за Великден може да има пак добри промоции (миналата седмица можеше да ти излезе към 300лв нещо подобно).
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LG-3D-BH-6420P
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PS-HTS-5590/12

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #8

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Аз отдавна имам LOGITECH X-530 и съм доволен. Или даваш 4-цифрена сума за рисийвър и колони или взимаш такива и си ги връзваш към компа и готово - и за филм и за игра.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Колегата svetio1, добре ти спестява търсене с копи-пейст линкове, но при избора не забравяй за изискванията ти, в началото на темата. Готовите системи за домашно кино, често нямат повече от 1 HDMI вход или ако имат и цената им е по-висока.
    Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #10

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Точно това е работата, аз имам стари 5.1 колонки за компютъра, но те не стават за това, което искам в момента. Филмите ми си тръгват директно на телевизора, за това звука трябва да дойде от него. Все пак благодаря за отговора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Колега, тази система от 5.1 колони, нали трябва да я свържеш с "нещо"?
    Аз също не чувам разликите между колони за 3- и 4- цифрена сума, но все пак за бюджет от 300 лв. за всичко, мисля че е "мисията невъзможна". Дори и ТМ-те да ги купиш, най-евтините комплекти колони са към 5 стотака.
    По принцип смятах, че колоните са вързани към субуфера, а от него изхода е към телевизора или входа... и от буфера се управлява силата на звука... Може и да съм в грешка. Относно промоциите, в Събота във Варна всичко което имаше над 25% намаление беше изкупено и в двата техномаркета... . Значи последно да се ориентирам към колони с HDMI изход (1,2?) или към такива с оптичен?

    http://www.technomarket.bg/products/09113214/yamaha-ns-pa120-black
    http://www.technomarket.bg/products/09016447/yamaha-ns-p110si
    http://www.technomarket.bg/products/09009986/yamaha-ns-p240-silver
    Тук не знам дали трябва и ресийвър да се купува за колоните...
    Или
    http://www.technomarket.bg/products/09117573/samsung-ht-e350-en или някакви сродни на него...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #11

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Някой ще помогне ли или да продължа с чуденката...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    78
    #12

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Цитат Първоначално публикувано от collapse Виж публикацията
    Някой ще помогне ли или да продължа с чуденката...
    Все още се колебая, а помощ от нигде взора не види...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #13

    Отговор: Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?

    Ако все още не си се начудил, ето ти едно решение с оптичен вход, hdmi (arc), DTS и всичко за малко пари
    SONY DAV-DZ340
    Имам го същото и за парите си вади жесток саунд, особено на филмите. Не използвам двд-то, а съм го купил само заради звука. Вързал съм го към медийният ми плеър, но и от телевизора може, като има оптичен изход. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 22:53
  2. Букшелф колони и домашно кино
    От myamakov във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-12, 09:35
  3. Продавам колони за домашно кино Pioneer
    От LCD??? във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-10, 16:31
  4. Система за домашно кино без колони?
    От inian във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе