Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

BD плеар със сравнително добро стереозвучене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    То и аз ако трябва да ти препоръчвам конкретно предложение за твоята система бих избрал нещо по-евтино от oppo, който би дошъл тук разкодиран поне 1200-1300 лева. Даже не бих ти предложил да харчиш пари за BD плеър заради 10-20 диска. За 250 лв. си взимаш един 2ТВ диск, на който записваш 45-50 пълни BD и триеш/презаписваш когато решиш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #17

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    То и аз ако трябва да ти препоръчвам конкретно предложение за твоята система бих избрал нещо по-евтино от oppo, който би дошъл тук разкодиран поне 1200-1300 лева. Даже не бих ти предложил да харчиш пари за BD плеър заради 10-20 диска. За 250 лв. си взимаш един 2ТВ диск, на който записваш 45-50 пълни BD и триеш/презаписваш когато решиш.
    Ти май чисто прагматично клониш към мнението на n8852 :-)
    Иначе имам на ПС-то 2харда х 1.5 ТБ :-)
    Ще използва случая да споделя нещо, макар че е ясно, че проблема е в слабата ми вече видеокарта АТИ 3850 (на 2 години).
    Точно при плейване от Arcsoft на на БД съдържание (само при такива големи файлове, с MKV и други няма проблем)...файла се отваря на ПС-монитора ми (първи монитор) и тръгна ли да го местя с хващане на прозореца към големия екран (монитор 2) - всичко забива

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Някъде да си видял, че споменавам компютъра като плеър. Би трябвало да знаеш мнението ми по въпроса.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #19

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Някъде да си видял, че споменавам компютъра като плеър. Би трябвало да знаеш мнението ми по въпроса.
    Получило се е двусмислие - исках да кажа, че ПС-то ми не е удобно за плейване на БД съдържание. Иначе доколкото знам, твоето мнение е, че няма смисъл от БД плеар, по-добре мултимедиен

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #20

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09027201 би покрил изискването за "плеар със сравнително добро стереозвучене".Гледам,че са ги намалили двойно.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #21

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    .....твоето мнение е, че няма смисъл от БД плеар, по-добре мултимедиен
    Това е правилният подход в съвремената обстановка.

    Ако искаш да слушаш добро стерео, трябва приличен стерео усилвател и добър CD плеър. Това обаче не се вмества в изискванията ти и за това е безмислено да даваш 1500-2000 лева за такава техника.

    Другият подход е да вземеш някакъв HD плеър и от него да слушаш FLAC формат без загуба на никакво качество. Още повече, че имах спомен за добър ресивър, който си купи.
    Следващата стъпка може да бъде да купиш приличен външен DAC (ЦАП на български) и от него да вкараш сигнала в стерео усилвател.

    Но като отговор на първия въпрос - безмислено е да се купува Блу рей плейр точно в този момент.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #22

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Явно никой не изказва мнение, че БД-плеар с горе-долу читаво стерео - може да има такова животно.
    Дори да е хваленото ОРРО 83SE.

    Темата беше така поставена, че да отчете, че не се търси алтернатива в качеството на СД+усилвател. Няма спор, че това е най-доброто в стереозвученето, както и че ХД-плеар е най-универсалния вариант в момента за плейване на различни видове файлове..
    Благодаря на всички, писали по темата.
    Аз въпреки всичко, ще си взема някое дръвце - поне да мога да плейвам десетина (към момента) блу рей диска, без изхвърляне в кинтите.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    "Горе-долу читаво стерео" има всеки BD плеър с оптичен/коаксиален изход. Изкарваш звука към ресийвъра, ползваш неговия DAC. Резултата е повече от горе-долу добър. Споменатия плеър на Oppo има доста повече от "горе-долу" добър звук на стерео.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #24

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    "Горе-долу читаво стерео" има всеки BD плеър с оптичен/коаксиален изход. Изкарваш звука към ресийвъра, ползваш неговия DAC.
    Това го казах на предната страница,но няма кой да чете.Става порочна практика да се задават въпроси,на които отговорите се гледат отгоре-отгоре.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #25

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    "Горе-долу читаво стерео"...
    Как да опишеш нещо толкова условно средно между "много хубаво стерео" (което за отделния индивид има различни измерения в качеството и цените) и "бозата" (от пластмасовите системки, които вдигат много шум и от които някои изпадат в делириум, слушайки на шише ракия Лепа Брена).
    В такива теми винаги някой се докача, други пък си вадят изводи.
    Опитах се да се допитам до по-информираните...дали има някой модел БД (при наличен ресийвър), който може да замести донякъде СД+усилвател(където се почва от 5000 лв. нагоре - за наистина добрите неща). Нещо, което звучи нелошо, приемливо или както и да се нарече...Според мненията това е ОРРО 83 SE, но то пък не се предлага тук и т.н. Според други - дори и то не си заслужава заради високата цена. Ако го имаше в някой магазин, бих го тествал и преценил звученето му на място, но няма как...

    Аз благодаря на всички, изразили мнение и считам темата за приключена.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Ако търсиш BD плеър, който да има осезаемо по-добър звук от собствения му DAC към твоя сегашен ресийвър, се съмнявам да намериш. Просто те не са планирани за такова нещо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #27

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Да обобщим.
    Какъвто и BD плеър да вземеш,го включи към ресивъра чрез HDMI и/или SPDIF.Не използвай аналоговите изходи,тъй като качеството на звука едва ли ще те удовлетвори,поради посочените по-горе причини.
    Ресивърът ти е достатъчно добър,за да разкодира наличните аудио сигнали на диска/вкл.BD /,а вграденият му DAC да осигури прилично стерео.
    Всички други разсъждения,важат при аналогово свързване.Тогава се разчита на качествата на самият плеър.
    Диапазон от 200 до макс.400лв. би решил поставената задача.
    Не забравяй за удобството HDMI СЕС,при връзката с ТВ-то.Практиката показва ,че в упътванията,производителите препоръчват собствени устройства,но в повечето случаи и тези на техните конкуренти,се управляват почти на 100% от дистанционните на ТВ.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #28

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    При така направените обобщения и за да приключа темата до няколко дни - няма ли да е най-добре да се вземе BD на Панасоник, за да направя Viera link и да ползвам дистанционното на ТВ. Пък и позачетох, че само като блу рей плеари са много добри - имат т.н. бърз старт и български субтитри, не държа да има мрежови функции или да възпроизвежда .mkv (такива мога да си пускам от РС) . Тези "неща" само повишават цената, а практически няма да ми трябват при наличната техника.
    За звука ще се грижи DAC-a на Denon 2310.
    Бихте ли направили конкретни предложения. Единственото ми изискване е да поддържа HD - форматите на звука, особено HD-MA.
    Цените на серията DMP-BD (30...80) EG-K им са от 199-329 лв. , не мога да разбера каква е разликата между различните модели. Дори на 60-ката, според сайта на Техномаркет пише, че поддържа HD-форматите, които искам...а не знам защо нещо нямам доверие. Само 199 лв.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09045149 - този пък е 329 лв., не мога да разбера защо

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Взимай Панасоника. Не знам да има BD плеъра, който да не поддържа HD Audio форматите. На теб не ти трябва да има декодери, а да ги изкарва по HDMI към ресийвъра. В него си имаш нужните декодери.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #30

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Взимай Панасоника. Не знам да има BD плеъра, който да не поддържа HD Audio форматите. На теб не ти трябва да има декодери, а да ги изкарва по HDMI към ресийвъра. В него си имаш нужните декодери.
    Мисля, че като чист БД плеар и то в моя случай (има друга техника, която компенсира и дори превъзхожда "есктрите" на по-скъпите модели), Панасониците са напълно достатъчни за да ми въртят 10-20 диска. А и са на съвсем тънки цени.
    Последен въпрос: http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09052487 или http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09076613
    Това са наличните по магазините. 60-ката има ЛАН и е малко по-голям в дълбочина, 45-цата няма ЛАН, но е по-нов модел и имал по-добра оптика и нов процесор (така ми казаха). И нещо странно, макар че се уточни че в моя случай това няма значение: на 60-ката пише DTS HD-MA, a на по-новия модел 45 - пише "само" DTS - HD audio output. Едва ли не има разлика.
    Така че моля последно мнение - кое от двете. Не става въпрос за 100-те лв. разлика, а кое е по-доброто.
    А, забравих - случайно бях в Карфур на пазар, 45-цата там е 269 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-10-14, 11:51
  2. избор на двд плеар
    От emilio71 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-08, 20:39
  3. помощ за двд плеар
    От xsw във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-08, 22:10
  4. фирмуер за двд плеар
    От krumata във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-07, 18:54
  5. Помощ за DVD плеар LG DVX-172
    От ceco_kf във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-07, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе