Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59

BD плеар със сравнително добро стереозвучене

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #46

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Модел DMP-BD85 сигурно ще бъде на цена 600-700 лв.,защо не питаш представителството на Panasonic-България ще има ли внос,отделно ако го купиш от Румъния например, ще ти признаят ли гаранцията?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #47

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5
    Модел DMP-BD85 сигурно ще бъде на цена 600-700 лв.,защо не питаш представителството на Panasonic-България ще има ли внос,отделно ако го купиш от Румъния например, ще ти признаят ли гаранцията?
    Казах, че малко почнах да издребнявам...всъщност ми трябва платмасова кутийка да ми върти 10-на и кусур БД, колкото да не ми седят така.
    Аз почнах да скачам на моделите от 500 лв нагоре, което няма смисъл. Отивам и си купувам 45-цата и приключвам въпроса. Връзвам я с 2310 и каквото излезе - това.
    Не ми се вярва 65-цата да изкара нещо кой знае какво по-хубаво, така че няма да я чакам. Благодаря на всички

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #48

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Драсвам няколко реда колкото да се приключи темата.
    С две думи - след като се разбра, че:
    1. хубаво стерео няма как да има от ниския клас БД-плеари, а и от високия май
    2. покупката на какъвто и да е БД-плеар към момента не е особено оправдана, при наличието на евтино ХД-плеари, които плейват всичко
    3. не ми трябваше да има много аналогови изходи, както и мрежови функции
    4. единствената идея беше да ми върти 10-на към момента оригинални БД
    5. не си заслужава да се дават повече от 300-400 лв, заради гореизброените условия

    си взех Panasonic BD-45, наличен в момента на пазара и в промоция и все пак новия модел спрямо 60. 65-цата има повече аналогови изходи и ЛАН, иначе май няма разлика, а и я няма на пазара. Вързах си го с ХДМИ с Денон 2310 и си пуснах Металика - концерта в Ним умишлено, защото го слушах за малко в на Hi-fi експото с висок клас система и голям екран.
    Изгря си HD-MA, усети се концертната обстановка, картината е перфектна.
    Мога да потвърдя обобщението от едно ревю на 45-цата: базов модел с прекрасна картина, задоволително аудио (за претенциозните) , но тук трябва да се отчете че съраунд комплекта ми не е от най-добрите. Веднага си пролича острата необходимост от нов център и подмяна на двата странични сателита. За кино са доволно добри, но за концерт особено малкото ми центърче издишаше.
    Смятам че БД-45 ще ми върши работа и не съм се набутал много

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #49

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Да ти е честит.
    За слушане на музика в многоканален формат, центъра, а и сателитите са много важни. Не че за кино са маловажни, но тук още повече.
    Те по принцип много трудно се напасват елементи от различни производители, но при теб са на двете крайности.
    Този комплект на НК изобщо не е предвиден за музика.
    Важното е, че се движиш в правилна посока и след още 1-2 стъпки ще се получи.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #50

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Важното е, че се движиш в правилна посока и след още 1-2 стъпки ще се получи.
    Вярвам ,че се движа оптимално добре. Е, естествено, че греша и че всеки истината е различна, но научих доста неща от такива като теб.
    Последн въпрос - 45 цата има ли нужда от ъпдейт, не че съм я разцъквал толкова много, но си върви всичко

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #51

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Вярвам ,че се движа оптимално добре. Е, естествено, че греша и че всеки истината е различна, но научих доста неща от такива като теб.
    Последн въпрос - 45 цата има ли нужда от ъпдейт, не че съм я разцъквал толкова много, но си върви всичко

    Божо, вземи си един по-нов филм на блу рей и опитай тогава... Ако го плейва, значи не ти трябва ъпдейт!
    Аз досега проблем с концерти на блу рей не съм имал!, Но няколко диска с филми, купени от Ориндж не тръгнаха, та се наложи да правя ъпдейт!... После вече тръгнаха!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #52

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen1321

    Божо, вземи си един по-нов филм на блу рей и опитай тогава... Ако го плейва, значи не ти трябва ъпдейт!
    Аз досега проблем с концерти на блу рей не съм имал!, Но няколко диска с филми, купени от Ориндж не тръгнаха, та се наложи да правя ъпдейт!... После вече тръгнаха!
    Еми 45-цата вървеше с БД Аватар на промоция. Филма си върви идеално. Имам и един детски БД- Toy story 2, няма грижи.
    Неоригинални дискове нямам претенции да чете.
    И някой да не си позмисли, че звука не е хубав...просто тука сме по-претенциозни и си казваме хубавите и лоши неща :-)

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #53

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Ако искаш да разбереш истинските му аудио възможности му пусни един аудио диск, вържи го с чинчове към чинчовете на ресийвъра и сравни звука спрямо връзка с HDMI. Ти сега го ползваш само като транспорт и реално свири ресийвъра. Не че и транспорта няма значение де.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    13
    #54

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Е, значи си с нова версия на софтуер и всичко е ОК! Да ти е честита новата придобивка и да се кефиш на ЕЙЧ ДИ образ!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #55

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ако искаш да разбереш истинските му аудио възможности му пусни един аудио диск, вържи го с чинчове към чинчовете на ресийвъра и сравни звука спрямо връзка с HDMI. Ти сега го ползваш само като транспорт и реално свири ресийвъра. Не че и транспорта няма значение де.
    Всъщност нали уж това беше идеята за това най-обикновено плеарче - да се ползва ДАК-на на 2310. През чинчовете сигурно ще изкара по-лош звук - 45цата е най-ниския клас в аудиото. Не че няма да пробвам де...Ако чаках за 85, хем време, хем ще струва сигурно 700 лв и отива на дебело работата, без реален смисъл, защото нямам много БДискове.
    Да питам нещо теоретично - може ли и ХДМИ, и чинчовата връзка да са включени, в смисъл ако случайно ми хареса повече чинча да пусна този вход или другия беза да разкачвам.
    Забравих да изкоментирам нещо много приятно - плеара пасва точно по размер с 2310 и стоят точно като комплектче и друго - дистанционното на ТВ управлява всичко
    Проверих версията на firmwere на плеара - беше 1.22, което е последния ъпдейт към момента

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #56

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Харесват ми прагматичните хора . Ех, да можеше и на мен да ми подарят някой и друг концерт та и аз да имам причина . Честито !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #57

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    ......си взех Panasonic BD-45
    Честито и от мен!Да го ползваш с кеф и дай боже повече видео-музикални подаръци!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #58

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    Благодаря!
    Най-обикновена машинка, нищо особено...обаче върши точно работата, за която ми трябва - без връзки с нет, wi-fi, 7.1 аналогови изходи и т.н., все нещица, които оскъпяват продукта, а моя случай нямаше да се ползват.
    Хубаво е, че благодарение на форума се вразумих, че в началото бях с нагласа да се поизхвърля малко...без смисъл, ей така за мерака.
    "Лошото" е, че сега се налага смяна на центъра и двата сателита - според мен ще има чувствително по-добър краен резултат, защото мисля да ползвам плеара предимно за концерти с HD-MA.
    Но живи и здрави

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #59

    Re:BD плеар със сравнително добро стереозвучене

    В интерес на емпиричният опит, включих моя Panasonic BD-60 аналогово /с качествени еднакви кабели/към стерео уредбата.Записах два еднакви диска.За тестов материал избрах Ibrahim Ferrer Mi Sueño,като го рипнах с ЕАК от оригиналният диск.
    И така леко учуден от направеният тест,който показа доста добра долна гранична честота на баса. Средите са топли и с относително добро присъствие на вокала. Високите не са съскащи. Умерени, ненатрапчиви. Като цяло,сцената губи известна детайлизация,особенно при вокалните партии.
    Може да се каже,че BD загуби от СД плеърът ми ,поради липсата на прозрачност и в известен смисъл на присъствие/вероятно се дължи на избраната тестова музика/.Но звукът му не е лош и може би,би се харесал на почитателите на по-твърдата музика.Определено е по-добър от бюджетните /300-500лв./ДВД плеъри от преди 4-5 години.
    В крайна сметка,мисля че Panasonic BD-60 покрива изискването за BD плеар със сравнително добро стереозвучене и може да се ползва и аналогово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-10-14, 11:51
  2. избор на двд плеар
    От emilio71 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-08, 20:39
  3. помощ за двд плеар
    От xsw във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-08, 22:10
  4. фирмуер за двд плеар
    От krumata във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-07, 18:54
  5. Помощ за DVD плеар LG DVX-172
    От ceco_kf във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-07, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе