Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с Denon AVR-2105

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Проблем с Denon AVR-2105

    Купих си горепосочения ресивър (на старо), за да си гледам филмите на компа със хубав звук. Свързал съм го с компа чрез оптичен кабел. Ресивъра си изписва "5CH ST DVD DIGITAL" - т.е. разпознава си формата. Проблема е, че задните се чуват много слабо. Свалих от нета някой тестова за 5.1 аудио - същата работа, даже с тестовете разбрах, че предните възпроизвеждат звука предназначен за задните, малко по-силно отколкото задните. Това всичко по оптиката. Тестове по аналогови входове не съм правил. но мисля, че там няма да има проблеми. Имам 2 аудиокарти - Realtek ALC889 на дъното (GA-X58A-UD5) и ASUS XONAR DX 7.1 PCI-E. И с двете е едно и също. На асуса мога да си регулирам всеки канал по отделно и като намаля до край предните, при теста отпред се чува звука който е за задните (чува се и отзад, но по-слабо).
    Прочетох в упътването, че има регулиране на усилването на всеки канал по отделно и чрез микрофон на "стеробазата", които се правят с дитанционното (аз нямам такова). Дали тези настройки не са ми наред или е нещо друго?

  2.  
     
  3. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #2

    Re:Проблем с Denon AVR-2105

    Мисля че това е нормално задните да звучат по-слабо. Поне при системите за домашно кино 5.1 е така. Задните колони изсвирват така наречения съраунд при шест каналния звук. Иначе няма да има ефект ако свирят еднакво. Ще чуваш само тези колони до които си най-близо тоест задните.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #3

    Re:Проблем с Denon AVR-2105

    Би трябвало да чуваш еднакво силно и четирите тонколони от позицията в която слушаш, особено на тестовите тонове. Повечето ресивъри имат микрофон за автоматична калибровка и той прави точно това. Ако нямаш микрофон настройките могат да се направят и от менюто на ресивъра, но пък в него се влиза с дистанционното. Ако нямаш нито микрофон, нито дистанционно, то крайният вариант е ресет към фабричните настройки. Например на моя ресивър SONY STR-KG700 това става като задържиш няколко секунди бутона за включване.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Проблем с Denon AVR-2105

    Не си казал какви са колоните, закачени към него. Да не са с различен импеданс?
    Сигурен ли си, че не си омазал нещо настройките на AC3 Filter или там каквото ползваш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ресийвър denon avr 1611
    От iuli1971 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-14, 23:09
  2. Продавам CD Player DENON DCD 510-AE и усилвател DENON PMA 510-AE
    От Arson във форум Приключили продажби
    Отговори: 24
    Последно: 02-03-11, 21:23
  3. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 14:29
  4. DENON AVR-4306+DENON TU-1500AE - ИЗГОДНО
    От 111 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 15:20
  5. Проблем със звука от Denon 1509
    От miaz74 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 07-04-09, 23:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе