Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем със звука от Denon 1509

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    20
    #1

    Проблем със звука от Denon 1509

    Вчера взех ресивър Денон 1509 и колони Денон 905. Всичко свързах както си пишеше, но звук няма (ауто-сетапа на Одиси-то изкара грешка "Caution :Sp none") Презакачих още 5-6 пъти колоните, но резултатът беше същия. Пробвах колоните на двд-плеара и работеха имаше звук. После пак ги вързах към ресивъра, но звук-нямаше. Вързах двд-то изкара картина и звук през ресивъра към телевизора(S-video от ресивъра към ТВто). но на колоните няма звук............Дайте някакви идей къде е проблема.

    ПС Колоните(предните) са вързани към А-вход и на ресивъра мму е зададено същото.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Проблем със звука от Denon 1509

    http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=235
    покажи как си ги свързал

    трябва на SREAKERS -FRONTS--A----/L - червен и под него черен -лява колона/ и /R- червен и черен -дясна колона/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #3

    Re:Проблем със звука от Denon 1509

    Прочети внимателно в упътването функциите на малкото копче ,което е под това за усилването.Трябва да зададеш оттам какви колони са свързани,примерно FL и FR ги даваш на large след това му посочваш,че има свързан център ,две задни или колкото там са ти в комплекта,посочваш и събуфъра ,нагласяш антенката на одисей на мястото където ще седиш основно като слушаш и тогава почваш автоматичното калибриране.При мен стана от първия път ,няма начин да не успееш въпреки тъпото меню на денона .
    Успех !

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #4

    Re:Проблем със звука от Denon 1509

    при мен си тръгна и без калибриране то е за извличане на максимални резултати.
    Самата калибрация как протече, чували се бръмчане от говорителите.
    MASTER VOLUME на колко db показва ? при мен започва да се чува от -40db

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    20
    #5

    Re:Проблем със звука от Denon 1509

    До момента след игра с настройките единствено се чува пукане при калибрация на съраунд ляв. От радиото изкарах звук до телевизора......тъй че явно има звук в предусилвателя. Рестартирах и микропроцесора(според ръководството). Иначе мерих с разлика до 5 сантиметра от колоната до микрофона. Да изкара поне някакъв звук през някоя от колоните, но не!
    Спазих и към кое са свързани колоните (А същото е зададено и на ресивъра) и + и -.
    Последно пробвах само предните и центъра (над 40 минути стоя надписа "mesuring:FL " без звук пращене ..... какъвто и да е живот и го изключих) пак нищо
    Звука съм го сложил на -20db

    PS: Възможно ли е да е такъв проблема? http://www.avforums.com/forums/av-am...er-set-up.html
    Имам съмнения, че е бил мостра на някое друго място

    PS 2: Оказа се че е повреден ресивърът и ми го смениха сега всичко е ОК.

    Благодаря ви за съдействието!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ресийвър denon avr 1611
    От iuli1971 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-14, 23:09
  2. Продавам CD Player DENON DCD 510-AE и усилвател DENON PMA 510-AE
    От Arson във форум Приключили продажби
    Отговори: 24
    Последно: 02-03-11, 21:23
  3. Проблем с Denon AVR-2105
    От Niakoi във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-10, 19:05
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 14:29
  5. DENON AVR-4306+DENON TU-1500AE - ИЗГОДНО
    От 111 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе