Резултати от 1 до 11 от общо 11

Питане за ресивър, колони и омове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #1

    Питане за ресивър, колони и омове

    Здравейте,
    все още няма ресивър, но мисля да си купя първия
    Ще го ползвам, за да свържа мултимедиен плеър през оптичен/коаксиален вход/изход, за да гледам HD, FULL HD филми с DTS, Dolby Digital звукови декодери.
    Харесал съм си SONY STR-DE497: http://www.sony.co.uk/product/hfc-amplifier/str-de497
    Ще ми свърши ли работа за това, за което го искам?

    П.С. За сега ще ги ползвам с колони за компютър, които май са по 4 ОМа, а на ресивъра пише следното :
    Surround-Mode Centre 8 Ohm (W) х 100.0
    Surround-Mode Front 8 Ohm (W) 2 x 100.0

    Проблем ли е това?

    П.С. Сега се сетих, че баса е активен. Всички кабели на колоните влизат в буфера и от там излизат пак. Дали няма буфера да преобразува 4 на 8 ома

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #2

    Re:Питане за ресивър SONY STR-DE497

    Ще стане, звук вкарваш в ресивъра , а картината по HDMI в телевизора.
    Само не знам как ще подкараш компютърни колони на ресивъра, ще го изгориш ако наистина са 4 ома. Какви са тия колони , покажи ги. Колко пари го намери този ресивър ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #3

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    HDMI на телезизора нямам, но има YPbPr, за това от плеъра към ТВ, чрез тях.

    Колоните са Creative Inspire 5300 http://www.techspot.com/reviews/hardware/inspire5300/
    Никъде не пише колко ома са, но предполагам, че са 4, както 80 % от колоните за компютър. Но пък са с активен буфер. Всички кабели на колоните влизат в буфера и от там излизат пак. Дали няма буфера да преобразува 4 на 8 ома?

    Не ми се дават много пари за озвучение, но ако не стават, може ли да ползвам примерно това http://www.technomarket.bg/products/...aewoo-hc-4150x като махна плеъра и свържа само колоните към ресивъра, които са 8 ома?

    Тези също са ми вариант. И те са на 8 ома http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533905

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    40
    #4

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Да не отварям нова тема, та тук ще попитам. И аз съм тръгнал по сходна пътека с автора на темата, но моите колони (Wharfedale) са с нестандартните 6 Ома. Има ли действително проблем, ако ги вържа към ресивър с указания 4 или 8 Ома?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #5

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Здрасти, аз мноо мноо не разбирам, обаче ся съм пиян и съм компетентен по всични въпроси На ресивър с указания 4 Ома връзвай, но на ресивър с указания 8 Ома недей. По-голямо съпротивлвние, по-малък ток, демек нема да свири на 100% от мощността на ресивара, обаче ще е стабилно.
    По-малко съпротивление, по-голям ток, повече греене, прегряване, фоерверки...
    наздравееее

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #6

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    На едни колони видях следните характеристики

    Subwoofer: 6.5” 8ohm woofer
    - Center: Two 4” 4 ohm full range, 1” 8ohm tweeter
    - Front: 4” 8 ohm full range, 1” 8ohm tweeter
    - Rear: 3” 4ohm full range, 1” 8ohm tweeter

    С тези характеристики, ще може ли да се ползва с 8 ома ресивър? Това са колоните http://www.altech.bg/bg/product/15833

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Ти явно няма да се откажеш от тез комп.колонк.Интересно ще ми е да те видя как ще ги свържеш.Тоз субуфер нещо няма да ти дава бас С две думи комп.колонки са си за компютър.С трици маймуни не може да ловиш.По скоро се огледай за някакъв комплект Thunder ,ELLITE,Teletech,или там каквито има които са без вграден усилвател.Или си вземи за около 320лв Бюджетен комплект на Jamo или PJ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #8

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Какво значи как ще ги свържа? Свързвал съм ги без проблем към Blu Ray плеър с аналогови изходи за всяка колона, каквито имат доста ресивъри, посредством 3 кабела -от едната страна 3.5 мм., от другата е 2 камбанки. ДВД-то ми в момента също е свързано така.
    А можеш ли да ми дадеш линк към тази бюджетна система на Jamo или PL и ако има и по-евтина, която да е около 200 лв.

    И защо всички комплекти JAMO, които гледам, са все с 6 ома. Една не съм видял с 8. Нали уж са за домашно кино, как ще се свържат, като всички ресивъри са с 8 ома?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Свързвал си ги към плеър, а ресивъра е усливател. Те вече си имат усилвател.
    Не гледай подобни колонки, те са за връзване към компютър и са с вграден усилвател, ати ще ползваш ресийвър/усилвател и ти трябват пасивни.
    Колони с 6 омо могат да се вържат на всеки съвременен ресийвър.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Здрасти, аз мноо мноо не разбирам, обаче ся съм пиян и съм компетентен по всични въпроси На ресивър с указания 4 Ома връзвай, но на ресивър с указания 8 Ома недей. По-голямо съпротивлвние, по-малък ток, демек нема да свири на 100% от мощността на ресивара, обаче ще е стабилно.
    По-малко съпротивление, по-голям ток, повече греене, прегряване, фоерверки...
    наздравееее
    Наздраве @lada2107 - на теория е така, но на практика често не е. Идва от честотната зависимост на импеданса, който не е 8 ома в целия честотен спектър ( при декларирани 8 ома номинал ). Производителят обикновенно дава "средната", "номиналната" стойност на импеданса, но в зависимост от качеството на използваните говорители, филтрите, кабелите, акустична среда и т.н. фактори нещата могат да са мноого различни. Ето ти например графиката на няколко тонколони от висок ценови клас ( представи си какво може да се види в ниския ценови - гледай черната непрекъсната линия )

    Revel Studio2 - 6 ома номинал


    Vienna Acoustics Mozart - 6 ома номинал


    Paradigm S2 - 6 ома номинал


    Focal Electra 1037Be - 8 ома номинал


    KEF Reference 207 - 8 ома номинал


    Ето защо съм по-съгласен със следното: Не е толкова страшно да се върже добре балансирана 4/6 ома тонколона ( например Monitor Audio Platinum PL100 ) на 8 омов усилвател/рисийвър, даже е за предпочитане пред недобре сметната, с некачествени говорители такава декларирана за 8 ома и с недекларирани минимални стойности за големи честотни отрязъци около и под 3 ома например.

    Monitor Audio Platinum PL100 - 4 ома номинал

  13. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #11

    Re:Питане за ресивър, колони и омове

    Вьобще се откажи от този музикален инвалид SONY STR-DE497. Ако си фен на SONY , то тьрси модели STR-DB 925QS , 930QS , 940QS. Братята от серия 10xx вьпреки че са уж по по-наѝ от наѝ.......... , не струват и те.
    Успех.................

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ресивър + колони
    От koko_k във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 03-01-13, 19:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Питане за омове
    От woferin във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 13-03-12, 18:01
  4. 5.1 ресивър+колони
    От svetlio_88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 23:57
  5. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе