Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Ресивър + колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #1

    Ресивър + колони

    Здравейте, пред дилемата съм да си взема система за домашно кино
    основно за гледане на филми, тв, музика, лесно да може да се връзва с лаптоп или таблет, в стая ~20кв

    в началото си мислих да си взема готова система (по масова), но от по-високият клас премирно:
    SAMSUNG HT-C6930W ->http://technomarket.bg/products/0907...sung-ht-c6930w
    SONY BDV-E880 ->http://technomarket.bg/products/09110320/sony-bdv-e880
    плюсовете са цена (max ~1200лв), дизайн, горе доле добро качество, ако тв.то е същата марка добра интеграция

    Но приятели ме посъветваха да погледна как седи въпроса с Ресивър + колони. Тук се оказа доста по сложно
    доста модели се предлагат но повечето изглежда са стари модели и на доста висока цена
    няколко може би глупави въпроса:
    ИМПЕДАНС 8 ohm или 6 ohm кое е по добре и защо (има ли връзка с колоните) ?
    ПРЕД-УСИЛВАТЕЛ - някои имат други, не какво означава ?
    5+1 или 7+1 - при положение че входния сигнал в 95% няма на е такъв има ли смисъл от 7+1 ?
    може ли да се ипдейтва фърмуер-а (подобно на някои тв-та или мултименийни плеари) ?
    да има минимум 3 hdmi входа (за тв, рс и таблет) предполагам че е възможно да плеива музика то hdmi2 а на изходния hdmi да вади видео от hdmi1 ?

    До колкото видях във форума добър избор би бил YAMAHA RX-V671 (~1000лв) + колони JAMO (~800-950) + (~300-400лв) суб буфер = ~2200-2300лв
    Забелязал съм че мах 15-20 пъти годишно си пускам по силно звука в къщи (в апартамент не е много удобно да се пуска много силно музика) за това съм си взел хубави слушалки, а за системата за домашно кино наблягам повече на качеството на звука отколкото на силата, в този ред на мисли, колоните как ви се струват пихте ли препоръчали по-добри подобни, но на разумни цени
    http://technomarket.bg/products/0906...gh-gloss-black
    http://technomarket.bg/products/0905...cs-3-black-ash



  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Ресивър + колони

    Колега , има и други магазини за такава техника освен Техно... магазините , които не предлагат нищо , освен ширпотреба !

    По-важно е да си избереш подходящи колони , при ресивъра избора е по-лесен , а и се намират и втора употреба на добри цени / имам един такъв Онкио , модел 2009 / !

    Иначе тази Ямаха не е никак зле , но при теб ще стане и с по-евтин вариант - Ямаха 471 , примерно !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #3

    Re:Ресивър + колони

    Определено ресивъра + колоните трябва да са нови, като ресивъра трябва да е 2011 модел + поддържка на 3D HDMI!

    Каква е разликата м/y YAMAHA 671 и YAMAHA 471 --> 7.1 към 5.1 ?
    още търся отговор на въпроса: 5+1 или 7+1 - при положение че входния сигнал в 95% няма на е такъв има ли смисъл от 7+1 ?

    Като цяло мисля че въпроса в избора е доста сложен, не само в колоните а и в ресивъра

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Ресивър + колони

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , има и други магазини за такава техника освен Техно... магазините , които не предлагат нищо , освен ширпотреба !
    Едно на ръка, високият клас ширпотреба е лукс за бедна страна като нашата.
    Второ - наистина има и други магазини, освен Техно..., но поне аз съм останал с впечатление, че печалбите, с които работят подобни магазини за да могат да се издържат предвид малкото продажби, които реализират са дразнещо по-високи от тези на Техно...
    Така че... колкото лошо може да се каже за най-големите магазини за техника в БГ, два пъти повече добро може да се спомене за тях.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Ресивър + колони

    Е , разбира се , че има и изключения , но това не е правило ! Няма да цитирам марки , модели и цени в различните магазини , но някой са почти еднакви , а други се различават сериозно ! Но така е , пазарна " икономия " !


    Цитат Първоначално публикувано от koko_k
    Каква е разликата м/y YAMAHA 671 и YAMAHA 471 --> 7.1 към 5.1 ?
    още търся отговор на въпроса: 5+1 или 7+1 - при положение че входния сигнал в 95% няма на е такъв има ли смисъл от 7+1 ?

    Като цяло мисля че въпроса в избора е доста сложен, не само в колоните а и в ресивъра
    Избора на ресивър не е сложен ! А и за тази квадратура , 7.1 , няма смисъл ! Грешни пари са това , но ако ги имаш - давай !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #6

    Re:Ресивър + колони

    ще може ли все пак някой да даде повече инфо на зададените въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от koko_k
    няколко може би глупави въпроса:
    ИМПЕДАНС 8 ohm или 6 ohm кое е по добре и защо (има ли връзка с колоните) ?
    ПРЕД-УСИЛВАТЕЛ - някои имат други, не какво означава ?
    5+1 или 7+1 - при положение че входния сигнал в 95% няма на е такъв има ли смисъл от 7+1 ?
    може ли да се ипдейтва фърмуер-а (подобно на някои тв-та или мултименийни плеари) май само на по новите модели ?
    каква е разлисата м/у нормалните колони и букшелф колони (едиственото което знам е че уж при нормалните със заден бас-рефлекс, е хубаво да има 40-50см. от стената)

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Ресивър + колони

    Колега , мога да ти кажа почти всичко по въпроса , но се съмнявам да ме разбереш ! Питаш излишни работи !

  10. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #8

    Re:Ресивър + колони

    Цитат Първоначално публикувано от koko_k
    ИМПЕДАНС 8 ohm или 6 ohm кое е по добре и защо (има ли връзка с колоните) ?
    ПРЕД-УСИЛВАТЕЛ - някои имат други, не какво означава ?
    5+1 или 7+1 - при положение че входния сигнал в 95% няма на е такъв има ли смисъл от 7+1 ?
    може ли да се ипдейтва фърмуер-а (подобно на някои тв-та или мултименийни плеари) май само на по новите модели ?
    каква е разлисата м/у нормалните колони и букшелф колони (едиственото което знам е че уж при нормалните със заден бас-рефлекс, е хубаво да има 40-50см. от стената)
    Аз до вчера питах, но понеже вече знам някои от отговорите, ще се пробвам :-)

    Относно вход за предусилвател - това ще ти трябва, ако в бъдеще ще надграждаш системата, по-специално ако искаш да подобряваш стерео звученето. Но на този етап от избор, който правиш, според мен не е съществен фактор да го гледаш.

    Поддържам мнението на civica, че за това помещение 7.1 е излишно. Единствено, "излишните" 2 стъпала на усилвателя могат да се ползват за bi-amping /или по-точно bi-wiring/ - да свържеш високите честоти на предните странични колони с 6-то и 7-мо стъпало, които са предвидени за централните задни колони при 7.1. Мненията за файдата на тази хватка са спорни, лично при мен така ги вързах още отначало, звукът е страхотен, но нямам никаква база за сравнение, защото не съм ги връзвал по друг начин. Но това много зависи от избора на колони, има такива, при които даже не се препоръчва.

    Новите мрежови модели ресивъри /обикновено от средните класове нататък/ могат да си актуализират фърмуера директно по интернет, точно като мултимедийните плеъри. Специално за мен се оказа, че въобще наличието на мрежови възможности на ресивъра е от огромно значение - първо дава доста по-голям избор на възможности откъде да пускаш музиката, второ - много по-голямо удобство на управление, ако имаш iPhone, смартфон с андроид и т.н., или таблет.

    Аз си взех Monitor Audio RX2, които са със заден бас рефлекс и ги държа на 35 см. от стената. Не забелязвам проблеми с баса, не чувам думкане. Може би трябва и по-далеч да ги държа, но за мен са ОК. И при стоящите и при bookshelf има много модели със заден бас рефлекс, но доколкото знам дори и при само преден бас рефлекс пак трябва някакво разстояние от стената, макар и по-малко. Някои от спецовете в този форум поддържат мнението, че при еднакви нива на бюджет са за предпочитане bookshelf колони, аз за себе си, като правих прослушване се убедих в тези мнения, но все пак и стойките струват пари, което малко приближава нещата.

    Най-важното е в процеса на търсене да си дадеш сметка доколко далеч си готов да стигнеш по отношение на бюджета, за да купиш нещо по-хубаво и какво точно ще ти трябва. Аз избрах вариант да купя по-качествена техника /в момента съм само с двойка стерео колони + Denon 1912/ и по-късно да надграждам останалите компоненти на системата и засега съм супер доволен - толкова кристален звук не съм чувал никога, а най-малко съм очаквал до го имам вкъщи! Тръгнах да търся с намерение да допълня гледането на кино с по-добър звук, а сега почнах повече да слушам музика, както се казва - апетитът идва с яденето :-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #9

    Re:Ресивър + колони

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , мога да ти кажа почти всичко по въпроса , но се съмнявам да ме разбереш !
    Може би си прав но ще съм благодарен ако някой ми отговори поне с по едно изречение...

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Питаш излишни работи !
    ОК тогава какво ти би си избрал като решение за домашна система - за гледане на тв, филми, музика, лесно да може да се връзва с лаптоп или таблет, в стая ~20кв
    дай директни цялостни решения примирно в среден или малко по висок ценови клас (гледам че май повечето дори продавате подобна техника, няма лошо в това)
    но ако може да не са като лс. искам до ги обсъдя и с останалите тука не после да ги копирам тука пак...

    както казах не наблягам на силата а на качеството! пример мога да дам със слушалки имах масов модел който общо взето ставаше (PHILIPS ~40лв) преди малко повече от 6 месеца си взех по добри (SENNHEISER ~300лв)
    основната разлика е че ако слушаш по силна музика след 1 час при едните започва да те болят ушите а при другите не, едните по скоро "думкат" а другите "галят" ушите. Предполагам че това е и основната разлика м/у готова система 5+1 и събрана от компоненти. Но поблема е че не говорим за +(200-250лв) а да +(1000-1500) че и повече...и че всеки ден излиза нещо ново като 3D...даването на толкова много пари леко се обисмисля...


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314783719[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от CP
    ...
    Благодаря точно подобни мнения търсих тука

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Ресивър + колони

    Колега , направо ме засърбяха ръцете !

    Ресивър / примерно Ямаха 471 , може и друг , но за 20м2 това стига / + тонколони / тука е сложно , кажи някакъв бюджет само за тях / + мултимедиен плеър за 250-300 лв и си готов ! Имам подобна комбинация - просто и перфектно !
    И аз имам едни Sennheisеr-и / HD201 за 30 лв / - огън слушалки !
    А с мп3 плеъра става " дискотека " , но аз слушам само рок и метал !!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #11

    Re:Ресивър + колони

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , направо ме засърбяха ръцете !

    Ресивър / примерно Ямаха 471 , може и друг , но за 20м2 това стига / + тонколони / тука е сложно , кажи някакъв бюджет само за тях / + мултимедиен плеър за 250-300 лв и си готов ! Имам подобна комбинация - просто и перфектно !
    Общ бюджет ~2000-2500

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Ресивър + колони

    За 1500 лв може да се уредиш с прилична готова система / Фокал / , но за отделни колони на парче , ще трябва да направиш компромис !

    Това бива , не е нищо особено , само за пример - http://www.ebay.co.uk/itm/Jamo-A102-...item588d361944 .

    Или това - http://www.ebay.de/itm/Onkyo-TX-NR-5...item230fffd237 . Само като пример !

  16. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #13

    Re:Ресивър + колони

    Това, което civica предлага е Focal Sib & Cub 5.1 и вероятно нищо по-добро не може да се намери като пълна система до 1500 лева, ако се пазарува от България. На мен lazarus18 ми предлагаше варианта Monitor Audio BX2 5.0, с идеята на по-късен етап да се добави субуфер, което без суба е някъде около 1600 лева. Това съм го чувал така без субуфер, а също и със субуфера, принадлежащ към системата BXW-10, Този вариант и досега ми изглежда много разумен, но аз не съм разумен човек Трябва да ти кажа, че пълната система със субуфера звучи страхотно, има обаче значителна разлика без суба, но това сигурно важи за всички системи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #14

    Re:Ресивър + колони

    Някой случаино да може да каже нещо повече за: ONKYO HT-S9305THX
    струва ми се доста прилична системка

    http://www.plazzaelectronics.com/sto...-s9305thx.html


  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Ресивър + колони

    Стар модел за мнооого пари ! Но става , не е зле !

    http://www.uk.onkyo.com/en/videos/on...tro-38052.html .


    По-новия модел - http://www.uk.onkyo.com/en/products/...thx-43416.html .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колони, стерео ресивър и CD
    От spiritch във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 02-01-13, 16:19
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. 5.1 ресивър+колони
    От svetlio_88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-12, 22:57
  4. Мнение за колони и ресивър
    От Thermalright във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-06-11, 20:15
  5. кои колони и ресивър да избера
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 11-12-09, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе