Резултати от 1 до 9 от общо 9

Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #1

    Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Здравейте! Имам на идея да си купя тонколони 5+1 за компютъра ми.Звуковата карта е Realtek HD audio 5.1,но има само 3 жака .Предни,задни говорители и микрофон. Колко колони се явяват за предни,май 3 и къде ще се подвърже суббуфера? Трябва ли и допълнителна настройка на зв.карта и ако да,откъде и как? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #2

    Re:Подвързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Не само твоята, а всички са така Трябва да имаш - син, зелен и розав жак отзад.
    Комплекта ти ще дойде със 3 жака, като зеления го включваш в зеления (това е централни колони), а другите две трябва да ги уцелиш. Но принципа при другите два е (ако са надписани разбира се!!!) - суб и център са заедно и са в розавия, задните колони са в син. След това, ако не ги разпознае автоматично, трябва да зададеш и от софтуера коя къде е!

    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #3

    Re:Подвързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Благодаря ти!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300108775[/time]_________________________________________________

    Но розовия го дават за микрофон.

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Знам, но няма да имаш микрофон

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #5

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Няма как да изкараш 6 канален звук през 3 кабела. Имаш ли дигитален изход(оптичен) на картата?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #6

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Нямам.Но те са три двойки кабели.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #7

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Естествено, че може да изкара 6 канален звук през 3 кабела. Пъхаш кабелите, ще ти се покаже една картинка да те пита какво къде си включил, казваш му кой кабел за кои колони е и си караш така. А микрофон няма да имаш. Ако искаш микрофон си вземи дъно или звукова карта с 6 аудио вход/изхода.

  10. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #8

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Пак мерси за отговорите ти! Не съм закупил все още 5+1 колоните и искам да те питам кои от тях са активни? Дали ще имат изходна звукова мощност? Сега пробвам с наличните ми.Изхода на предните/ от зв. карта/ включвам както досега в уредбата,а за задни включвам обикновени активни колонки за компютър.На картинката на зв. карта веднага показва,че съм вкл. предни и задни говорители и звука се получава.После изключвам задните и ги вкл. към буксата за микрофон и разпознава че съм включил суббуфер,е след като му казах,че имам 5+1система от настройките....Смятам,че като закача всичките говорители и ще се получи.Затова питам имат ли мощност тези системи 5+1 за PC. Не съм се занимавал с такива.Ако знаеш,пиши. И пак МЕРСИ!

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re:Свързване на 5+1PC тонколони към компютър

    Колонките за ПЦ са активни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ със свързване на тонколони и телевизор.
    От ikrassi във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 25-03-14, 18:13
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-02-12, 20:46
  3. Свързване на ресийвър с тонколони ?
    От vsterev във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 14-05-09, 23:00
  4. Въпрос за свързване на тонколони
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 20:55
  5. Свързване на тонколони за PC към ресийвър.
    От jimmy във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-06, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе