Резултати от 1 до 15 от общо 15

проблем с усилвател technics su-v6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #1

    проблем с усилвател technics su-v6

    здравейте,имам следния проблем с горепосочения усилвател.На стерео режим десния канал от време на време отказва/на моно тръгва веднага/.От купувача разбрах че единия канал е ремонтиран в Швейцария с оригинални части и няма неизправности.На какво би могло да се дължи това?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    След като на моно работи, значи крайните стъпала са в ред и трябва да се търси загуба на сигнал някъде преди този превключвател. Възможен е лош контакт някъде по селекторите/превключвателите.
    Като начало, изпръскай с контактен спрей каквото можеш, включително и потенциометрите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #3

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    не знам дали има някаква логика в следващотоуно проблема се оправи днес.Наложи се да изключа усилвателя от контакта и по-късно го включих и проблема го нямаше.Може да е свързано с неволното обръщане на щепсела в контакта,и сега да се е сфазил правилно и да е било от това...

    п.п-между другото контакта ми не е заземен и от усилвателя бие ток,това може ли да бъде причина за някаква бъдеща повреда по него,и ако да как да го заземя/той е от тези старите в панелните блокове ,дето са черни от бакелит и са високи с едно гнездо/?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #4

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Обръщането на щепсела няма нищо общо с проблема ти, очаквай го да се появи отново.
    Внимавай с тока, особено ако подаваш сигнал от телевизора или от PC-то - можеш да им опукаш електрониката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #5

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Както каза varieca този проблем може пак да се появи, затова ще е от полза това което ще споделя.
    Аз имах подобен проблем с усилвател Tehnics. Единия канал се губеше. Оказа се лош контакт между платката с входовете и платката на на усилвателя.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #6

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    открих къде е проблема.Ключето което превключва входящия сигнал/aux,tuner,tape/като е на aux има проблем,на другите положения няма.Явно в него е проблема ,но няма смисъл да го правя...просто ще ползвам tuner или tape1/2

    п.п.-пробвах една касетка от касетофона през усилвателя и останах изумен каква сила извади.Значи усилвателя на 3/от 10/и касетофона до край и не се седи направо,става сватба.После се сетих че касетофона играе предусилвател и мога да връзвам лаптопа през него за в бъдеще и да разтоварвам малко усилвателя.Просто свири двойно..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #7

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    jojobix, така както искаш да го ползваш не го разтоварваш усилвателя. Натоварваш го, понеже му подаваш по-висок сигнал отколкото му е необходим но входа. Ако го караш да изкарва двойна мощност е за сметка на качеството и на това че може да изгориш крайните стъпала.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #8

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Цитат Първоначално публикувано от user9000
    jojobix, така както искаш да го ползваш не го разтоварваш усилвателя. Натоварваш го, понеже му подаваш по-висок сигнал отколкото му е необходим но входа. Ако го караш да изкарва двойна мощност е за сметка на качеството и на това че може да изгориш крайните стъпала.
    така ли...значи не трябва да се използва по този начин,а само от лаптоп в усилвател

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #9

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Желателно е директно от устройството към усилвателя, а ако искаш да минава през касетофона трябва да го свържеш с чинчове или какъвто изход има, но не изход за слушалки. Ако разполага само с такъв по-добре си определи лимит на усилването на касетофона и не го превишавай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #10

    Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Цитат Първоначално публикувано от user9000
    Желателно е директно от устройството към усилвателя, а ако искаш да минава през касетофона трябва да го свържеш с чинчове или какъвто изход има, но не изход за слушалки. Ако разполага само с такъв по-добре си определи лимит на усилването на касетофона и не го превишавай.
    да,има само изход за слушалки..значи ще слагам потенциометъра на касетофона до половина и така.Но тези дванайски как ги рита тоз усилвател направо си късат потника,а аз мислех че ще им е слаб..

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    2
    #11

    Отговор: Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Здравейте на всички. Имам следният проблем със усилватела на Тehnics SA-EH790 .Работи отлично но става много топало цялото тяло ??? Някакви идеи от какво може да е това греене ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #12

    Отговор: проблем с усилвател technics su-v6

    Много топло, малко топло са субективни понятия. Колко точно топло става и колко топло е в стаята. Все пак това е 200W машина, няма как да е студена.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    2
    #13

    Отговор: проблем с усилвател technics su-v6

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Много топло, малко топло са субективни понятия. Колко точно топло става и колко топло е в стаята. Все пак това е 200W машина, няма как да е студена.
    Много топло когато пипнеш отдолу дъното не може да задържиш ръката си пове4е от 5 секунди незнам дори когато съм искл колоните пак грее трафа нянам схема и не разбирам от електроника но мисля 4е е прекалено топло ето телефонът ми 0893737323 б стаята е не пове4е от 30 градуса Другото което забелязах е 4е отстрани кадетое малката платка и ма траф4е то е цъфнало отдолу това мога да обесня

  17. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #14

    Отговор: проблем с усилвател technics su-v6

    Здравей!
    На моя Amplifier SA-EH750 съм решил проблема с греенето със закупуването на два вентилатора(за охлаждане на компютър) и накарах мой приятел да ми изведе от някъде по платката 5-те волта за тях и с две ламаринки хванати някъде където имам възможност ги монтирах и сега е осезаемо топъл, а не горещ, както беше.Така са Техникс-а, греят си здраво!!!
    20140614_211848.jpg
    20140614_211908.jpg

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #15

    Отговор: Re:проблем с усилвател technics su-v6

    Цитат Първоначално публикувано от user9000 Виж публикацията
    Както каза varieca този проблем може пак да се появи, затова ще е от полза това което ще споделя.
    Аз имах подобен проблем с усилвател Tehnics. Единия канал се губеше. Оказа се лош контакт между платката с входовете и платката на на усилвателя.
    аз съм така с години, единият фронт работи , другите или със шум или ги няма, кат ги натисна или ги подпра с нещо за малко се появяват и пак се развалят ,ако е нещо елементарно да сваля ли и задния капак да го ръчкам
    https://www.youtube.com/watch?v=Ja2gzeQFIiE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 24-03-13, 18:05
  2. Продавам усилвател Technics SU-V6X
    От Braikov във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-13, 19:27
  3. усилвател + тунер Technics
    От Uzunov_vd във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-11, 11:11
  4. Продавам усилвател Technics su-810
    От Emily във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-10, 22:00
  5. Продавам усилвател Technics SU-V65A
    От zarkomortala във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-09, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе