Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #31

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Нямам идея , но Сони нямат традиции в това производство , но ще " бумка " , ако за това питаш ! В Ибей излизат изгодни предложения , но това само като идея !

    Аз ползвам готова 5.1 озвучителна система на JBL / има я в раздел " Продава " / , нисък клас , евтин модел , суба не блести с нищо , но за филми е идеален - " бумти " прилично !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Хубаво е да се знае, че целта на субуфера не е да думка и точно думкането е проблем на евтините и некачествени модели.
    Ако ще избираш нещо от ниския клас по-добре вземи някой на Jamo или Eltax. Те поне за кино ще ти свършат някаква работа. За музика едва ли.
    Другия вариант е нещо втора употреба, но рядко излизат добри неща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #33

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Четейки до сега в темата не ми стана ясно, този комплект струва ли си цената:
    http://technomarket.bg/products/0908...aha-rx-v367-bl
    Реално ако събереш компонентите по отделно излиза 1067 лв, от което като извадиш 849 лв се получава разлика от 218 лв, която не е за подценяване. Обобщен въпрос: струва ли си цената този комплект или не? То е ясно че ако човек отдели 5000 лв за система, ще получи нещо наистина добро, което ще задоволи доста претенции, но 5000 лв, са си 5000 лв и за това са измислени точно тези системи от по - нисък клас, които да задоволят точно нуждите на хора които не могат да дадат 5000, даже и 2000 лв.

    Имам още един въпрос, който ще формулирам малко по на широко. Имам филм, който тегля от замундата и в инфото му пише DTS звук. Въпросния звук ще се чуе ли използвайки този рисивър или не? Все още не съм попадал на HD филм със звук различен от DTS или AC3. Извинявам се за малко тъпия въпрос, но не знам как да го задам по - друг начин. Също не ми стана ясно, какво означава обикновен DTS или DD и каква е разликата от "другия" звук и дали този т. нар. друг звук ще се чуе използвайки този рисивър. Пак се извинявам за тъпия въпрос...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #34

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Слушах наскоро тези колони на Jamo и не ми харесаха изобщо , но това не значи , че на теб няма да ти харесат .Звука DTS ще се чуе на въпросния ресивър . Останалото не мога да разбера , трябва да си формулираш въпроса по добре .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #35

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    здравей аз вече закупих колоните с ресиивъра и лично на мен ми харесват как звучат за ФИЛМИ и Музика също не е зле,сега си търса субуфер и сам се спрял ма този модел но незная добър ли е!!! http://technomarket.bg/products/0910...-sub-210-black

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #36

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Shloser
    Имам още един въпрос, който ще формулирам малко по на широко. Имам филм, който тегля от замундата и в инфото му пише DTS звук. Въпросния звук ще се чуе ли използвайки този рисивър или не? Все още не съм попадал на HD филм със звук различен от DTS или AC3. Извинявам се за малко тъпия въпрос, но не знам как да го задам по - друг начин. Също не ми стана ясно, какво означава обикновен DTS или DD и каква е разликата от "другия" звук и дали този т. нар. друг звук ще се чуе използвайки този рисивър. Пак се извинявам за тъпия въпрос...
    DTS и DD са т.н. lossy многоканални кодеци които се използват при DVD, където с оглед ограничениения обем на носителя (прибл. 5GB за еднослойните, 10GB за двуслойните), оригиналния звук от мастера се компресира, като отпада част от съдържащата се информация, за която се счита че психоакустически не влияе осезаемо на възприеманото качество на звука.
    DTS HD MasterAudio и Dolby TrueHD са т.н. lossless многоканални кодеци които се използват при HDDVD и BluRay, където обема на носителя е около 50GB, оригиналния звук от мастера само се компресира, като НЕ отпадат части от съдържащата се информация. И в двата случая по спесификациите се съдържа задължително т.н. core (сърцевина?) аудио (DTS и DD) за обратна съвместимост с по-старите модели рисийвъри/процесори).
    За да се слушат DTS HD MA и Dolby TrueHD са задължително необходими следните условия:
    или медия плейъра/блурей плеъйра или рисийвър/процесор да могат да ги декодират, като връзката между тях трябва да бъде HDMI или аналогови многоканални изход/вход когато декодира плейъра.
    ползването на цифрова връзка - коаксиал/оптика НЕ дава възможност за слушането на DTS HD MA и Dolby TrueHD поради ограничената честотна лента на връзката, в този случай, това което се чува е core аудио (DTS и DD).
    на торентите в HD разделите има материали с DTS HD MA и Dolby TrueHD - които обикновено са флагвани с кодеците в заглавието, с приблизителна големина - 12-20GB за ремукси във формат .mkv, 30-50GB за структура BDMV, или .iso.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #37

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от toto_vd
    здравей аз вече закупих колоните с ресиивъра и лично на мен ми харесват как звучат за ФИЛМИ и Музика също не е зле,сега си търса субуфер и сам се спрял ма този модел но незная добър ли е!!! http://technomarket.bg/products/0910...-sub-210-black
    Комплекта не съдържа ли освен рисивъра YAMAHA RX-V367 BL, тонколоните AMO S-426HCS 3 BLACK ASH съответно и субуфера JAMO SUB-210 BLACK?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319371540[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от dvdo
    DTS и DD са т.н. lossy многоканални кодеци...
    dvdo, благодаря за изчерпателния отговор. Хора като мен, които не са наясно с тези неща се нуждаят от проста и синтезирана по този начин информация. Сега вече съм наясно както точно ми е необходимо.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #38

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    да но може да се закупи и само субуфера ДЖАМО за 219.лева!просто искам да знам ако някоои колега има подобен да даде мнение добар ли е?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Ти как мислиш? За 200 лв. дали е добър?
    При положение обаче, че един наистина хубав събуфер струва над 1000 лв. нямаш голям избор.
    Ако ти е за кино да подкрепи други колони от този клас го взимай. Може би малко по-добър вариант е някой от моделите на Ямаха,

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #40

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Колега колоните са JAMO S-606 HCS 3 но щом Jamo 210 не е добър вариянт Тъндер този модели http://www.thunder.bg/product_info.p...roducts_id=321 по добър избор ли е или някои от 10 инчовите като този http://www.thunder.bg/product_info.p...roducts_id=309 какво ви е мнението за тях!????

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #41

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Thunder още по-малко бих ги препоръчал. Даже направо бягай от тях надалеч.
    За нещо такова ти говоря.
    http://technomarket.bg/products/0903...aha-yst-sw216b

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #42

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Колега YAMAHA YST-SW216B по добра ли е от Jamo 210???и с какво е по добра ако можеш да ми кажеш! предлагат ми втора употреба JAMO D 5 SUB за около 300 лева стар модел е но заслужава ли си?Мерси за оделеното време!

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #43

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Да, мисля че Ямахата е по-добър събуфер.
    JAMO D 5 SUB е бил от скъпите им модел и се е продвал за над 500$ като чета по интернет. Не съм го виждал и чувал и няма как го коментирам, но ако е технически изправен, не е бърникан ще е по-добър от тези за по 200-300 лв. нови.
    Най-добре е да го чуеш при този, от който го купуваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър и тонколони
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-14, 19:46
  2. Помощ при избор на тонколони 2ра ръка.
    От Konstantin Raychev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-13, 17:11
  3. Помощ при избор на тонколони и усилвател!?
    От H8me във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-12, 16:16
  4. Помощ при избор на усилвател и тонколони
    От Steinberg във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-12, 09:18
  5. Помощ за избор на ресивър и тонколони
    От vpetrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-08, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе