Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #1

    Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Здравейте имам нужда от съвет понеже неразбирам много.Възнамерявам да закупя ресивар + 5.1 колони.Ще ми се да са добри както за кино, така и за музика предимно.Помещението в което ще го ползвам е около 30 м2.Приемам съвети и за други марки/модели в ценовия клас < 1000 лв може и втора употреба но нещо хубаво да е иначе съм се спрял на следния комплект колони+ ресивар http://www.technomarket.bg/products/...aha-rx-v367-bl
    ето малко инфо за ресивара http://translate.google.bg/translate...%26prmd%3Divns Колоните ще свирят ли добре с него? Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Добре дошъл в форума !

    Не казваш дали филмите , които ще гледаш ще имат и HD звук ! За музика може да почнеш от стерео система като начало и на надграждаш до 5.1 !
    Иначе ресивъра не е лош избор , но е начален клас и е орязан от към функции - за тези пари може да се вземе Ямаха 371 или Onkyo 309 / в БГ цената е висока ! / , същия клас , но по-добре екипирани с кодеци за звук !
    За колони не ти остават много пари , освен ако не си решил да купуваш комплекта на Ямаха с тонколони за 999 лв !

    Ако не те притеснява пазаруването по интернет , може да попаднеш на изгодни сделки !

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Добре заварили и благодаря за бързата намеса да Филмите ще са HD, искам на веднаж да стане пазаруването немога да се занимавам с надграждане,А пазаруването в интернет неме приеснява!Просто чакам оферти и за втора употреба!Иначе като цяло съм се спрял на Ямаха комплекта с колони 5+1 и ресивара! http://www.technomarket.bg/products/...aha-rx-v367-bl

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Това добре , че филмите ще са HD , но някои рипове и особено блурейките имат и HD звук , а за това трябва ресивъра да има подходящите кодеци - тази Ямаха ги няма ! Ще си чуваш обикновен DTS и DD ! Не че е нещо , но по-добре да ги има кодеците !

    Примерно този ресивър - http://www.tsnversand.de/home-cinema...z-rx-v371.html - има и доставка до БГ !
    И останалото за колони , но тука избора е по-сложен !

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Хубаво му препоръчваш 371 от чужбина, но ще му излезне по-скъпо. Тука /ще/ струва към 450 лв.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Само като идея , ако не му се чака да се появи на пазара у нас ! Ще струва , но не е потвърдено , освен при индивидуални заявки !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #7

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    здравейте ами това което се предлага на Ямаха с тонколоните от техномаркет няма ли да свърши работа за стая 30 квадрата,като качество на музиката и филмите които гледам?Не намерих понеже нямам време сега раздел копува продава да видя дали някои предлага нещо хубаво макар и втора ръка!

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Какво значи да свърши работа?
    Хора всякакви, всеки с разбиранията си за добър звук. За мен всичките им модели са супер компромисни като изпълнение, за някои за "върха на сладоледа".
    Ако досега си слушал на някакви компютърни колонки примерно има вероятност да си супер доволен.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от toto_vd
    здравейте ами това което се предлага на Ямаха с тонколоните от техномаркет няма ли да свърши работа за стая 30 квадрата, ....
    Ще свърши работа , а и за такава цена си е оферта , но зависи с какво го сравняваш ! Точно това , което предлага ТехноМ... е нисък клас техника на Ямаха , но за тези пари-толкова !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #10

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    В момента на единия апартамент съм с колони JAMO ето този модел http://www.technomarket.bg/products/...426hcs-3-wenge и ресивър Pioneer модела по късно защото съм на почивка.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Новата система с Ямаха ще е на същото ниво като сегашната ти. Не трябва да очакваш някакъв ъпгрейд в качеството.
    За съжаление осезаемо по-добра система ще ти струва над 2500 лв. по груби сметки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #12

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Маняци какво ви е мнението за този ресивър Yamaha RX-V361B за 5+1 Колони понеже ми го предлагат изгодно?ще ми свършили работа

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Ще ти свърши работа , особено ако го ползваш за поставка !

    Модела е стар и няма новите кодеци за HD звук и си остава орязан ресивър начален клас ! Ако ти го дават евтино и нямаш някакви по-специални претенции - става , дори има добри отзиви за него , но това през 2007 !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #14

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    намерих хубави колони 5+1 и ресивъра ми го дават с тях знам че е стар модел но ще ги захранва ли добре?

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Помощ за Избор на ресивар + 5.1 тонколони

    Как да стане това , като не казваш какви са тези колони , а и нали досега е свирил с тях ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър и тонколони
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-14, 19:46
  2. Помощ при избор на тонколони 2ра ръка.
    От Konstantin Raychev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-13, 17:11
  3. Помощ при избор на тонколони и усилвател!?
    От H8me във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-12, 16:16
  4. Помощ при избор на усилвател и тонколони
    От Steinberg във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-12, 09:18
  5. Помощ за избор на ресивър и тонколони
    От vpetrov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-08, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе