Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #16

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    имах предвид дали 5007 променя по някакъв начин картината,примерно видео стреам който минава през него
    и такъв стриим пуснат директно към декстопа...........

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #17

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    От скоро имам Marantz SR5007 с firmware version: 1490-0108-0000-8160-4326.
    Излиза ми съобщение, че има ъпдейт на версията. Някъде прочетох, че може да отнеме до един час ъпдейта?!
    Въпросът ми е дали да ъпдейтвам, има ли опасност някаква и какво точно има в новата версия.
    Не успях да открия никъде инфо по темата.
    Благодаря!
    Поздрави!

  4. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #18

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от OvivO Виж публикацията
    Здравейте,
    От скоро имам Marantz SR5007 с firmware version: 1490-0108-0000-8160-4326.
    Излиза ми съобщение, че има ъпдейт на версията. Някъде прочетох, че може да отнеме до един час ъпдейта?!
    Въпросът ми е дали да ъпдейтвам, има ли опасност някаква и какво точно има в новата версия.
    Не успях да открия никъде инфо по темата.
    Благодаря!
    Поздрави!
    Marantz SR5007 Owner's Thread

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #19

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7 Виж публикацията
    Благодаря ти, там намерих своите отговори

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #20

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.
    Харесал съм си един ресивър за домашно кино Маранц-1604.Моля за отзиви на колеги от форума ,които имат съответното "желязо" ,как се справя на ниво мощност? Достатъчна ли е за озвучаване на всекидневна от 30м2? Гледане на филми на нормални нива и слушане на музика на по-високи нива-да ти направи кефа както му се вика.На хартия 7х50 вата звучи добре, но как е в действителност?
    Притеснява ме малката "само 220 вата" мощност която черпи от мрежата.Другите му характеристики ми изглеждат наред.
    Има ли проблем ако на първо време му закача само две фронтални ОТ и после постепенно ъпгрейдвам до 7.1?Имам предвид това,че другите изходи на ресивъра остават без "товар".Проблем ли е това?
    И на последно място може ли да ми препоръчате някои фронтални ОТ ,които да пасват добре на този ресивър и да не се мъчат когато "Волумето е на Макс".

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #21

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това колко силно ще свири зависи много и от колоните.
    Машинката определено не е мощна, но мисля, че няма да имаш проблем по този показател.
    Аз ползвам по-стар модел от слим серията - 1501 - и обикновено го слушам на малко под 50% усилване. На 60-70% усилване звука е по-силен отколкото в киното.
    Въпреки това мощността в един усилвател не служи единствено да вдига повече джангър, а има и голямо отношение за качеството на звука дори и при по-слабо усилване. Особено за някои по-трудни колони.
    Моя съвет е, ако можеш да намериш място да разположиш "нормален" ресийвър, да вземеш такъв. Тази цена на 1604 за това качество на звука и функционалност е силно завишена.
    За тези пари се взимаш Yamaha RX-V773, с която мощността едва ли ще ти е проблем.
    С който и да е ресийвър нямаш проблеми да вържеш само две колони като за начало. Все пак помисли да сложиш поне центъра защото за филми той е много важен.

    За колоните ще трябва да споделиш информация за бюджета си, но примерно Klipsch са колони, които носят на напън и имат впечатляваща динамика за филми и определен тип музика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #22

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да по принцип е така,но по-мощен усилвател "търси" и доста по-мощни колони ,което покачва много и бюджета за озвучителните тела.Исках сравнително висок клас не много мощен ресивър, за да не се налага да наливам много пари и за ОТ.Като показатели мисля че ресивъра трябва да поддържа най-новите екстри като "ъпскалинг до 4к резолюция",3д ,готин цифрово-аналогов преобразувател до колкото е възможно ,но тези неща основно ги има при "по-големите батковци" от класа.Не мисля след покупката скоро да го сменям и за това държа на най-новите "екстри".
    А Yamaha RX-A730 не е ли на по-високо ниво от 773-ката понеже съм хвърлил едно око и на нея?
    Дайте и други предложения за ресивъри до 1300лв ако има нещо което си заслужава.
    Ако модераторите са на мнение че темата не е вече за Маранц, моля да я преместят в тема за общо обсъждане.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #23

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Принципно RX-A730 се води от по-високия клас серия Aventage, но пък при него липсват някои неща, налични при 773/775 модела.
    Моя съвет е да тръгнеш от колоните. Избери тях и според техните изисквания за усилвател и твоите за функции ще избереш ресийвъра.
    Това, което си написал като изисквания за ресийвъра го имат и по-евтини модели. Единствения плюс на 1604 е по-малкия размер на височина.

    по-мощен усилвател "търси" и доста по-мощни колони
    В това няма много логика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #24

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Принципно RX-A730 се води от по-високия клас серия Aventage, но пък при него липсват някои неща, налични при 773/775 модела.
    Моя съвет е да тръгнеш от колоните. Избери тях и според техните изисквания за усилвател и твоите за функции ще избереш ресийвъра.
    Това, което си написал като изисквания за ресийвъра го имат и по-евтини модели. Единствения плюс на 1604 е по-малкия размер на височина.


    В това няма много логика.
    Добре,да го кажа по друг начин - Би ли включил ресивър с мощност 150вата на канал на ОТ с мощност примерно 60-70 вата?
    Нали като не съм си в къщи детето ще ги "издуха" като пусне усилвателя "на макс".Сигурно това което търся е доста трудно за намиране - Ресивър с "всички екстри" и не толкова мощен.Поне да не се налага да давам хилядарки за ОТ.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #25

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А ти би ли казал кои колони, които поемат усилвател до 50-60 вата заслужават ресийвър за 1300 лв?
    Всичко, което казвам е с цел да ти спестя едни излишни 400-500 лв. ако наистина си решил да слагаш нисък клас колони.
    Колкото до инцидентното усилване и евентуалното изгаряне на колоните не се притеснявай, хората са го измислили - можеш да зададеш максимална степен на усилване.
    Примерно всички екстри, които искаш ги има Yamaha RX-V673, а е над 300 лв по-евтин.
    Ако се откажеш и от напълно излишната "екстра" 4k upscaling можеш да вземеш и значително по-евтин модел, на който няма да е престъпление да вържеш колоните си.
    Общо взето логиката ти е лишена от всякакъв аудио смисъл, но никой не може да те лиши от правото на грешен избор.

    Пак казвам, тръгни от колоните.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #26

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За Коледа очаквам да се сдобия с "Маранц 5007",та въпроса ми е следния:
    Мога ли временно да му свържа едни ОТ от повредената ми система за домашно кино ,става въпрос за малки ОТ от тези дето ги продават с 5+1 ДВД системите.Мисля да ги включа за център и за съраунд каналите на ресивъра.А за фронтални мисля да ползвам 2 -50 ватови трилентови ОТ "Техникс".Това "изнасилване" е породено от факта,че на този етап не мога да си позволя закупуване на нови подходящи ОТ.Та въпросите са:
    1.Ресивъра ще разпознае ли автоматично какви ОТ има свързани към неговите изходи?
    2.При стартиране на автоматичната калибрация има ли някаква опасност за ресивъра или ОТ?
    3.Ще има ли някакъв ефект от това упражнение ,или временно да си го слушам само на 50 ватовите колони в стерео режим?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #27

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Погледни какви омове са отделните колони и дали съответстват на предписанията за ресийвъра.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #28

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Погледни какви омове са отделните колони и дали съответстват на предписанията за ресийвъра.
    Колонките са модел LHS 36SE5S -4 ома 90 вата (мисля че тия 90 вата не са много реални)
    Модела на ДВД системата е LH RH 361 . Буфера е повреден Работят само малките колонки.
    41yhadxk1qlaa240mt0.jpg
    Този пост е редактиран от Todor; 17-12-13 в 15:13.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #29

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресийвъра го водят, че поддържа колони между 6 и 16 ома.
    Ползвай си домашното кино със стария плеър/усилвател пък като събереш средства за нормални колони тогава го вържи.
    С тия нищо не правиш. Само може да го изгориш.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #30

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет Я да попитам има ли някой запознат със следното явление-Притежавам Marantz SR 5008-много съм доволен от функционалността на този ресивър ,а от няколко дни реших да използвам телефона си като източник за аудио(самсунг галакси нот 3)-записах няколко флака с музика и направих връзка screen mirroring (безжично )на телефона с телевиора ,който пък е свързан с оптичен кабел с ресивъра.Пуснах музика от телефона с Poweramp И О изненада -това бяха и най -добре звучащите неща,които съм чувал с този ресивър в режим СТЕРЕО(pure direct) Звученето е отчетливо по-добро от да кажам пусната музика от usb s флашка към ресивъра или пък през ХДМИ от компютър ,двд или мултимедиен плейър като източници.Флаковете бяха същите ,които използвах за пробата.ИМА ли някой идея защо се получава така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 23:51
  3. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 14:28
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 21:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе