Резултати от 1 до 6 от общо 6

Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #1

    Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    Опитвам се да си намеря втора употреба съраунд рисийвър и проблемът ми е, че Сони моделите, които откривам, поне по упътване нямат ръчна корекция на закъснението на звука. Наистина ли единствените възможни настройки са само или 68ms или 0ms?
    Подробно обяснение:
    В момента ползвам временно рисийвър Yamaha. При първото му пускане бях неприятно изненадан от разминаване между картината и звука. След кратко четене на упътването се оказа, че има настройка за корекция на закъснението на аудио сигнала, така че да се синхронизира с картината. Тази настройка е в диапазона 1-160мс със стъпка 1мс! При мен се оказа, че желаната стойност е около 40мс, като 20мс и 60мс ми дават ясно чуваем НЕзадоволителен резултат!
    Съответно започнах подробно да чета упътванията на всички евентуални рисийвъри, които бих си купил (които са втора употреба, тоест няма голям избор) и съответно Сони-тата ме стресираха с това, че поне по упътване ми се дава възможност само за 0 или 68 мс.

    Съответно втори въпрос - настройките за разстояние до озвучителното тяло от позицията на слушателя могат ли да свършат тази работа?

    Благодаря за вниманието!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #2

    Re:Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    На моя DG510 има AV sync ама само "yes" и "no". Ето shot от manual-a.
    По втория въпрос - " настройките за разстояние до озвучителното тяло от позицията на слушателя могат ли да свършат тази работа? " - откак го имам не съм ги променял , стоят си фабрично на 3 метра . Някоя вечер може да пробвам да видя какъв ефект ще има ако се променят.

    off: каква ямаха ползваш , че аз съм се навил да продавам сонито и да взема една Yamaha RX-V771 или RX-V1071.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #3

    Re:Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    HTR-6030, това доколкото знам е нисък клас, но съм впечатлен и доволен - просто няма как да стане мой...
    Все пак, това е първия съраунд рисийвър, който ползвам по-продължително, така че нямам база за сравнение.
    В сравнение с никакъв съраунд, направо цепи мрака

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Re:Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    Сега погледнах, че DG820 няма проблем със ситхронизацията. Това е модел на 3 години, значи по-новите също няма да имат проблема.

    Пише така в книжката - 0ms to 300 ms - 10 ms per step

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #5

    Re:Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    Нямам опция за този клас рисийвъри - твърде ми е висок (като парички, разбира се). Таванът ми е 300 лв.
    Намерих Denon AVR1906, който даже има самостоятелна настройка на всеки отделен вход, срещу него са група Ямахи. Ще се намери какво

    Днес доста си поиграх да намеря друго решение. Проблемът е, че идеята ми за корекция чрез настройка в рисийвъра на разстоянието до тонколоните пропадна, тъй като 35 мс са около 12 метра разстояние със скоростта на звука...
    След като се поуспокоих, тествах с 68мс както е на повечето по-стари Сонита, и е съвсем преживяемо (във всеки случай така е по-добре, звука леко да изостава, отколкото леко да изпреварва както е при 0мс), обаче аз съм ултрапретенциозен и ме дразни и ще ме дразни винаги, така че....
    Но пък се наслушах на концерти в DTS формат и съм меко казано потресен (като всеки начинаещ).

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #6

    Re:Собственици на SONY surround receivers - Имате ли настройка за "lip sync"?

    Здравейте, имам нужда от помощ. Намерих си ресивер втора ръка Sony str-de875 (http://esupport.sony.com/US/perl/mod...df10#/howtoTab).Въпросът ми е дали си струва, цената е 200 лв.
    Благодаря предварително!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. "denon avr1509" срещу "sony str-dh500"
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-09, 10:19
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе