Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Купих с тонколони и сега какво ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #1

    Купих с тонколони и сега какво ?

    Здравейте на всички !!!!

    От вчера имам тези тонколони:

    http://www.etc-shop.de/dj-equipment/...ro-212/a-2156/

    Какъв усилвател да си взема?
    Ще ги слушам в хола - около 20 м2.

    Около 10 минути ги слушах с Sony STR-DE695 но не ми хареса.

    Моля за мнения и помощ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?


  4. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #3

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Благодаря за предложението, но нямам нужда от смесител.

    Вече имам това

    http://www.behringer.com/EN/Products/502.aspx

    и тези микрофони

    http://www.elektronik-star.de/Auna-F...100m_i1659.htm


  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Как очакваш да ти харесат някакви кръчмарски,долнопробни колони ,за малко пари ,с пиезо пищялка... ? Защо ги купи , за да срутиш блока (не съм сигурен ,че и за това стават) ?

  6. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #5

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Благодаря на модераторите за компетинтните отговори.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Темата трябваше да я пуснеш преди покупката.Сега се опитай да ги продадеш и да си купиш подходящи колони за озвучаване на хола ти,ако искаш да постигнеш по добри резултати.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #7

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Това е як брутализъм , кърти мивки . С какъв акъл си ги купил тия бичмета ? Надали някои ще ти даде идея какво да правиш с тях , освн продажба де . Друг път пиши преди покупката . Без лоши чувства . Поздрави !

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    абе всички пишете "без лоши чувства", но аз, без да съм засегнат, намирам подигравателния ви тон за недостоен

    придържайте се към тона, който искате да бъде ползван и към вас.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #9

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Добре де искаш мнение , даваме мнение и се сърдиш . Не съм имал за цел да се подигравам с теб или с някои друг , ако все пак съм те обидил извиняваи . Сега по същество ,купил си тонколони за профи озвучаване от наи нисък клас , този тип колони искат стабилни мощности , които ти няма как да постигнеш с ресивър , дори и да вземеш някакви мощни стъпала и ги захраниш ,пак няма да си удволетворен ,защото ще ги слушаш само на мощност , при по слаби нива резултата ще е трагичен . Затова всеки препоръчва евентуална продажба и изграждане на нова система . Преди всичко обаче ти сам за себе си трябва да си изградиш една концепция как реално трябва да изглеждат нещата , какви са ти приоритетите и така нататък и след това да пазаруваш . Много хора в този форум могат да ти помогнат със съвети ,ако разрешиш разбира се . За твоите колони аз лично не мога да ти дам разумен съвет за усилвател . Това е положението аз също съм имал доста неразумни покупки
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328435682[/time]_________________________________________________

    А извинявам се не видях , че забележката е от администратор

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #10

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Julian Yordanov,
    Наистина малко те взеха за мезе, ама едва ли може да се очакват други отговори на въпрос "Купих с тонколони и сега какво ?".
    Това са колони за разнасяне по купони, които да правят дандания, не колони за слушане на музика в домашни условия. Можеш да потърсиш подходящо крайно стъпало за тях, има добри предложения на старо (ново за тези колони не бих могъл да измисля, което да им пасне по цена), но вероятно накрая пак няма да си доволен. Затова всички ти препоръчват да продаваш и да купиш нещо по-подходящо за домашни условия.


  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Цитат Първоначално публикувано от yotce
    ......., не колони за слушане на музика в домашни условия. Можеш да потърсиш подходящо крайно стъпало за тях, .............но вероятно накрая пак няма да си доволен.
    Това наистина е първата нормална препоръка към въпроса!
    Цялата концепция при DJ оборудването е да предава музиката със достатъчно добра динамика и сила, рядко има за цел да пресъздава вярното изпълнение. При този ценови клас, е в пълна сила това твърдение. Голяма мощност на колоните изисква наистина професионален усилвател. Има добри предложения на крайни стъпала по 400-500 лева, купи си едно такова. Но както казах по горе няма да се получи нищо по-добро от това да си озвучаваш двора. ..... Както и аз направих с инвестиция от 500 лева......

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #12

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    O.К. момчета разбрах.

    Наистина съм направил голяма простотия като съм купил тези тонколони.
    Мислех си, че колкото са по-мощни и големи - толкова по-добър звук ще изкарат.

    Бихте ли ми казали каква мощност ще е подходяща за 20 м2, като там често ще се вихрят купони ?

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    2 x. 60-120W

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    С колони с прилична чувствителност, не повече от 20 вата RMS, над това в 5х4м ще е просто нетърпимо, стъклата ще дрънчат, витрини, мебели....и всичко става една какафония. Визирам средностатистически неакустично обработен хол.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Re:Купих с тонколони и сега какво ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    С колони с прилична чувствителност, не повече от 20 вата RMS, над това в 5х4м ще е просто нетърпимо, стъклата ще дрънчат, витрини, мебели....и всичко става една какафония. Визирам средностатистически неакустично обработен хол.
    20 ватови колони.... означава да ги слушам на не повече от 15 да кажем - крайно недостатъчно за всеки уважаващ себе си рокаджия. Пенсионерски избор: )
    Продължавам да държа на 60-120W.
    В нас съм с една 100-ватова ямаха и 150 ватови Infinity Primus.
    Не често, но се е случвало с кеф да ги слушам на около 70-75% от мощността им. За какви 20 вата иде реч...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  2. Купих си този ФИЛИПС - въпросче?
    От LEGAL във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 18:02
  3. Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?
    От stenliivanov във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-11, 16:50
  4. Отговори: 24
    Последно: 03-09-07, 13:20
  5. HBO е тук? Сега какво следва?
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-02, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе