Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тих звук от ресивър!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #1

    Тих звук от ресивър!

    Здравейте, имам ето този ресивър Sony STR DE597 http://reviews.cnet.com/av-receivers...-30788123.html




    и тези колони за домашно кино Sony SA-VE705 (Pascal) http://gdgt.com/sony/sa-ve705/



    Проблемът ми обаче е, че свирят много тихо. Например, усилил съм ресивъра на 30(от възможни 70) и едвам, едвам се чува звукът от колоните на ДВД филм с 5.1 канален звук. ДВД-то съм го свързал посредством коксиален кабел от DVD Coax Output на двд-то към DVD Coax Input на ресивъра. Свързвах и други уреди, но звукът си е същия-слаб. Знам, че е слаб по простата причина, че съм използвал тази конфигурация с колоните и ДВД-то на друг ресивър и звукът беше много добре. Въпросът ми към по-разбиращите колеги е-аз ли бъркам някъде или има някаква защита, която се е включила в ресивъра с цел да запази колоните или пък нещо друго, не знам, но Ви моля за помощ, тъй като сам доста бос, както се вижда.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Тих звук от ресивър!

    Kакво е ДВД-то ? Да не е намалено от него ? Пробвал ли си рисийвъра с други колони и дали свири нормално ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #3

    Re:Тих звук от ресивър!

    Пробвах ресивъра с друго двд и е също така тих звукът. Гледах в упътването да няма някъде нещо за намаляване, но не видях такова. Мисля, че параметрите на ресивъра и колоните са съвместими, но вие ще кажете дали е така. Също така прочетох в упътването, че дават освен аудио кабелите да се свързва и този за видеото. Това малко ми е неясно. Нали все пак ресивъра преработва само аудиосигнала или?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Тих звук от ресивър!

    А като усилиш на 60-70 чува ли се ? Пробвай да оставиш вързани само лява и дясна колонка , изключи всякакви съраунд режими и остави рисийвъра на стерео и кажи как е .

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #5

    Re:Тих звук от ресивър!

    виж на менютата на dvd плейъра или дистанционното му откъде се регулира (output) volume. може да си го натиснал без да искаш и да си намалил силата на сигнала на изхода.
    според модела volume на dvd плейъра трябва да бъде или 100% или 0dB.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #6

    Re:Тих звук от ресивър!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    А като усилиш на 60-70 чува ли се ? Пробвай да оставиш вързани само лява и дясна колонка , изключи всякакви съраунд режими и остави рисийвъра на стерео и кажи как е .
    Като го усиля се чува-да, но не е колкото трябва силно. Когато е под 15 не се чува звук.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re:Тих звук от ресивър!

    Пусни РАДИО в режим стерео и кажи какви се чува.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Re:Тих звук от ресивър!

    Да няма включен някой "нощен " режим?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #9

    Re:Тих звук от ресивър!

    Както колегата Svetlio1 е предположил,има
    Additional Features -Midnight Mode , A/B/A+B speaker switch , Digital signal format auto detection / auto switching
    Погледни в менюто на ресийвъра и го изключи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 05-10-14, 18:51
  2. 5.1 звук от лаптоп Lenovo Y580 към ресивър Yamaha
    От mi6letata във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-14, 16:26
  3. не мога да изкарам 5.1 звук - лаптоп+ресивър
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-14, 09:31
  4. Звук от телевизора по HDMI кабел в AV ресивър
    От borkosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-12, 16:47
  5. Звук ПС-ЛСД
    От zaqza във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 11
    Последно: 10-01-09, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе