Резултати от 1 до 12 от общо 12

Звук ПС-ЛСД

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #1

    Звук ПС-ЛСД

    Свързал съм пс-то с телевизора посредством DVI-HDMI кабел.
    На много места четох че не е възможно да се пусне и звука през него.
    Видеокартата ми е Geforce 8500 GT 256Mb DDR2.
    Днес попаднах на това :
    Description: The NVIDIA GeForce 8 Series graphics card supports HDMI with audio integration solution. With a DVI-to-HDMI adapter and an extra signal cord through the bracket, audio source from sound card (S/PDIF) can be integrated into HDMI interface by simply plugging the cord into the pinhead located on graphics card. Only 1 single HDMI cable is required while streaming audio/video data to flat-panel display devices, such as Plasma/LCD TVs, or projector. Nvidia TurboCache technology shares the capacity and bandwidth of dedicated video memory and dynamically available system memory for turbocarged performance and larger total graphics memory
    Някой може ли да го преведе и да ме осветли по въпроса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Звук ПС-ЛСД

    За да стане ти трябва да свържеш HDMI to HDMI
    ако картата ти има HDMI то трябва да си намери и звукови драйвери на видеокартата.
    после ти трябва да си активираш от контрол панела да плейва digital соунд
    и това е общо взето

    8500 не съм виждал с HDMI

    Ето на тази има HDMI
    http://picbg.net/img.php?file=15ae7b1649131b5f.jpg

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Описание: NVIDIA GeForce 8 серия графични карти поддържа HDMI с вградено аудио. С DVI-към-HDMI адаптер и допълнителен сигнал от кабел свързващ (S/PDIF)-а на звуковата карта и видео картата, звука може да се интегрира в HDMI интерфейса. По този начин само по един кабел (HDMI ) ще се предава видео и аудио сигнала към устройства като Плазма/LCD телевизори или проектори. .......................

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #4

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Описание: NVIDIA GeForce 8 серия графични карти поддържа HDMI с вградено аудио. С DVI-към-HDMI адаптер и допълнителен сигнал от кабел свързващ (S/PDIF)-а на звуковата карта и видео картата, звука може да се интегрира в HDMI интерфейса. По този начин само по един кабел (HDMI ) ще се предава видео и аудио сигнала към устройства като Плазма/LCD телевизори или проектори. .......................
    Благодаря.И аз така си го превеждам , но техническият ми английски малко куца, и не бях сигуре.
    Значи все пак може през DVI изхода на видеокартата да излезе звук.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #5

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Ако имаш SP/DIF вход и съответните опции в драйверите. Такива видео карти обаче са срещат рядко. Обикновенно НЕ МОЖЕ да се пусне звук по кабела. Видео картите на NVIDIA които го могат са по скоро изключение отколкото правило. От цялата работа спестяваш един кабел, което не знам колко голяма екстра е. Иначе с кабел от звуковата карта до входа на телевизора и имаш звук.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #6

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Ако имаш SP/DIF вход и съответните опции в драйверите. Такива видео карти обаче са срещат рядко. Обикновенно НЕ МОЖЕ да се пусне звук по кабела. Видео картите на NVIDIA които го могат са по скоро изключение отколкото правило. От цялата работа спестяваш един кабел, което не знам колко голяма екстра е. Иначе с кабел от звуковата карта до входа на телевизора и имаш звук.
    Абсолютно си прав. Проблема тук обаче е, ако имаш единствен изход за звук (на аудио картата или на дъното) и към него примерно вече е включено нещо друго- да речем накаква система 2.1 или 5.1 както е при мен. Някои са си вързали аудио уредби. Налага се да се превключва, което е доста неудобно, досадно, а и опасно в някои случаи. Има разни разклонители, мо обикновено са китайски боклуци и се чува пукане или шумове, не си заслужава

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #7

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Имам 8800ГТ (XPertVision 8800GT) и съм пуснал звук по хдми.
    Става с допълнително кабелче (дойде си с видекартата) SPDIF coaxial към S-Video изхода на видеокартата (в този случай S-Video изхода е вход за цифровия звук). Видеокартата си ги "смесва" и по хдми кабела си вървят звук и картина едновременно.

    Това е при Нвидиа.

    При АТИ (новите карти) инсталират допълнителен аудио драйвер по който си течт хдми-хдми картина и звук. Май само в настройките трябва да избереш съответния SPDIF изход (ATI).

    Екстрата е че ако имаш читав ресивър с хдми вход/изход - ресивъра си "взима" звука и го пуска през 5.1 колоните. Удобно и без 10ки кабели навсякъде.


    Сега се сетих - Виста не позволява едновременно активни аналогови и цифров изход. Трябва в sound менажера да се сменят ръчно. Има някакъв фикс в нета за реалтек ХД аудио за едновременно активни изходи, но не е много читав.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #8

    Re: Звук ПС-ЛСД

    ще пробвам, аз съм с АТИ 3850, а звука ми е от дъното Asus M3A.
    Сега се замислих, май и аз имах в кутията кабел S-wideo

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #9

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    ще пробвам, аз съм с АТИ 3850, а звука ми е от дъното Asus M3A.
    Сега се замислих, май и аз имах в кутията кабел S-wideo
    За тази карта би трябвало да има още едно аудио устройство (не ти трябват допълнителни кабели) - просто отвори "Sound and Audio Devices" контрол панела и направи настройка "ATI..." да е default звуковото усторйсвто. Би трябвало да стане. Това е най-простия начин, но е неудобно -> ще ти изчезне звука от тонколоните на компутера.

    По добрия начин -> AC3Filter и FFDShow Audio позволява да се избере аудио устройство (някъде в настройките им) - там също може да избереш ATI audio и пак става работата.


  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #10

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Идеята е да работят и двете
    Май няма да ме огрее

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #11

    Re: Звук ПС-ЛСД

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Идеята е да работят и двете
    Май няма да ме огрее
    Определено НЯМА да те огрее да ползваш и двете едновременно! Или аналоговия или цифровия изход!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Re: Звук ПС-ЛСД

    номера става с програми които могат да възпроизвеждат звук на изход различен от дефолтния ,като winamp примерно .. аз гледам филми и слушам музика с него ,с оптика към ресивъра направо .. а като играя игри ползвам слушалки без да сменям дефолтния изход

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Звук 5.1
    От staf4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 03-01-12, 17:38
  2. Звук
    От brols във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 01-04-09, 22:12
  3. Звук
    От kris11 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-09, 14:55
  4. Звук
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-07, 10:09
  5. AC3 ЗВУК !!
    От vesmes във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-03, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе