Резултати от 1 до 14 от общо 14

Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #1

    Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    След доста четене, избора ми се свежда до тези два ресивъра. Интересува ме единствено кой „свири“ по-добре и имат ли проблем при връзка през HDMI с АMD HD 7750. Колоните – Monitor Audio BX2 (три на фронта) + 2 самоделни суба. Ще се слуша музика/филми bluray – 50/50. Според ревюто на CNET предимството е за Denon:http://reviews.cnet.com/av-receivers...4647681-2.html
    Според What Hi-Fi, Yamaha e по-добра: http://www.whathifi.com/review/yamaha-rx-v671
    А според вас?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #2

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Пика на слуховите възприятия при хората е между 15-18 годишна възраст. Оттам нататък започва спад обусловен от възрастта (преимуществено във високите честоти), като се оказва, че на всичко отгоре е и сексуално обусловен (35 г. жени чуват по-добре от техните връстници).
    http://www.agingsociety.org/agingsoc...df/hearing.pdf
    https://webgate.ec.europa.eu/sanco/h...s/Hearing_loss
    поради подобни и ред други причини е най-добре (при възможност), човек да се опита да чуе сам за себе си визираните артикули, за предпочитане в една и съща обстановка, в идеалния случай там където възнамерява да ги слуша като звено от неговата аудио система, и да си направи сам извода НЕ/музикални базирани на възраст/пол/персонални качества за звукови възприятия.
    за неверниците - прост, но достатъчно състоятелен тест да проверят слуха си:
    http://www.freemosquitoringtone.org/


  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #3

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Ами с този тест и наличната ми техника чувам 17.7kHz. При това положение - кой от двата ресивъра да избера?
    Шегувам се, за съжаление нямам възможност да ходя да слушам и да сравнямвам.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Предполагам си наясно, че едва ли има еднозначен отговор на въпроса ти.
    При положение, че не планираш да правиш пряко сравнение на двата модела /не че има как/ може да подходиш чисто практично и субективно - да се довериш на някой потребител, на някое ревю, цена, външен вид, екстри.

    Имай предвид, че и двата модела вече си имат наследници от 2012.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #5

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Новите модели ги гледах, но не видях някакво изменение в посока по-добро качество на звука (поправете ме, ако греша). Другите неща, като ъпскейл на видеото до 4к например, не ми вършат работа. Броя на HDMI входовете са ми достатъчни. Сега прочетох, че Denon има общо взето повече проблеми при връзка на компютър през HDMI, това накланя везната в полза на Yamaha. Също и не поддържал HDMI pass through в стендбай. Някой с Denon може ли да потвърди?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    И двата модела го имат това като възможност - при ресийвър на стендбай да пренасочват звука към телевизора.
    За Ямахата съм сигурен, а за Денон така го разбирам от ръководството.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #7

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Цитат Първоначално публикувано от ton4f
    Ами с този тест и наличната ми техника чувам 17.7kHz. При това положение - кой от двата ресивъра да избера?
    Шегувам се, за съжаление нямам възможност да ходя да слушам и да сравнямвам.
    поздравления - млад човек, или зрял човек целунат от съдбата?
    ако се върнем на 'музикалността' - предполага се такова качество на усилвателя, а не различните режими на процесора които осезаемо влияят на звука.
    идеалния усилвател се представя като straight wire with volume pot, демек жица с потенциометър за усилване, т.е. не би трябвало да придава никаква окраска (било то и 'музикалност') на оригиналния материал. когато човек зачете тестовете и форумите за аудиокомпоненти, ще попадне само на цветисти и поетични прилагателни - airiness, musicality, openess, blackness (low noise threshold), slam...
    от гледна точка на това което ще чуе слушателя, пък бил той и със 'златни' уши, оказва се че съвременните усилватели калибрирани в рамките на +-0.5 dB (усиления звук дава измамно чувство за 'по-качествено') звучат еднакво при ABX тест (А усилвател/В усилвател/Х случайно пускане на един от двата):
    http://tom-morrow-land.com/tests/ampchall/index.htm
    ползвал съм Yamaha/Denon/Onkyo/Bryston от различни поколения и класове, и без да съм правил гореописаните тестове, съм склонен да приема, че подходящо калибрирани са трудно (ако изобщо) различими.
    толкоз за музикалността.
    както е описал lazarus18 - бюджет, екстри и т.н.

    съгласен също че новите модели в същия клас освен някой gimmick, не предлагат нищо съществено, дори са стъпка назад в някои отношения - напр. Onkyo 5009 има multi ch inputs, Onkyo 5010 вече ги няма.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #8

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Търся възможно най-добро звучене в Pure direct режим, никога не съм ползвал разните украшения - зали, игрища и т.н. Той звукорежисьора, ако е искал нещо да звучи като в църква, примерно, го е направил, няма нужда да се правим на по-умни от него. Тъкмо се бях навил на Yamaha-та и гледам и не вярвам на очите си: Няма cut-off за всеки говорител по отделно. Или поне за фронта и съраунда по двойки. Има един общ crossover за всички говорители. Значи ако сложа за съраунд (както и смятах временно да направя) малки OТ с долна граница 150Hz, всички, включително и тези на фронта ще се резнат до толкова, макар, че могат повече?! Това ще усложни напасването на баса към помещението. Освен това Denon има и еквалайзер за субуфера...

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #9

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Цитат Първоначално публикувано от ton4f
    Търся възможно най-добро звучене в Pure direct режим, никога не съм ползвал разните украшения - зали, игрища и т.н. Той звукорежисьора, ако е искал нещо да звучи като в църква, примерно, го е направил, няма нужда да се правим на по-умни от него. Тъкмо се бях навил на Yamaha-та и гледам и не вярвам на очите си: Няма cut-off за всеки говорител по отделно. Или поне за фронта и съраунда по двойки. Има един общ crossover за всички говорители. Значи ако сложа за съраунд (както и смятах временно да направя) малки OТ с долна граница 150Hz, всички, включително и тези на фронта ще се резнат до толкова, макар, че могат повече?! Това ще усложни напасването на баса към помещението. Освен това Denon има и еквалайзер за субуфера...
    по спомен Pure direct ползва обработката на DAC на front end устройството, а не вградения/ите DAC в рисийвъра. освен това Pure би трябвало да значи изключване на видео частта с цел намаляване интерференциите върху аудио частта, но нерядко Pure значи че видео частта е включена и си работи, но излъчва черен екран (blanking). за да се ползват вградения/ите DAC в рисийвъра (ако са по-добри от тези на front end) режима би трябвало да е Stereo или другите подходящи за съответния входен формат.
    crossover (cut-off) по THX спесификациите е 80Hz за успешна интеграция на sub, ако съраунд не могат да възпроизвеждат <150Hz, те просто нямат да могат да го правят независимо от настроения cut-off на друга стойност.
    винаги за предпочитане е crossover (cut-off) да може да се настройва индивидуално за отделните канали общо взето в рамките 40-200Hz, обичайно с 10Hz стъпка.

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #10

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Мммм, Denon... Взимай Yamaha-та. По-кратко и ясно от това - здраве!
    ... и да почерпиш

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #11

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Взех Ямахата. Имам проблем. DTS-HD MA дропва звука на безразборни интервали за част от секундата. Източника е HTPC с AMD HD 7750. Файловете - BluRay и mkv. Доколкото разбрах от нета проблема е handshake м/у устройствата и да пробвам с по-качествени кабели, но няма гаранция, че ще стане работата. Някакви идеи?

    п.п.: Става въпрос за HDMI кабелите. Някакви отзиви за този: http://hama-bg.com/bg/product-view/6918.html?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    Колко ти е дълъг кабела в момента?
    При подобен проблем обикновено трябват проби. Обикновено по-качествен кабел е решение, но има случаи на обратното.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #13

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    От компютъра до ресивъра - 5м. no name. От ресивъра до телевизора - 3м. no name.
    Пробвах с оптичен кабел. Там пък се оказа, че не се поддържат HD форматите. Ще купя скъпи кабели HDMI. Ако не стане работата, ще купя BluRay плеър, да видя там как ще е. Ако пак не стане работата ще сменям Ямахата (с какво ли, доколкото разбирам проблема с audio drop-out не е само при тях) или видеокартата? Който е измислил HDMI интерфейса заслужава да бъде пречукан с камъни.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re:Кой е по-музикален: Denon AVR-1912 или Yamaha RX-V671?

    По-скоро проблема ти е от видео картата, но опитай все пак с друг кабел.
    Пък проблема може и да не е от handshake, а от драйвери, настройки и кой знае какво друго по компютъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам DENON AVR-1912 - ПРОДАДЕН
    От vanko21 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-06-12, 18:02
  2. Продавам ресийвър за домашно кино DENON AVR-1912
    От vanko21 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-04-12, 18:04
  3. Denon 1912 и MA BX 5.1
    От vizko във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-12, 16:32
  4. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  5. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 02:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе