Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By Vanquished
  • 1 Post By p0ckata

колони, стерео ресивър и CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #1

    колони, стерео ресивър и CD

    Здравейте, решил съм да си озвуча хола с 2бр. стоящи колони до 100-150W, може би JBL до около 700лв. едната. Чудя се обаче какъв стерео ресивер да си взема до около 1000лв. и какво CD (не знам ако си взема DVD или BR, дали ще могат да четат CDта със същото качество) и ако може да четат MP3 ще бъде добре, макар че мога да му забода на единия от входовете аудиото от компютъра. Всъщност като се замисля, доста неща ми убягват. Четох голяма част от темите, но те са ориентирани повече към домашно кино и съраунд звук, пък аз предпочитам аудио и стерео. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Koлко кв/м е хола ? За 1400 лв избери друга марка . Защо стерео-ресийвър(Радио слушаш ли?По-добре отделно си намери втора употреба тунер),а не чист стерео усилвател ? 2500лв за аудио и да слушаш МП3 ???
    wrathchild и svetlio1 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #3

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Хола ми е 20кв.м, Ами да, от време на време слушам радио. Ами нещо като го нямам на CD, защо да не си го пусна на мп3, като за начало. Каква друга марка би ме посъветвал да избера?

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Защото ще дадеш една бала пари дет се вика и като си пуснеш МП3 ще се ..... на метеното явно това има предвид колегата а иначе KEF Cerwin vega Tannoy и т.н.
    wrathchild одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Колега, послушай съвета на Vanquished и p0ckata и забрави за mp3. Ако искаш качествено стерео, форматите са flac/ape/wv/alac. Това което го нямаш на CD можеш да го пуснеш от компютър, като за целта се снабдиш с добра звукова карта или USB DAC. За озвучителни тела бих добавил марките Monitor audio, Klipsch и Mission.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #6

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    В началото си представях нещо такова Studio 190CH - JBL и такова HK 3490 - Harman Kardon. Сега вече съм малко по-объркан. МП3 така или иначе ще слушам в краен случай, така че нека да не го коментираме това. Някои от тези колони, които ми предлагате, са със заден бас рефлекс, което не знам дали ще ми е удобно, защото мисля да ги слагам близо до стената.

    Сега се заглеждам по тези http://store.avguide.bg/index.php?di...oduct_id=30076.
    Този пост е редактиран от spiritch; 27-12-12 в 00:20.

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Такива колони никога не се слагат до стената трябва да има отстояние за по качествено звучене и това което си пуснал като линк незнам дали си видял но е цена за брой не за чифт.

    Задължително е да прослушаш колоните и усилвателя преди да ги вземеш за да не останеш разочерован после.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    цена за брой не за чифт.

    Задължително е да прослушаш колоните и усилвателя преди да ги вземеш за да не останеш разочерован после.
    Цената си е за чифт

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #9

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Несъм догледал явно.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #10

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD


  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #11

    Отговор: колони, стерео ресивър и CD

    Забрави за домашни ОТ на JBL.
    Втората ти идея за стерео усилвател + DAC е по-добра за слушане на музика от PC или CD.
    Слушането на т.нар. lossless формати (flac, ape, wav...) от компютър става все по-разпространена и наличието на DAC почти задължително.
    NAD като марка са едни от "харесваните" усилватели от множество потребители.
    За стая 20 м2 е по-добре да си вземеш букшелф ОТ, но имай в предвид че за оптимално качество на звука трябва да стоят на стойки.
    Най-общо казано чифт букшелф ОТ е по-доброто решение от стоящи ОТ, ако са на една и съща цена.
    Ако ще вземаш мрежов мултимедиен плеер трябва да съобразиш начина за свързването му и качеството на вградения в него DAC, ако ще го използваш като междинно звено между РС и усилвателя.
    Нелоши букшелф ОТ с преден басрефлекс и бюджет 1000 - 1500 лв. са:
    B&W 685, Focal Chorus 806V, Klipsch Reference RB-81 II (последните предимно за любители на рок или по-твърда музика).
    Разбира се има и много други и всеки модел има различно звучене от другия и ако можеш иди и слушай някъде избраната от теб комбинация или си задай въпроса в сайта на avguide.bg.
    Там не отказват съвети за избор при определен бюджет.

    Успех в избора.

    п.с.1 В последствие видях, че си задал въпроса си вече и в avguide.bg
    Този пост е редактиран от Capt_Flint; 02-01-13 в 16:31.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  2. Продавам изключително запазен стерео ресивър Sony STR-DE197
    От ivailoinj във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-12, 08:05
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  5. Съвет за стерео ресивър+колони до около 2000 лв.
    От kotlon във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-09, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе