Резултати от 1 до 11 от общо 11

Кое е по-добрият вариант за CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Кое е по-добрият вариант за CD

    Ще ми се да чуя и други обосновани мнения, става въпрос за:

    Panasonic DVD-S49, като цяло никак не лоша машинка и не чак толкова евтина за DVD.

    S49.jpg


    или Philips CD721, чисто CD но по-старо като производство само да спомена че оптиката му е сменена с чисто нова и то оригинална за модела.

    978feb08663e4743f1048c21615a480f.jpg

    Най вече ме интересува при равни условия кое би трябвало да възпроизведе по-качествен звук при възпроизвеждане на CD.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Само да питам Филипс-а като е по стар модел има ли някакъв цифров изход -коаксиал ? И как възнамеряваш да свържеш към ресивър плеъра.За Панасоник-а съм сигурен ,че има.Всъщност S-49 ката имаше и оптика май.На времето бе скъп двд плеър поради аналоговите 5+1 изходи,което не те вълнува. Бих взел Филипс-А ,ако беше малко по нов модел за слушане на музика ти трябва CD с възможно най добър ЦАП ,а не някакво двд .Но в случая май панасоник ще се окаже по добър вариант заради цифровите изходи.Двете устройства имат сигурно 10 години разлика и са с различни предназначения.Както и различно изпълнение.
    Този пост е редактиран от granity; 06-02-13 в 21:45.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Филипса няма цифров изход. Ами чел съм че най-добър звук за възпроизвеждане на CD може да се изведе точно от аналоговите 5+1 изходи като се подвържи към аналоговите 5+1 входове на ресивъра, в това м/у другото много хора се кълнат че е така. За възпроизвеждане на DTS вече е друга тема.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Чел си ,ама ти така и не казваш с какво ще го свързваш как и защо.Трябва да гадаем каква е цялата идея.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Ами цялата идея е по скоро любопитство, не е на живот и смърт както се казва.
    Значи ситуацията е следната: Притежавам и двете машини и ми се ще да освободя малко място в музикалния си шкаф та искам да пенсионирам трайно едното но не мога да преценя кое да бъде. Ресивъра не е нищо особено, но какво да се прави филмите и музиката са с равен приоритет така че.... Pioneer VSX 915

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    31
    #6

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Здр,
    Защо не вземеш нещо такова като компромис и за двете - бюджетен компонент Denon DVD-3910 SACD/DVD
    Маже и по-новите модели - Denon DVD-A1XV ще е супер и като цена!(малко по-скъпо)
    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Ако става дума за слушане на музика, категорично Филипса. Имам неговия близнак, само че Марантц и в директно сравнение с доста двд плеъри, включително и висок клас панасоник, също и разни чисти CD плеъри се оказа, че марантца свири в пъти по-добре. Оптиката в случая има значение, но много повече трябва да се обърне внимание на дака, който на конкретния филипс е по-добър. Затова имам два двд плеъра и един чист CD плеър. Всяко върши неговата си работа.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    След доста слушане ослушване и сравнение на двете техники и аз стигнах до извода че Филпса си е по добър за слушане на CD, така де той друго и без това не чете и в крайна сметка ще си запази мястото в музикалния шкаф и за на пред.

    Сега обаче възникна друга чуденка, за какво иде реч: Понеже кабела за подвързване към ресивъра излиза директно от плеъра
    75589617_6_644x461_hi-fi-philips-cd721-proigryvatel-s-pultom-_rev003.jpg
    ми се струва доста обикновен и ми се ще да го подменя с нов, примерно с:
    Musicworld.bg - Proel HPC300 или Musicworld.bg - Proel HPC305 като ще използвам и Musicworld.bg - Proel MRCA25RD HED
    Обаче не знам реално ще има ли някаква полза от смяната на кабела и ако да то кой от двата кабела е за предпочитане.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #9

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Доколкото виждам от снимката, не бих пипал кабела. Ще вземе да попаднеш на някой оцветен алуминий. Днес си направих SPDIF кабел от много стар антенен кабел, с отлична медна оплетка и истинско медно жило.
    От предложените кабели 305 по характеристики е по-добър.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #10

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Филипса е много добър плеър с DAC TDA 1545A - наследник на легендарния TDA 1541 и класическа оптика. Има потенциял и за модификации, но и така си е много добър. Ако имаш желание ето мнение от едно светило за единтичния CD710: Philips CD 710

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #11

    Отговор: Кое е по-добрият вариант за CD

    Хаааа този път реших преди да барам да проуча въпроса и май-добре направих . В повечето случаи първо барам и после търся някакъв разумен довод що без причина съм прецакал нещата ама.... .

    Между другото и на мен ми попадна тази статия докато умувах какво да правя, взех окончателното решени - няма да го съсипвам. В крайна сметка си ми остава първи избор (най-отгоре в музикалния шкаф) за музиката. До сега имах възможност с две техники да го сравня и както се казва си ги надсвири от всякъде а е поне с 10 лета по-дърто от тях.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кой е най-добрият режим?
    От Tonyo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-14, 15:27
  2. Отговори: 7
    Последно: 04-10-10, 18:50
  3. Наи-добрият ISP :)
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 24-06-01, 16:39
  4. Timeport е най-добрият тел. за 300 лв.!
    От Pecho във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 07-06-01, 16:04
  5. Кой е най-добрият Firewall?
    От mitsy във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-01, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе