Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Закупуване на ресийвър в Германия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #1

    Закупуване на ресийвър в Германия

    Здравейте,
    в командировка съм в Германия още месец и ми се иска преди да тръгна наобратно да взема един ресийвър за домашно кино среден клас оттук. Четох доста теми и се пообърках , но на доста места видях че за малко по- стари модели цените в Германия ги свалят а в БГ си стоят същите.
    Та ще ми е първият ресийвър, колони ще избирам след това. Ще вържа към него ХД плейъра, компа , може би и някоя конзола. Та гледам да има поне 4 ХДМИ входа. Незнам дали 5.1 или 7.1
    Може ли да ми помогнете малко с избора :
    HARMAN KARDON AVR 160 / 7.1 RECEIVER / HDMI / BESTZUSTAND / TOP !!! 282925078092 | eBay
    Pioneer HTP-SLH600 Slim Line Soundbar + Subwoofer + VSX300 Amplifier **RRP=£749 | eBay

    Иска ми се да е нещо до 450-500лв . Незнам дали има смисъл да се изхвърлям повече, при положение че все още съм лаик .

    Благодаря предварително,
    Жоро

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Аз бих се огледал за някой модел на Onkyo ! Избора на колони е по-сложен и щом си в немско се огледай за някой комплект на Teufel .
    Не всички продукти имат европейска гаранция и в БГ могат да възникнат проблеми , ако нещо се наложи .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #3

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Аз бих се огледал за някой модел на Onkyo ! Избора на колони е по-сложен и щом си в немско се огледай за някой комплект на Teufel .
    Не всички продукти имат европейска гаранция и в БГ могат да възникнат проблеми , ако нещо се наложи .
    За усилвател щще гледам, но сега ме зариби с тая марка колони. Не я бях чувал. Тук в ибей гледам са намалени доста виж :
    TEUFEL 1 Paar Säulenlautsprecher CL 200 FR Lautsprecher Boxen Speaker | eBay
    Teufel Motiv 10 Dipol Lautsprecher Boxen Speaker Paar aus dem Motiv 10 OVP 4048945504500 | eBay
    Teufel Lautsprecher T 210 F Walnuss (Paar) Boxen Speaker aus dem Theater 200 MK2 4048945001566 | eBay
    Teufel M 420 C Centerlautsprecher Lautsprecher Hybrid Speaker Center OVP | eBay
    Има различни вариянти може ли да ми кажеш кое за какво би се ползвало?

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Колоните са си немски и производителя си ги продава .

    Питаш мен , ти трябва да си добре с немския , нали си там ?
    Това са части от комплекти и затова са с ниски цени . Не те съветвам да си събираш системата за озвучаване от тях , доста са различни . Виж в сайта на производителя какво предлага и тогава си решавай . Колоните може да си ги купиш и в БГ ( не точно тази марка ) , но в немско има по-богат избор , просто ти дадох идея .
    Избора на колони , не е лесен и зависи от много фактори , но и каквото да си избереш е добре , да не казвам задължително , да се чуе наживо .
    Този пост е редактиран от logic; 27-09-13 в 15:12.

  6. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #5

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Цитат Първоначално публикувано от TheValidator Виж публикацията
    Здравейте,
    в командировка съм в Германия още месец и ми се иска преди да тръгна наобратно да взема един ресийвър за домашно кино среден клас оттук. Четох доста теми и се пообърках , но на доста места видях че за малко по- стари модели цените в Германия ги свалят а в БГ си стоят същите.
    Та ще ми е първият ресийвър, колони ще избирам след това. Ще вържа към него ХД плейъра, компа , може би и някоя конзола. Та гледам да има поне 4 ХДМИ входа. Незнам дали 5.1 или 7.1
    Може ли да ми помогнете малко с избора :
    HARMAN KARDON AVR 160 / 7.1 RECEIVER / HDMI / BESTZUSTAND / TOP !!! 282925078092 | eBay
    Pioneer HTP-SLH600 Slim Line Soundbar + Subwoofer + VSX300 Amplifier **RRP=£749 | eBay

    Иска ми се да е нещо до 450-500лв . Незнам дали има смисъл да се изхвърлям повече, при положение че все още съм лаик .

    Благодаря предварително,
    Жоро
    от предложените,,,,,,,,,,,хармъна,,,,,,,,,,,с 2х_буу-ки,,,,,,примерно...........

    Polk Audio RT25i Bookshelf/On-Wall Speakers -real black oak finish w/wallmounts | eBay

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #6

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Колега maxim7 , направо го хвърляш в тъча . Човека иска колони за дом.кино , не за стерео . Ще му е зор да ги комбинира .
    А за Хармана - за тези пари или малко отгоре се взима чисто нов ресивър . Примерно това - цък ! Давам пример с тази марка , понеже у нас , вносителя има високи цени , а другите марки се продават на цени , близки до тези в Европа - примерно Pioneer , Yamaha , Denon .
    Този пост е редактиран от logic; 27-09-13 в 22:00.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #7

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Разходих се по магазините тоя уикенд че уж имаше намаления , но нямаше нищо което да ми хареса.
    @logic - Онкиото което препоръчваш го има за 280 евро, незнам колко е в БГ. Гледах разни модели на Ямаха, но цените тук са същите като в БГ и по- добре като се прибера.
    Tuefel ги разгледах , за 1000 евро има страхотни колони , но ми идва много . Ето някъ бюджетен вариянт - Consono 25 Mk3 "5.1-Set" - Lautsprecher Teufel
    Целта на темата беше , ако може от Германия да си донеса нещо което в БГ е много по- скъпо и си струва да се вземе оттук .

    - - - - - - - - - -

    Това вариянт ли е?
    http://www.ebay.de/itm/Onkyo-HT-S-35...item5af546765a

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Колега , този модел Онкио ( от линка ) в БГ е между 700-800 лв продажна цена . Аз също съм с Онкио и то купен от Германия по същата причина -неоправдано високи цени в БГ .
    Незнам колко голямо помещение ще озвучаваш , но този модел на Дявола ( Teufel ) е добър и си пише до колко м2 е препоръчителен .

    Вариант е , като модел е малко старо , но си е ново като техника . В БГ има по-високия модел , но е 1500 лв !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #9

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Стаята е не повече от 20 кв. м.
    Хммм ресийвър и Дяволите ще ми излезе малко над 1000лв . , а Сета от ибей е под 600 .... Може би добре за старт , в един момент като знам какво искам ще се сменя .

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #10

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Има логика !
    За 20м2 каквото и да вземеш , ще свири , говоря аудио-видео техника , а не колонки за компютър . Аз имам един комплект 5.1 колони на JBL , купен от немско за 300 лв преди години ( у БГ беше над 800лв ! ) и дрънка още и до здраво в стая 15м2 .

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Цитат Първоначално публикувано от TheValidator Виж публикацията
    Целта на темата беше , ако може от Германия да си донеса нещо което в БГ е много по- скъпо и си струва да се вземе оттук .

    - - - - - - - - - -
    Все бях чувал да се избира аудио по цена, размер, цвят, обем, килограми, но това твоето ме втрещи.
    Значи ако в БГ има 2-3 добри марки с перфектни модели, но цените им са същите като в Германия ти няма да ги купиш, а ще вземеш някакво прегряващо дърво /примерно/ защото е на далавера.
    Разбирам да си си харесал някакъв модел, който отговаря на твоята концепция за изграждане на аудио система, но тук е много по-скъп и да търсиш алтернативен вариант.
    На нашия пазар има десетки модели ресийвъри на цени близки до немските и не си заслужава риска да взимаш нещо без гаранция от там заради 100-150 лв. разлика.
    Виж, ако попаднеш на добра оферта за нещо втора ръка, но не моларлно остаряло, там е мястото. Тук пазар почти липсва и обикновено се предлагат разни 10-15 годишни морги.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #12

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Все бях чувал да се избира аудио по цена, размер, цвят, обем, килограми, но това твоето ме втрещи.
    Значи ако в БГ има 2-3 добри марки с перфектни модели, но цените им са същите като в Германия ти няма да ги купиш, а ще вземеш някакво прегряващо дърво /примерно/ защото е на далавера.
    Разбирам да си си харесал някакъв модел, който отговаря на твоята концепция за изграждане на аудио система, но тук е много по-скъп и да търсиш алтернативен вариант.
    На нашия пазар има десетки модели ресийвъри на цени близки до немските и не си заслужава риска да взимаш нещо без гаранция от там заради 100-150 лв. разлика.
    Виж, ако попаднеш на добра оферта за нещо втора ръка, но не моларлно остаряло, там е мястото. Тук пазар почти липсва и обикновено се предлагат разни 10-15 годишни морги.
    Прав си , може би не се изразих като хората. Много ясно че по- добре да се вземе нещо читаво и с гаранция от БГ а не да се пестят 100-150лв. Знаеш как в България не намаляват миналогодишните модели както това се прави в чужбина , където пазара е огромен. Целта на темата беше че за "Х" - бюджет в БГ може да се купи даден клас ресийвър, но да кажем в Германия може да има нещо което да е клас нагоре за същата цена.
    Идеята за озвучаване ми се зароди тук докато съм командировка и гледам филми на лаптопа , та затова и я пуснах тази тема, ако някой знае нещо което на мен ми обягва на пазара в Германия. (не говоря немски и ми е трудно с локалните)
    Следя и немския ибей за качествени колоно или ресийвър втора ръка, защото знам че тук се обезценяват по- бързо.
    Но по 5 пъти на ден ми се сменя гледната точка над нещата и съм объркан как да постъпя. Имам още месец тук и се надявам да изчистя концепцията.
    Засега разбрах че Онкио са по- евтини тук. Ямаха са на почти същата цена.....
    Незнам какво искам все още , ето за тези четох добро мнение в раздела за тонколони:quadral QUINTAS 5000 5.1 System schwarz 4008880554008 | eBay
    Но май и в БГ са толкова.... От Лоджик разбрах за немската Дяволска марка ....
    Незнам какво ще направя накрая , затова и пиша тук , сигурен съм че може да помогнете!
    Благодаря за отделеното време

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #13

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Моето предложение е за Онкио , поради по-изгодната цена , нищо повече . А за колоните просто избора в немско е по-голям и намаленията са истински , където ги има . За 20м2 не е нужно да е скъпо , но ако искаш може да си събереш комплект от отделни елементи , но е доста по-трудно , отколкото да си вземеш приличен готов 5.1 комплект тонколони на добра цена . Решението си е твое , както и парите .

    Колоните на Quadral ( същия модел ) го има и в БГ ( цък ) на същата цена , но ще ти трябва и подходящ съббуфер , който също е някакви пари в зависимост от марката и модела .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #14

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    ето това май е добра сделка, без дистанционно е : Onkyo HT-S508(s) Heimkinosystem 5.1 4961330023717 | eBay

    Има доста дистанционни по 12-20 евро .

  18. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #15

    Отговор: Закупуване на ресийвър в Германия

    Модела е от 2008 и в БГ едва ли го има нов , по скоро не и това е сделката .

    По-добре това - цък !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Работа в Германия
    От asko44 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 05-08-14, 12:12
  2. автокъщи в Германия
    От helios1 във форум Автомобили
    Отговори: 10
    Последно: 14-06-07, 23:31
  3. Sms до Германия
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 04-06-03, 04:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе