Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By drdido
  • 1 Post By lazarus18

Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #1

    Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Здравейте ,от скоро съм в дилемата какъв субуфер да си взема за тази конфигурация.За обективен отговор съм длъжен да уточня няколко неща.Първо уредбата се използва повече за музика и то не се слуша на макс.Предпочитам умерено високо до тихо наслаждаване на музиката.Второ-помещението е около 20 м2.Ясно е, че не гоня Hi-End качество,иначе нямаше да съм с тази конфигурация.Като пари се ограничавам до 300-400 лв.Eltax Atomic A-8.2 или Jamo sub 210 удовлетворяват ли тези критерии?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #2

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Няма ли някой с опит относно тази комбинация бе,колеги?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Здравейте.Въпросът ми е ,има ли ефект субуфер с долнен честотен обхват от 45 Hz ,при положение че колоните са с долна граница от 35 Hz ?

  5. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #4

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Аз взех, същия ресивър, но с Yamaha колони и търся и аз бас-каса.Значи момче, което ме насочи към ресивъра ми каза да търся и бас-каса поне 12".За Hz ще го попитам да видим и той какво ще каже!
    п.п:Как се обучава дистанционното на този ресивър.Натискав "code set" и после какво се прави?
    Този пост е редактиран от competition; 06-12-13 в 16:56.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Честно казано така и неразбрах как станаха нещата с обучаването,но с дистанционното на телевизора LG 3D Smart правлявам всичко и Блу реи плейър и звукът на ресивъра и DLNA мрежата.Въобще много е удобно.

  7. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #6

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Да така си е и аз го усетих, но друго си е да хванеш, което и дистанционно без да гледаш и да си управляваш техниката .Получих и отговор от моя приятел и сега ще ти го цитирам
    "Здравей!Честито ,взел си по-висок клас от линка,който ми беше постнал и се надявам да си доволен.Поразгледах в сайта на Ямаха и има само 2 добри по параметри ,поне на мен ,които ми харесаха суба YST-SW315 и NS-SW300 Това са активни басове с отворен обем и последния поне това ,което намерих в нета за сега е наистина добър.Имай в предвид,че аз не съм ги слушал,още повече в комбинация с конкретна система и помещение ,а това е същественно....Отделно и не съм въобще привърженик на активни колони (макр,че на пайнер и кенуд съм слушал доста прилични активни колони,фабрични) и цифров звук.Като честотни ленти търсиш слизане под 60Хц и коничен говорител с максимален диаметър на мембраната( 10 -12 инча),тежка кутия (много важно за приличен бас е доброто оплатняване на обема на колоната),но това е доста относително и зависи от поредица фактори...20Хц са си добра реклама за бас но няма да ги чуеш,усещат се евентуално,а и с малко говорителче няма как да стане...
    YST-SW315"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Бързм да се похваля .Задомих се с Teufel Concept S.Страхотен субуфер.Данните му са внушителни.Само да кажа ,че тежи около 24 кг.270W мощност.Няма съмнение това е звяра.Съмнявах се че с Джамото няма да има нужда от суб,но това надхвърли очаванията ми.Като чета поста на Компетишън, май съответства едно към едно с неговите препоръки.
    competition одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Бравос , чудесен избор . Teufel ( Дявол ) са си марка , немска и доста качествена и ... непозната из нашите ширини , но хич да не те притеснява , С здраве да си го ползваш дългооо време !

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #9

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Дидко дай малко повече инфо за модела и от къде си го купи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #10

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Съвсем случайно и то от мой познат,който внася техника от Германия.Фирмата Teufel е сравнително млада ,създадена е 1979 г. в Берлин.Произвежда аудио обурудване в средния и над среден клас техника.Изработката и външния вид на продуктите е изключително солиден.Абсолютна случайност е ,че в момента на страницата на форума има рекламни банери на тази фирма.Цените са обаче като за европейци.Моят субуфер е към 450 Eur,разбира се за нов.Утре ще постна и телефона за контакти.Лека нощ.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Реклами има при тебе защото си влизал по техните сайтове.
    При мен от известно време са на Deal Extreme, че купувах от там някакви таблети.

    Колкото до цената, която си споменал е била за целия 5.1 комплект, а не само за събуфера.
    competition одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Подходящ субуфер за ресивър Yamaha RX-V 475 и колони Jamo 606

    Мога да Ви дам телефона за връзка с човека ,който доставя тези продукти.В момента има в наличност.Телефон:0899899354

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за СУБУФЕР JAMO?
    От toto_vd във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-12, 19:26
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 15:56
  4. ресивър yamaha RX-V765 + колони JBL es
    От iliqborisov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-10, 00:05
  5. Отговори: 21
    Последно: 02-09-08, 11:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе