Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

    Здравейте
    Имам ресивър Onkyo TX-SR606 купен преди 5-6 години.
    Схемата е следната. Във хдми входовете са включени попкорн, приемника на булсат и един кабел стърчащ хдми за лаптоп/телефон.
    От ресивъра излиза хдми и влиза в тв Philips 65055h и 5+1 колони.
    Някъде от миналото лято прави следния проблем. Когато го включвам и избера попкорна, булсата или лаптопа няма картина и звука.
    Трябва да поработи известно време 2-3-4 минутки и започва да "изгрява". Първо се чува прекъсващ звук, от време на време картина
    и после работи без проблем. Ако го изключа за 1/2 час - после работи нормално, ако 5-6 часа не е работил - отначало процедурата.
    Ако виждате на третата снимка долу в ляво има бутон "zone2". Нямам колони за зона2, но правя следното. Включвам я - на ресивъра
    свети зелено, а самият той е изключен (свети червено). Така намалям времето до 1-2мин. В общи линии пускам булсата и сменям
    каналите нагоре-нагоре и в един момент изгрява.
    Ако пусна ресивъра на радио - свири от началото без никакъв проблем. Ако работи 2-3 мин. на радио после показва картината на
    булсат/попокорна. На какво може да се дължи този проблем, и да ме посъветвате дали някой на място може да го ремонтира ?

    Вторият малко досаден проблем е с дистанционното. Копчетата за усилване/намаляване на звук трудно хващат.
    Трябва да се отвори, почисти и намаже с нещо или ?

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

    Ресивърите на онкио (особено твоя модел) имат проблем с хдми платката, която изгаря и почва да прави проблеми. Предполагам че е това, макар да не изключвам и други варианти. Бях виждал в американсия ибей да предлагат платката или направо опция да изпратиш ресийвъра и да ти го отремонтират, но за БГ нямам идея.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

    Цитат Първоначално публикувано от get Виж публикацията
    Вторият малко досаден проблем е с дистанционното. Копчетата за усилване/намаляване на звук трудно хващат.
    Трябва да се отвори, почисти и намаже с нещо или ?
    Отваряш ДУ, миеш гумата с хладка вода и сапун, след като изсъхне нанасяш графитна паста, както е описано и сглобяваш.

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Отговор: Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

    Т.е. варианта ми е да търся друг ресивър ?

    А нещо по захранване и т.н. просто някой сервиз за ресивъри?

    Хипотетично ако го държа включен нон-стоп, но не работи нито тв, нито колони
    ще харчи ли много ток или повече отколкото ако е на булсат/попкорн/радио ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #5

    Отговор: Проблем ресивър Onkyo TX-SR606

    Цитат Първоначално публикувано от get Виж публикацията
    Здравейте
    Имам ресивър Onkyo TX-SR606 купен преди 5-6 години.
    Схемата е следната. Във хдми входовете са включени попкорн, приемника на булсат и един кабел стърчащ хдми за лаптоп/телефон.
    От ресивъра излиза хдми и влиза в тв Philips 65055h и 5+1 колони.
    Някъде от миналото лято прави следния проблем. Когато го включвам и избера попкорна, булсата или лаптопа няма картина и звука.
    Трябва да поработи известно време 2-3-4 минутки и започва да "изгрява". Първо се чува прекъсващ звук, от време на време картина
    и после работи без проблем. Ако го изключа за 1/2 час - после работи нормално, ако 5-6 часа не е работил - отначало процедурата.
    Ако виждате на третата снимка долу в ляво има бутон "zone2". Нямам колони за зона2, но правя следното. Включвам я - на ресивъра
    свети зелено, а самият той е изключен (свети червено). Така намалям времето до 1-2мин. В общи линии пускам булсата и сменям
    каналите нагоре-нагоре и в един момент изгрява.
    Ако пусна ресивъра на радио - свири от началото без никакъв проблем. Ако работи 2-3 мин. на радио после показва картината на
    булсат/попокорна. На какво може да се дължи този проблем, и да ме посъветвате дали някой на място може да го ремонтира ?

    Вторият малко досаден проблем е с дистанционното. Копчетата за усилване/намаляване на звук трудно хващат.
    Трябва да се отвори, почисти и намаже с нещо или ?

    Благодаря предварително !
    Първо здравей,аз също щях да ставам собственик на този модел ресивър и изчетох доста неща за модела.Сега малко ме е яд че не го взех причината е че не поддържа HDMI 1.4. Проблема ти е следния като отвориш ресивъра най отгоре ти е платката за HDMI входове на нея има едни кондензатори които ликажират, изсъхват след съответната подмяна ресивъра ти ще стане като нов.Не знам колко си навътре в електрониката но се изискват малко познания по точно практика с поялника, и спазване на поляритета и стойностите на кондензаторите.В нета има дори клипчета какво се сменя.Този моде се слави със своето греене от там е донякъде и проблема.

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=1GgDEtSug2o

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=augkvIFe4Zw Демонтажа на кондензаторите от първия клип е малко душмански но е вариант, всеки си има начин.
    Този пост е редактиран от tacho5; 26-02-14 в 11:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!
    От vessk0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 26-03-20, 18:21
  2. Ресивър ONKYO TX-NR 626 нов неразпечатан
    От Julian Yordanov във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 19-02-14, 19:40
  3. ресивър и дек ONKYO Integra
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-13, 22:32
  4. Продавам РЕСИВЪР ONKYO TX-NR 515
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-13, 10:28
  5. Продавам ресивър ONKYO TX-NR 609 7.2
    От MEK във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-12, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе