Резултати от 1 до 4 от общо 4

Усилвател + колони: въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    2
    #1

    Question Усилвател + колони: въпроси

    Здравейте, хора!
    Живея в Германия и преди седмица си намерих колони пред общежитието, взех ги, видях, че работят и така започна моята история.
    Двете Колони са еднакви Универзум 40W (Nennbelastbarkeit); 70W (Мusikbelastbarkeit) 8 ома Импеданц. Другите две са някаква неизвестна марка, по 50W e отбелязано на самите колони, като отворя кутията, но Импеданца им е 3,2 Ома. Понеже много се ентусиазирах си купих от Ибей усилвател Yamaha RX-496RDS, който има канали А и Б, като поотделно могат да бъдат натоварвани с 4 ома, но заедно не бива да се използват колони под 8 Ома.
    Въпросът ми е: Как е най-удачно да ползвам колоните?

    Идеите които ми минават през главата са:
    1. 2 по 2 отделно на каналите и да не включвам А и Б заедно, което си е тъпо, защото имам 4 колони, а ползвам само 2.
    2. на Канал А да вържа Универзумите, а на Канал Б само на Лява страна примерно да вържа другите две последователно, за да вдигна Импеданца до 7,2 Ома, но и да ги убия на по 25 вата
    3. да използвам само канал А, като вържа последователно една Универзумка с една от другите на ляв и същата комбинация на десен - така ще вдигна импеданца на 4,6 ома, но тъй като ще работи само канал А всичко е в рамките на разумното - над 4 ома съм.

    Не ми хрумват други идеи, но много бих се радвал да ми кажете какво е най-удачно?
    Усилвателят тъп ли е за 48 евро, смисъл прецакал ли съм се, щото бях разочарован като видях, че няма среди и задни?

    Поздрави,
    Христо

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Усилвател + колони: въпроси

    Каква е идеята да използваш 4 броя колони едновременно?
    Просто приеми факта, че много рядко 4 колони свирят по-добре от 2 на музика.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Усилвател + колони: въпроси

    Тогава, кои две да ползвам? И все пак няма ли да е по-добре да са 4 или не?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Отговор: Усилвател + колони: въпроси

    Музиката се записва за 2 канала и е най-добре да се слуша от 2 колони в стерео режим.
    Пробвай с различна музика как свирят едни и как свирят другите и които ти харесат си ги остави. Които са по-зле ги върни на боклука.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 6Ω усилвател + 8Ω колони ???
    От pstoev във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 15-04-13, 10:37
  2. Колони едновременно към ресийвър и усилвател
    От kraskj във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 23-04-12, 15:25
  3. подходяща ли е комбинацията усилвател колони
    От yordanchy във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-11, 13:54
  4. препоръчай те ми усилвател за колони jbl l-830
    От alexnedev във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 27-01-11, 00:00
  5. Купувам усилвател за колони Jamo s406 hcs 1
    От pr0gressive.vibes във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 02:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе