Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35
Like Tree7Одобрявам

Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #31

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Както и преди писах dali zensor 3 са доста по-дълбоки от zensor 5. И са по-евтини. Аз също имам кино изградено от dali zensor и няма как да вземеш по-добре кино в бюджет 1700-2300 лв за чисто нов комплект. В кино режим е перфектен, но все пак в стерео режим си има недостатъци но за парите си изпреварват други марки в този клас и са по-скъпи. Примери фокал и монитор-в най ниския си клас колоните им са по зле от дали зенсор но са по-скъпи. В ниския клас ако искате колони които да звучат най-близко /доколкото е възможно/ като reference колони са KEF. За 2500 или 5000 лв взимате Q700 или R700 и имате брутално свирещи тонколони.

    А сега до svetlio1.
    Преди да продам kefq300 ги сравнявах при Румен Суванджиев с неговите букшелф колони които предлага-два модела. Бях убеден, че моите kef ще ги ударят........но всъщност неговите предложения за тези пари удариха моите kef. И на бас, а на чистота да не говорим. Да може би като тежест kef са добре, но като перфектно балансирани колони на Румен мисля, че нямат аналог. Със сигурност следващата ми система мисля ще бъде от Румен или KEF. Само още не съм решил дали да бъде стерео при положение, че имам домашно кино изградено от Dali или ще градя друго кино. Времето ще покаже.
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #32

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Цитат Първоначално публикувано от RSXA Виж публикацията
    Примери фокал и монитор-в най ниския си клас колоните им са по зле от дали зенсор но са по-скъпи.
    Аз съм с Monitor Audio BX2 и когато ги купувах се колебаех дали да не взема Dali Zensor 3. Dali-то ми се сториха, че са доминирани от високите. Не ми допаднаха. МА ВХ2 са ми по меки и балансирани, с по-добри среди. Те ми харесаха повече като звук. Така ги чух аз. Изграждането на 5.1 с МА наистина излиза по-скъпо, но между Zensor 3 и ВХ2 избрах МА.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #33

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи


  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #34

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    И този модел с карбонови говорители и другия ote3k с кевларени звучаха по-добрв от kefq300, колкото и да не ми се вярваше. На един и същ усилвател и едни песни. Дори с кевларените говорители ми допадат повече. Страхотна динамика и баланс. Измерихме кефа и Румен каза, че инжинерно са направени перфектно, но са искали да направят колоната да свири као по-скъпа. Но неговите ме смаяха. В момента е направил подова с кевларените ote3kkdf които не съм чул. Но като сетя букшелфа каква динамика и дълбочина вадеше, не ми се мисли компактните подови какво ще правят. Отделно ако искаш повече бас може да ги настрои както ти искаш. За тази цена съм убеден, че нищо до 2500-3000 лв ще даде нещо повече.

    - - - - - - - - - -

    И този модел с карбонови говорители и другия ote3k с кевларени звучаха по-добре от kefq300, колкото и да не ми се вярваше. На един и същ усилвател и едни песни. Дори с кевларените говорители ми допадат повече. Страхотна динамика и баланс. Измерихме кефа и Румен каза, че инжинерно са направени перфектно, но са искали да направят колоната да свири като по-скъпа. Но неговите ме смаяха. В момента е направил подова с кевларените ote3kkdf които не съм чул. Но като сетя букшелфа каква динамика и дълбочина вадеше, не ми се мисли компактните подови какво ще правят. Отделно ако искаш още повече бас може да ги настрои както ти искаш. За тази цена съм убеден, че нищо до 2500-3000 лв ще свири по-добре.

    - - - - - - - - - -

    murfy12,
    Прав си, че на dali zensor 3 високите са изразени, но като дълбочина със сигурност отнасят bx2. В това съм абсолютно сигурен, защото съм ги сравнявал на едно място. Общо взето на дълбочина от бюджетните букшелф колони до kefq300, се доближават monitor audio silver2, klipsch rb81, дори и dali zensor 3. Но не и bx2.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #35

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Да, zensor 3 имат добър бас, по-голям говорител и са с малко по-голям обем. Като вземем предвид, че Bronze серията (а може би и другите серии на МА), скочи с 60-70лв., то серията Zensor на Dali като вариант за изграждане на 5.1 и като цена/качество в този клас е все по примамлива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 08:59
  2. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 14:31
  3. Колебание между 2 телевизора 40-42 инча!!!
    От Rakshasa във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 15:22
  4. Колебание между няколко телевизора
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 16:04
  5. Колебание между Midea и Samsung
    От Sphinxz във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 39
    Последно: 19-10-07, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе